WYCIECZKA PRZEDMIOTOWO – INTEGRACYJNA DO WARSZAWY

Dnia 22 listopada 2019r. dzięki Biurowi Turystyki i Podróży JUVENTUS uczniowie z klas: 3.R, 1. AH, 1.Tg, 1.TO1, 1.Tg1 brali udział w wycieczce do Warszawy.

Celem przedmiotowym i w ramach WSDZ było poznanie historii dziedzictwa Narodowego Polski, którymi między innymi przykładem są Łazienki Królewskie Pałac na Wyspie, a także Ogrody. Podziwialiśmy piękno przyrody podczas astronomicznej pory roku jesień 4 Ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny i Chiński.

Natomiast aspektem integracyjnym klas było aktywne korzystanie ze Stacji Grawitacji, w której uczniowie aktywnie spędzili czas na: ściance wspinaczkowej, parku linowym i parku trampolin.

Opiekunami na wycieczce były: p. B. Zaborowska i p .E. Okowicka - Dyl

WARSZTATY W MULTIMEDIALNYM CENTRUM NATURA W OSTROŁĘCE

W dniu 08.11.2019r. uczniowie z klasy 3 R  - Natalia Marchewka, Klaudia Kozicka , Mateusz Dudek uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce. Warsztaty    z uczniami  prowadził kucharz – pan Dariusz Dzbeński, który jest absolwentem naszej szkoły oraz panie kucharki  - Monika Szczubełek, Elżbieta Stepnowska.

W trakcie warsztatów uczniowie poznali techniki obróbki mięsa zwierząt rzeźnych ,  techniki sporządzania m.in.  następujących potraw: mamałyga, chałka, polędwiczki w sosie grzybowym.

Głównym celem warsztatów było nabycie przez uczniów nowych umiejętności pozwalających im w przyszłości na podjęcie pracy w gastronomii.

Przygotowywanie potraw,  degustacja oraz współpraca z kucharzami , sprawiła uczniom   dużo przyjemności. W trakcie warsztatów uczniowie wykazali się dużą dokładnością przy obróbce produktów spożywczych oraz podczas organizowania stanowiska pracy. Udział w warsztatach sprawiła im dużo satysfakcji i radości.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w ramach nagrody za zajęcie III miejsca podczas zawodów w „ Dniu Kucharza”.

Udział w warsztatach  odbyły się w ramach realizacji zadań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

Ewa Tyszka

DYPLOM