ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja, która raczej nie przeminie. Każdy z nas lubi ten dreszczyk emocji wywołany zabawą w przewidywanie przyszłości. Dlatego też szkolne andrzejki obchodziliśmy, obchodzimy i obchodzić będziemy Samorząd Uczniowski oraz SU „Ekonomik” przygotowali stanowiska z wróżbami, stoiska z popcornem i bezglutenowymi ciastkami z wróżbą a także „salon piękności”, w którym można było się bajecznie wystylizować. Dołączyła do nas pani Agnieszka Wojtasik z klasą II KC z projektem „Bezglutenowo- to jest zdrowo”, więc połączyliśmy tradycję z nowoczesnością.

WILNO UROCZYSTY POGRZEB

W dniu 22 listopada br. w Wilnie - z wojskowymi honorami - odbył się uroczysty pogrzeb odnalezionych i zidentyfikowanych szczątków dwudziestu Bohaterów Powstania Styczniowego - między innymi Dowódców tego zrywu na Litwie i Białorusi - Zygmunta Sierakowskiego oraz Wincentego Konstantego Kalinowskiego. W uroczystościach brały udział Pary Prezydenckie z Polski oraz Litwy, a także przedstawiciele rządów Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi oraz Ukrainy. W uroczystościach tych uczestniczyli także - zaproszeni oficjalnie przez organizatorów - rekonstruktorzy z Ostrołęki, Warszawy, Mszczonowa oraz Rzeszowa. Wspólnie z litewskim odtwórcami sylwetek Powstańców Styczniowych zapewnili godną asystę i oprawę tejże uroczystości. Ostrołękę oraz naszą szkołę reprezentowali Członkowie Kurpiowskiej Grupy Historycznej "Ostoya", w tym nasz kolega Zbigniew Janiszewski - nauczyciel historii. Chwała Bohaterom!!!

Zbigniew Janiszewski

XXII MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ "SZACHY - LICEALIADA"

23 listopada 2019 roku w CKBiS w Lelisie odbyły się XXII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej "SZACHY - LICEALIADA". Sędzią głównym zawodów był p. Tadeusz Nalewajk.

Nasza drużyna występująca w składzie: Tyberiusz Grajko, Wojciech Gumkowski, Sebastian Kurpiewski i Wojciech Janecki odniosła historyczny sukces zajmując w LICEALIADZIE SZACHOWEJ drugie miejsce.

Jest to pierwsze tak znaczące osiągnięcie w historii koła szachowego działającego w naszej szkole.

Robert Piątek

WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU M.ZALEWSKIEGO W GALERII OSTROŁĘKA

Dnia 8 listopada 2019 r. klasa I A1 odwiedziła ostrołęcką galerię, gdzie prezentowane były prace malarskie i szkice Marka Zalewskiego. Na wystawie można było zobaczyć najnowsze obrazy autora oraz szkice portretów- Ostrołęczan. Marek Zalewski mieszka i tworzy w Ciechanowie. Studiował na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem odebrał w 1980 roku. Z jego inicjatywy powstało Biuro Wystaw Artystycznych Galeria „C” w 1989 r. w Ciechanowie. Oprócz malarstwa, rysunku jest projektantem medali, rzeźb w przestrzeni publicznej, a także organizatorem wystaw i plenerów rzeźbiarskich w kraju i zagranicą. Odwiedziny w galerii miały miejsce w ramach przedmiotu: plastyka.

Krystyna Korczakowska- Nosek

PROGRAM PROFILAKTYCZNY -„POROZMAWIAJMY O AIDS I TOLERANCJI”.

Dnia 1grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji w naszej szkole 2 grudnia klasa 1 AH (ekonomiczno – hotelarska)w ramach realizacji programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego oraz działalności SK PCK zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Apel : Program Profilaktyczny -„Porozmawiajmy o AIDS i tolerancji”, a także został przygotowany kącik stop uzależnieniom(alkohol, papierosy, dopalacze, energetyki, tel. komórkowy). Celem programu było przekazanie informacji dotyczących wirusa HIV i choroby AIDS , czyli w jaki sposób można się zarazić, jak i gdzie sprawdzić czy jesteśmy zarażeni, jak z nią żyć i jakie instytucje pomagają chorym. Dzięki temu programowi każdy mógł zastanowić się nad swoim życiowym postępowaniem oraz wyciągnąć wnioski, że należy być zawsze asertywnym aby uniknąć zagrożeń, jakie niesie nam los.

Opiekunowie przygotowujący program:

P. B. Zaborowska i P. H. Kozikowska