AKTUALNOŚCI


VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


 

28 września 2018 roku w naszej szkole odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie naszej szkoły i nauczyciele. Głównym mottem akcji było: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

 

Młodzież stała się egzaminatorami. Uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród kolegów i dorosłych: nauczycieli i pracowników szkoły. Również na lekcjach matematyki uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych związanych z tabliczką mnożenia.

 

Organizatorami tego dnia byli wszyscy nauczyciele matematyki. 

 

  

 

STYPENDYŚCI- Nasi uczniowie wśród najzdolniejszej młodzieży regionu!


Już po raz czwarty nasza szkoła może poszczycić się wyjątkową i ambitną młodzieżą uczestniczącą w programie stypendialnym pod hasłem „ NAJLEPSZA INWESTYCJA W CZŁOWIEKA”. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie szkół z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Stypendia naukowe przyznawane są przez marszałka województwa mazowieckiego.

 

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla najzdolniejszych odbyła się w poniedziałek 08 października 2018 r w ZSZ nr 2 im 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Obecni na niej byli nie tylko uczniowie ale również zaproszeni  dyrektorzy szkół, a wśród nich p. dyr.  Anna Przygoda – Majewska , nauczyciele, opiekunowie, rodzice uczniów oraz władze marszałkowskie.

 

„ Jesteście naszą chlubą i przyszłością regionu” podkreśliła pani Elżbieta Lanc – członek zarządu województwa mazowieckiego, składając gratulacje uczniom.

 

W gronie stypendystów naukowych z naszej szkoły zostali wyróżnieni :

 

- Aleksandra Dobkowska, uczennica klasy IV TK ( opiekun p. R. Lech)
- Anita Gerwatowska, uczennica klasy IV TK ( opiekun p. R. Lech)


- Piotr Kurpiewski, uczeń klasy 4 TG ( opiekun p. E. Okowicka-Dyl)
- Dominik Antoszewski, uczeń klasy 4 TG ( opiekun p. E. Tyszka)


- Karolina Zapadka , uczennica klasy 4 TG ( opiekun p. A. Wojtasik)

 


Jako społeczność szkolna my również dołączamy się do  szczerych gratulacji i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów w przyszłości.

 

 

Ewa Okowicka-Dyl

XXIII OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI


Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu to już tradycja wśród młodzieży naszej szkoły! W piątek 05.10.2018 odbyła się jej XXIII edycja o tematyce "Produkty mleczne - technologia i rola w żywieniu".

 

Po raz kolejny uczniowie klas gastronomicznych IV Tg, 3Tg, 3TR, 2TG,2TR rywalizowali ze sobą z zakresu wiedzy z przedmiotu technologii gastronomicznej i podstaw żywienia.

 

Skład komisji organizującej etap szkolny tworzyli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych. Zadania testowe Olimpiady opracowała p. S. Dyko, p. E. Tyszka oraz p. M. Kacperek. Nad poprawnością przebiegu Olimpiady czuwały : p. E. Okowicka-Dyl, p. A. Słota, p. A. Wojtasik oraz p. M. Mulawka.

 

Ogłoszenie wyników XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbyło się w dniu 08.10.2018 r. Dyplomy i nagrody wręczył p. wicedyrektor Adam Zienkiewicz.

 

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce ex aequo Piotr Kurpiewski (4TG) Wiktor Stworzyjan ( 2TG)
II miejsce: Katarzyna Prusaczyk (  3 TG)
III miejsce : Izabela Rycharska (  4 TG)

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie okręgowym Olimpiady, która odbędzie się 11.01.2019r.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych.

 

Ewa Okowicka-Dyl

XIX ZLOT TURYTÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO KAMIEŃCZYK 2018


W dniach 06-07 października 2018 roku członkowie Szkolnego Koła PTTK uczestniczyli w Zlocie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Turystyki. W Ośrodku Wypoczynkowym w „Leśnej Górze „ w Kamieńczyku nad Bugiem spotkali się członkowie PTTK z województwa mazowieckiego oraz miłośnicy turystyki, którzy mieli okazję zapoznać się z historią i walorami krajoznawczymi powiatu węgrowskiego podczas wycieczki zorganizowanej przez Oddział PTTK w Węgrowie. W części oficjalnej zasłużeni członkowie PTTK zostali wyróżnieni przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Wśród wyróżnionych nie zabrakło również naszych działaczy.

 

Dyplom uznania za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w województwie mazowieckim otrzymali nauczyciele Michał Wojtan i Robert Piątek. Pani Ewelina Sienkiewicz – Prezes Szkolnego Koła PTTK oraz Paweł Dąbrowski – Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce zostali wyróżnieni dyplomem Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK za prace społeczną na rzecz rozwoju krajoznawstwa i turystyki w województwie mazowieckim. Gratulujemy wyróżnionym. Na spotkaniu nie zabrakło również pikniku turystycznego oraz licznych konkursów z nagrodami. Do zobaczenia za rok na XX jubileuszowym Zlocie.

 

Ewa Margiel – opiekun Szkolnego Koła PTTK 

 

"FERDYDURKE" WITOLDA GOMBROWICZA


Dnia 5 października 2018 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury mieliśmy okazję obejrzeć sztukę pt.: ,,Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Spektakl został całkowicie przygotowany i zrealizowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Odtwórcami głównych ról byli : Marcin Borys jako Józio, Jan Podworny jako Miętus, Honorata Sokół jako Syfon i Walek, Kamil Wąciński jako prof. Pimko, prof. Bladaczka, Konstanty i Witold Gombrowicz oraz Monika Magiel jako Zutka i Zosia.

 

Literatura Gombrowicza jest nowoczesna, dlatego od aktorów oczekiwana była ogromna ekspresja gry aktorskiej oraz duże zaangażowanie, aby sztuka była dla wszystkich zrozumiała. Głównym bohaterem ,,Ferdydurke” jest trzydziestoletni Józio, który mimo swojego wieku, dalej nie wie, co chce robić w życiu i nie może się określić. Decyduje więc, że napisze książkę , która mu w tym pomoże. Jednak do końca mu się nie udaje, gdyż pracę przerywa wizyta prof. Pimki, którego obecność sprawia, że bohater maleje i znów staje się wyrostkiem. Pimko poprzez tajemnicze zwierciadło zaciąga go do szkoły i tam zaczyna się cała akcja tego przedstawienia. Fragmentem spektaklu, który najbardziej zapadł mi w pamięci, jest scena przedstawiająca lekcję języka polskiego, podczas której prof. Bladaczka uświadamia uczniom, że ,,Słowacki wielkim poetą był”, oraz zacięta dyskusja Miętusa z Syfonem na temat niewinności, która doprowadza bohaterów do walki na przysłowiowe "miny". Lecz nie można przeoczyć innych elementów tego spektaklu. Kostiumy były bardzo solidnie przygotowane, gdyż w każdej scenie można było zauważyć niezwykłą dbałość o każdy element. Największym zaskoczeniem stały się dla nas przerwy w zmianie scenografii. Przez chwilę można było się poczuć jak na dobrym musicalu. Na pierwszy rzut oka można było zauważyć cztery ogromne twarze, niczym z kreskówki, które stały na scenie. I tu nie ma się do czego przyczepić, gdyż niezwykła dbałość o elementy pozwoliła nam obejrzeć, kawał bardzo dobrego teatru. Lecz nie mogło się obejść bez teatralnej "wpadki", która miała miejsce podczas, gdy teatralny Walek ściągał but Józiowi. Jednak to nie była przeszkoda, by zamienić tą sytuację w zabawną scenkę, która nie da się ukryć, spodobała się widzom. Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec spektaklu aktorzy postanowili pokazać widzom kawałek gry teatralnej ,w której trzy osoby musiały utożsamić się z postacią, którą przedstawiały. Było to bardzo nieoczekiwane posunięcie z ich strony, gdyż większość osób myślała, że to koniec.

 

"Ferdydurke" przedstawione przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza było sztuką, która na pewno niejednemu dorosłemu przypomniało czasy szkolne. Został nam pokazany duży zasób gry aktorów i elastyczność każdego z nich, gdyż jak wiemy, że aktor Kamil Wąciński został odtwórcą roli nie tylko prof. Pimko, ale i trzech innych ważnych postaci. Spektakl wywarł na każdym z nas bardzo duże wrażenie i zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Choreografia i przygotowanie było na bardzo wysokim poziomie, z całą pewnością przedstawienie to polecamy osobom w każdym wieku, które chcą dobrze wykorzystać czas. A więc "Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba" :)

 

Konrad C. Recenzent koła dziennikarskiego 



254 z 411

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl