PISMO MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

UROCZYSTE ZAKONCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

*godz.8:30 –msza św. w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego (klasztor)
* godz.10:00 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 na placu szkoły

*spotkanie uczniów w salach z wychowawcami wg harmonogramu:

Lp.

3 U

Wojtasik Agnieszka

AKADEMIA WIEDZY O MIĘSIE

Dnia 19 czerwca w przepięknej scenerii Dworu Mościbrody odbyła się Gala Finałowa konkursu Akademia Wiedzy o Mięsie- od pola do stołu. Konkurs odbywał się w kilku etapach- pierwsze zadanie polegało na stworzeniu hasła promującego polskie mięso wołowe lub indycze. Nasi uczniowie z kl.3R świetnie poradzili sobie z tą konkurencją i znaleźli się w zwycięskiej grupie czterech zespołów z województwa mazowieckiego i lubelskiego! Kolejnym krokiem do zwycięstwa było opracowanie strategii promującej polskie mięso i zaprezentowanie jej przed Jury. Mimo wysokiego poziomu prac konkurenckich zespół ZSZ nr4 w Ostrołęce okazał się najlepszy! Nasi podopieczni wykazali się znajomością wielu dziedzin: ekonomii, technologii żywności, dietetyki i marketingu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smartwatch, a także nagrodę dla szkoły- sprzęt multimedialny!

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród zorganizowano warsztaty kulinarne w plenerze. Pod czujnym okiem doświadczonego kucharza Marcina Szachowicza uczestnicy konkursu przygotowali pyszne dania z grilla z wołowiny i mięsa indyczego.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Okowicka- Dyl, Milena Tyszka

KONKURS NA NAJLEPSZEGO PRZEDSIĘBIORCĘ

W dniu 06 czerwca 2019 roku uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego przedsiębiorcę w ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zadania praktycznego związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej:

- sporządzeniu dokumentacji,
-zaksięgowaniu zdarzeń gospodarczych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, sporządzeniu raportu kasowego
- sporządzeniu analizy finansowej przedsiębiorstwa.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością programów komputerowych: Subiekt Gt i Rachmistrz Gt.

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodnicząca: Małgorzata Złotkowska

Członkowie: Joanna Skarzyńska, Barbara Parzych i Krystyna Korczakowska – Nosek wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – Klaudia Gacioch i Anita Dumała - 88/100 pkt

2 miejsce – Marlena Bębenek i Klaudia Gutowska – 85 /100 pkt

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Spółdzielnie Uczniowską „EKONOMIK” za które składam podziękowanie w imieniu zespołu.

Małgorzata Złotkowska

WARSZTATY KULINARNO – DIALEKTOLOGICZNE

Dnia 3 czerwca 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarno – dialektologiczne pt. ,,Unia Europejska w ochronie niematerialnego dziedzictwa Kurpiowszczyzny”. Zajęcia były przeprowadzone przez rodowitą Kurpiankę - Panią Alicję Kaczyńską ze Stowarzyszenia Kurpiowskie Inspiracje. Warsztaty były bardzo ciekawe ponieważ dotyczyły nie tylko aspektów kulinarnych Kurpiowszczyzny, ale również dialektu kurpiowskiego.

Młodzież z klasy 3TG wraz z Panią Alicją przygotowały pyszne danie, typowo kurpiowskie – pępuchy, czyli smażone placuszki drożdżowe, które później z chęcią degustowały.

Druga część warsztatów polegała na przybliżeniu młodzieży dialektu kurpiowskiego. Pani Alicja rozmawiała z uczennicami „po kurpiowsku” i opowiadała o zwyczajach jakie panowały w Jej domu rodzinnym i na Kurpiowszczyźnie.

Ostatnią część zajęć przeprowadziła Magdalena Kacperek - dietetyk, która przedstawiła młodzieży zdrowotne aspekty kuchni kurpiowskiej.

Magdalena Kacperek