AKTUALNOŚCI


KONGRES SZEFÓW KUCHNI 2021


W miniony wtorek grupa uczniów z klas gastronomicznych udała się na wycieczkę do Warszawy by po raz pierwszy uczestniczyć w specjalnych targach dla branży gastronomicznej.

Kongres Szefów Kuchni to największe tego typu spotkanie szefów kuchni w Polsce w ostatnim czasie zorganizowane w Warszawie, mające na celu wspieranie rozwoju branży gastronomicznej, jak również zwrócenie uwagi na to, jak trudne jest w praktyce wykonywanie tego zawodu. Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania wielu ważnych prelekcji, posłuchać ich doświadczeniami oraz uczestniczyć w licznych pokazach kulinarnych.  

Tegoroczna edycja w dużej części poświęcona była preferowanej przez Polaków kuchni polskiej, jednakże ważnym tematem były także trendy, zarówno te nowe, powstały w skutek pandemii, jak i te które obserwujemy od lat np. kuchnia wegańska.

Podczas Kongresu Szefów Kuchni 2021 towarzyszyło wiele emocji wynikających z możliwości spotkania Kucharzy znanych z różnych programów kulinarnych min: Kurta Schellera, Joanne Klomas-Profus oraz Janusza Profus cukierników E.Wedel, czy Krzysztofa Szulborskiego Prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.

Ogromną radość sprawiło odwiedzenie stanowiska z firmą „po sąsiedzku” czyli OSM Piątnica i porozmawianie z ich Szefem Kuchni Mateuszem Czekierdą , który już niedługo zawita do naszej szkoły podczas obchodów Dni Kucharza!

Po tak dużej dawce wiedzy jak i pysznych przekąsek czy deserów wycieczka udała się na spacer po Starym Mieście , by skorzystać z pięknej jesiennej pogody i napić się gorącej czekolady ?.

M.Tyszka , E.Okowicka-Dyl

 

OBSŁUGA BANKIETU PODCZAS OBCHODÓW 100-LECIA ZSZ NR 1


07 października nasza szkoła miała okazję przyłączyć się do obchodów stulecia istnienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Podczas organizacji bankietu uczniowie klasy 3g mieli okazję do doskonalenia swoich umiejętności w zakresie produkcji wyrobów cukierniczych, a także obsługi konsumenta na wszystkich etapach- od ustawienia stołów bankietowych aż po ekspedycję potraw i napojów.

Osobami odpowiedzialnymi za wsparcie uczniów podczas przygotowania bankietu były: Ewa Okowicka-Dyl, Renata Lech, Elżbieta Stepnowska i Milena Tyszka

Współpraca z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 odbyła się w ramach realizacji zadań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. 

Milena Tyszka

SZKOLENIA DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI KIERUNKU EKONOMICZNEGO


W dniach od 4-6.10.2021r. uczniowie klas ekonomicznych 1A, 2A, 3A1, 3AH wraz z nauczycielami M. Złotkowską, J.Skarzyńską i B.Parzych na zaproszenie Urządu Komisji Nadzoru Finansowego w ramach V edycji kampanii World Investor Week (WIW) - Światowy Tydzień Inwestora wzięli udział w szkoleniach zawodowych. Pierwszym tematem szkoleniowym była „Giełda, inwestycje, akcje, obligacje – co się kryje pod tymi pojęciami”. Celem webinarium było zapoznanie Uczestników z podstawowymi pojęciami związanymi z inwestowaniem w akcje i obligacje. Uczestnicy poznali nie tylko charakterystykę akcji i obligacji, ale także sposoby analizowania zarówno spółek jak i papierów wartościowych. Webinarium umożliwiło poznanie i zrozumienie ryzyka towarzyszącego inwestowaniu na rynku kapitałowym. Webinarium pt. „Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne” miało na celu przedstawienie praktycznej problematyki cyberbezpieczeństwa w sektorze finansowym z perspektywy klienta. W trakcie prezentacji omówione zostały najczęściej stosowane metody ataków na środki finansowe użytkowników. Szkolenia prowadzili pan Paweł Piekutowski Kierownik CSIRT KNF z Departamentu Cyberbezpieczeństwa Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i pani Dorota Nowalińska Zastępca Dyrektora Departamentu Firm Inwestycyjnych Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. 

Oliwia po raz kolejny na podium...


W środę 6 października 2021r. Oliwia Prachniak z klasy 3 Tg1 kolejny raz reprezentowała naszą Szkołę na zawodach sportowych. Na Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych odbywających się w Ostrołęce w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Oliwia wywalczyła trzecie miejsce oraz awansowała do kolejnego etapu rywalizacji - etapu wojewódzkiego.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW... 

Małgorzata Litwa

XXVI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności


Dnia 20 października 2021 roku, odbędzie się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, której tematem wiodącym będzie żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia, ze szczególnym uwzględnieniem nadciśnienia tętniczego.

Celem Olimpiady jest:

  • pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia i żywności,
  • podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu profilaktyki chorób dietozależnych,
  • upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia,
  • konfrontacja możliwości i osiągnięć uczniów z różnych szkół,
  • podniesienie poziomu kształcenia zawodowego.

Zapisy na Olimpiadę przyjmują organizatorzy etapu szkolnego – nauczyciele gastronomii:

Magdalena Kacperek, Ewa Tyszka i Wioleta Dyko 
1 z 284

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl