OLIMPIADA Z ZUS

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych realizowana jest pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Projekt „Lekcje z ZUS” wieńczy Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klas ekonomicznych. 14 grudnia 2020 roku do I etapu Olimpiady, który został przeprowadzony w formie zdalnej, czyli testu on-line, przystąpiło 11 uczniów z klas: 2 AH, 3 TE oraz 4TE.

Uczniowie, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów:

Karolina Bakuła 3TE oraz Klaudia Bednarczyk 2AH - 1 miejsce Magda Dąbkowska 4TE - 2 miejsce

Drużyna szkolna reprezentująca szkołę została zakwalifikowana do II etapu Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych – wojewódzkiego.

Gratuluję i życzę powodzenia w dalszym etapie. Dzięki współpracy z ZUS podczas realizacji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” udało się osiągnąć ten wynik. Uczniowie brali udział w spotkaniach w formie wideokonferencji zorganizowanych przez Panią Anetę Kokosza koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z ZUS Oddział w Płocku. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie, liczymy na dalszą współpracę.

Nauczyciele wchodzący w skład komisji szkolnej: Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska, Barbara Zatryb oraz Barbara Parzych.

Nagrody dla zwycięzców I etapu Olimpiady z ZUS ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”.

Barbara Parzych

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA ZWIĄZANE Z COVID19
PROJEKT PLASTYCZNY

W grudniu chętni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w projekcie plastycznym nawiązującym do Świąt Bożego Narodzenia. Można był skorzystać z udostępnionych propozycji lub stworzyć pracę według własnego projektu. I tak powstały ciekawe kartki, wianki adwentowe, stroiki, ozdoby świąteczne, słodkie wypieki.

Dziękuję za udział w projekcie.

Na autorów wszystkich prac czekają nagrody a dla pracy, która otrzyma najwięcej polubień na szkolnym Facebooku przewidziana jest nagroda specjalna.

Zapraszam do obejrzenia galerii prac. Może kogoś zainspiruje i stanie się częścią jego aktywności.

Dorota Ossowska- pedagog

BOŻE NARODZENIE- WITRAŻ

Święta Bożego Narodzenia były inspiracją do powstania prac plastycznych na zajęciach z plastyki. Technika witrażu, którą uczniowie się posłużyli wykonując swoje prace znana była już w starożytności. Tradycyjnie to ozdobne wypełnienie okna kawałkami szkła różnych kolorów, które wprawiane były w ołowiane ramki osadzone pomiędzy metalowymi sztabami. Uczniowie do zrealizowania swoich prac posłużyli się papierową materią, wykorzystując kolorowe bibuły. Prezentowane prace wykonali następujący uczniowie:

- Bucińska Angelika 1S,
- Julia Grodzka 1A,