NARODOWY SPIS POWSZECHNY

OZONOWANIE W NASZEJ SZKOLE

W ramach realizacji projektu „Przeciwdziałanie Covid – 19 w Ostrołęce” przez Klub HDK Oddział Ostrołęcki Legion przeprowadzone zostanie w naszej szkole ozonowanie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowiecka.

Małgorzata Litwa

ROZSTRZYGNIĘCIE PROJEKTU "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA"

19 kwietnia 2021 r. został rozstrzygnięty PROJEKT "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA" EROS, FILIA I AGAPE - O MIŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ.

Projekt polegał na samodzielnym wykonaniu pracy przez uczestników (minimum dwie Osoby do jednej pracy), związanej z ukazaniem budowania relacji i więzi Rodzinnych, Przyjacielskich, Koleżeńskich, Związków na miłości wyrażonej i przyjmowanej przez wspólnie spędzony czas przy stole, wspólne jedzenie i gotowanie oraz wzrost w postawie miłości chrześcijańskiej, z wykorzystaniem technik gastronomicznych, czyli na gotowaniu prosto z serca.

Celami projektu było:

- pogłębienie postawy miłości wśród Młodzieży

- kształtowanie przyjmowania i wyrażania siebie w relacjach

- zwrócenie uwagi na bycie umiłowaną Córką/umiłowanym Synem Boga, Siostrą i Bratem Jezusa

- kształtowanie kompetencji kluczowych

- rozwój zdolności gastronomicznych i talentu kulinarnego uczniów

- aktywizacja Młodzieży - promocja prac uczniów

1. miejsce zajęła Julita Gąska z klasy 2G1.

2. miejsce zajął Rafał Ziemak z klasy 4KC.

3. miejsce zajęła Katarzyna Ruszczyk z klasy 4KC.

4. miejsce zajęła Karolina Bakuła z klasy 3A.

5. miejsce zajęła Daria Jachimczyk z klasy 2G.

6. miejsce zajęła Milena Brzóska z klasy 4R.

​7. miejsce zajęła Julia Karczewska z klasy 1G.

Składamy Im najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Wręczenie nagród odbędzie się 30 kwietnia 2021 r. w naszej Czwórce.

Organizatorzy:

Szkolne Koło Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołęce,

Sylwia Dyko, Anna Krasna, Agnieszka Sikorska, ks. Marek Spiżewski

PRAKTYCZNE ASPEKTY PROWADZENIA OBSŁUGI KADROWO-PŁACOWEJ

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie oraz przynależnością do Klubu Nauczycieli Przedmiotów Ekonomicznych uczniowie z klasy 2 AH i 2 A1 wraz z nauczycielami Małgorzatą Złotkowską i Barbarą Parzych brali udział w konferencji pt.: „Praktyczne aspekty prowadzenia obsługi kadrowo – płacowej zatrudnionych pracowników”.

Spotkanie realizowane było z wykorzystaniem technik i metod komunikacji na odległość w dniu 10.03.2021r.

Podczas spotkania poruszone zostały następujące zagadnienia:

- kiedy możemy otrzymać dodatkowe wynagrodzenie za pracę?
- kiedy wynagrodzenie za pracę podlega zmniejszeniu lub potrąceniu?
- pracownik w sądzie pracy – najczęściej występujące przyczyny sporu pomiędzy stronami stosunku pracy.

Prelegentami byli praktycy, którzy na co dzień zajmują się wyżej wymienionymi zagadnieniami w różnych podmiotach gospodarczych:

- Pan Jacek Kędziora – adwokat specjalizujący się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych,
- Pani Elżbieta Młynarska – Wełpa – specjalista ds. kadr i płac, wieloletni menedżer działów HR w międzynarodowych korporacjach,
- Pani Ewa Skórzewska – biegły rewident, główny księgowy nadzorujący dział zajmujący się sprawami kadrowo – płacowymi.

W trakcie 4,5 godzinnego spotkania zorganizowany został również krótki konkurs z wiedzy kadrowo – płacowej dla uczniów szkół ekonomicznych biorących udział w konferencji.

Uczennica ALEKSANDRA DYMERSKA z klasy 2 AH zajęła II miejsce w konkursie.

Organizatorzy konferencji przekazali wszystkim uczniom dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców . GRATULACJE DLA ALEKSANDRY.

Małgorzata Złotkowska

KRAJOWY FINAŁ WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE MARII KOLBEM

15 kwietnia 2021 roku w pracowni komputerowej naszej Czwórki odbył się finał krajowy XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Maria Kolbem (pisemny, zdalnie).

Naszą Szkołę reprezentowały 2 Osoby: Alicja Piwowarczyk oraz Aleksandra Lewandowska, obie z klasy 2KC1. Finalistki Olimpiady miały za zadanie wykonać test online z zakresu życia, nauczania i działalności św. Maksymiliana Marii Kolbe, książki o. Alberta Wojtczaka OFMConv „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” oraz Ewangelii według św. Marka.

Alicja Piwowarczyk zdobyła 25. miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w Polsce, a Aleksandra Lewandowska 64. miejsce. Gratulujemy Im uzyskania świetnego wyniku, dziękujemy za reprezentowanie naszej Szkoły na szczeblu ogólnopolskim oraz życzymy dalszych sukcesów!

ks. Marek Spiżewski, Bogusław Zych

...  ...