SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę na temat krwi i krwiodastwa? Uzupełnij test wpisz imię, nazwisko i klasę

HEJT
DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA.

W dniach 22-26 listopada co roku obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Krwiodawstwo wydaje się błahostką dla człowieka, który nie miał styczności nigdy z osobą potrzebującą krwi. Tak naprawdę jest to wielki dar. Dzięki tej krwi ratujemy setki żyć na tym świecie. Krwiodawców jest mało, a w szczególności teraz. W obecnej sytuacji oprócz krwi bardzo potrzebne jest osocze od osób, które chorowały na Covid.

Dawcy krwi mogą liczyć na pewne przywileje i korzyści min. dzień wolny od pracy/ szkoły oraz słodkości.

Także zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy czy może jednak warto oddawać krew i pomagać innym ludziom. To jest mały gest, a tak wiele znaczy!

Szkolne Koło HDK Legoion ma kilka propozycji na ten tydzień. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej szkoły oraz Facebooka. gdzie na bieżąco będą udostępniane konkursy, quizy, spoty, filmiki promujące krwiodawstwo. Ponadto zachęcamy do wzięcia udziału w drugim etapie Krewkiego Biegu "Dni Honorowego Krwiodawstwa", w którym musimy przebiec minimum 15 km lub przejechać rowerem 75 km w 15 dni. Szczegóły na stronie https://b4sportonline.pl/krewkibieg_SDK/.

.
WIECZORNICA

Listopad to czas zadumy i refleksji. Odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Wspominamy także ludzi za świat kultury, muzyki i sportu. Od kilku lat w naszej szkole organizowane są wieczornice listopadowe poświęcone zmarłym pisarzom, poetom, muzykom i innym. Dotychczas odbyły się wieczornice poświęcone: Agnieszce Osieckiej, Markowi Grechucie, Zbigniewowi Herbertowi, Wisławie Szymborskiej, Edwardowi Stachurze a także poetom kurpiowszczyzny (Adamowi Chętnikowi, Edwardowi Kupiszewskiemu, Alfredowi Sierzputowskiemu i Wiktorowi Gomulickiemu).

W tym roku wieczornica miała być poświecona trzem poetkom: Kazimierze Iłłakowiczównie, Halinie Poświatowskiej i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Mamy nadzieję, że gdy wrócimy do nauki stacjonarnej wieczornica ta się odbędzie.

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP SZKOLNY

5 listopada 2020r uczniowie naszej szkoły pisali etap szkolny IV Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas trzecich i czwartych Technikum Ekonomicznego.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

Nad prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem zawodów online czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

Ranking w etapie szkolnym:

Anita Dumała klasa 4A – 1 miejsce

Angelika Topa klasa 4 TE i Karolina Bakuła klasa 3Te– 2 miejsce

Joanna Romanowska 4Te – 3 miejsce

Do etapu okręgowego kwalifikację uzyskała Anita Dumała.

Anicie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

Joanna Skarzyńska

...  ...