WYCIECZKA "GINĄCE ZAWODY"

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali do Kadzidła, aby tam uczestniczyć w jubileuszowych XX warsztatach etnograficznych „Ginące zawody”.

Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów była wycinanka. Pod fachowym okiem najlepszych twórców uczniowie mogli poznać tajniki wielu dziedzin twórczości i rzemiosła wiejskiego. Każdy miał okazję by spróbować swoich umiejętności w tworzeniu garnków, kowalstwie, tkaniu, rzeźbiarstwie no i oczywiście w strzyżeniu wycinanek.

Udział w warsztatach był dobrym sposobem na zainspirowanie naszych uczniów do samodzielnego odkrywania dziedzictwa, tradycji i historii swojej najbliższej okolicy. Na koniec pobytu, przy wspólnym pieczeniu kiełbasek i grach zespołowych odbyły się integracje klasowe:)

Do obejrzenia:

Urszula Kaliszewska

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie, a jego święto obchodzone jest 28 września. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest ceniona przez konsumentów na całym świecie. W związku z powyższym w naszej szkole nie mogło zabraknąć obchodów Światowego Dnia Jabłka! Z tej okazji, nauczyciele przedmiotów gastronomicznych wraz ze wspaniałymi hostessami z klasy 1G przygotowali kosze przepysznych jabłek, które rozdawane były społeczności szkolnej. Dodatkowo uczniowie przygotowali piękne plakaty informujące o tym dniu, z których możemy dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat jabłek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do darczyńców, którzy ufundowali nam skrzynki pełne jabłek- Hurtowni owocowo-warzywnej Majewscy oraz Pani Kierownik Warsztatów Gastronomicznych Elżbiecie Stepnowskiej.

Ewa Okowicka

BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 23 września 2021 r. odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Mazowieckich Igrzysk Mlodzieży Szkolnej.

Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Prachniak z klasy 3Tg1, która zajęła drugie miejsce spośród wszystkich reprezentantów szkół ponadpodstawowch.

Oliwia tym samym zakwalifikowała się do Międzypowiatowych Indywidualnych Biegów Przełajowych. GRATULUJEMY!!!

Litwa Małgorzata

SZKOLENIA DLA EKONOMISTÓW

W imieniu Zarządu Oddziału Okręgowego w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce zapraszam uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista na cykl spotkań mających przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego. Spotkania realizowane będą z wykorzystaniem technik i metod komunikacji na odległość zgodnie z następującym harmonogramem.

Harmonogram do pobrania

Osoby chętne proszę o zgłoszenie się do mnie i przekazanie następujących danych : imię i nazwisko oraz email.

Przewodnicząca Zespołu Przedmiotów Ekonomiczno - Handlowych

Małgorzata Złotkowska

"Quam dulce et decorum est pro Polonia mori..."

W dniu 1 września br. miała miejsce premiera utworu zespołu Szaniec pt: "Westerplatte". Związany jest z nim teledysk, w którym brała udział zaprzyjaźniona z nami Kurpiowska Grupa Historyczna 'Ostoya', dowódcą której jest nauczyciel historii w naszej szkole, p. Zbigniew Janiszewski. W produkcji clipu uczestniczyła tez absolwentka naszej szkoły - Ewa Osłowska i wielu młodych ludzi. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia teledysku:

Zbigniew Janiszewski