PROJEKT "DRABINA ROZWOJU"

W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do projektu Drabina Rozwoju Liderów. Naszym celem jest stworzenie sieci wsparcia rówieśniczego. Uczniowie uczestniczą w szkoleniach i warsztatach, dzięki którym rozwijają kompetencję wyrażania emocji, uczą się udzielania wsparcia i efektywnej komunikacji w procesie pomagania oraz przekazywania wiedzy na temat możliwej pomocy specjali-stycznej. Mają także możliwość konsultacji z doświadczonymi psychologami. Kadra pedagogiczna również rozpoczęła cykl szkoleń i warsztatów, podczas których nabywa umiejętności udzielania wsparcia w sytuacjach trudnych. Z powodu pandemii projekt realizowany jest online.

Dodatkową pomocą dla uczniów stać się może aplikacja “Odyseja”, która jest już dostępna na stronie internetowej www.centrumnatura.org (na razie na Androida). Zachęcamy do pobiera-nia :)

Anna Nol

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „TĘCZA”- ETAP SZKOLNY.

Uczniowie klas pierwszych wykonali prace plastyczne na temat: „Moja ulubiona pora roku” w ramach udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza”, organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 marca 2021 roku. Prezentowane prace wykonali uczniowie z klasy: 1A: Julia Grodzka, Alicja Strzeszewska, Anastazja Jasińska, Sylwia Skoroda, Mikołaj Prusiński, 1S: Angelika Bucińska, Kamil Ciszkowski, Tomasz Ostrowski, Wiktoria Kurpiewska, 1O: Karolina Markowska, Natalia Kobylińska, Żaneta Szok- Sarnacka.

Organizatorami konkursu w szkole była: Pani Agnieszka Wilińska, Pani Anna Tuszyńska i Pani Krystyna Korczakowska- Nosek.

Krystyna Korczakowska- Nosek

WARSZTATY „Jak Europejski Zielony Ład zmieni nasz świat?”
II OLIMPIADA WIEDZY o KURPIACH

PREZYDENT MIASTA OSTROŁĘKI ŁUKASZ KULIK