"DO KROPELKI KROPELKA...."

Dnia 30 maja 2020 r. w Makowie Mazowieckim ul. Rynek, będzie miała miejsce akcja krwiodawstwa „Wspólnie Razem – Światło dla Polski”. Nasze Koło oczywiście przyłącza się do akcji, zapraszając wszystkich, którzy mogą i mają ochotę uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Również zachęcamy do podzielenia się swoimi wrażeniami na Fanpageu szkolnym lub Fanpageu Ostrołęcki Legion.

Szczegóły na stronie: legionhdk.pl

Katarzyna Kowalska

ZDALNY KONKURS PLASTYCZNY "100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II"

W poniedziałek 18 maja tego roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Papież Franciszek w liście do polskiej młodzieży tak napisał o Naszym wielkim Rodaku: "Św. Jan Paweł II był niezwykłym darem Boga dla Kościoła i dla Polski, Waszej Ojczyzny. Jego ziemska pielgrzymka, która rozpoczęła się 18 maja 1920 roku w Wadowicach i zakończyła się przed piętnastu laty w Rzymie, była przepełniona zachwytem wobec życia, nad tajemnicą Boga, świata i człowieka"..

W ramach dziękczynienia za życie, nauczanie i osobę św. Jana Pawła II oraz włączając się do akcji #ThankYouJohnPaul2 w mediach społecznościowych zorganizowaliśmy zdalny konkurs plastyczny "100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II".

Oto jego wyniki:

1. miejsce zajęła Wiktoria Kawa z klasy 2G

2. miejsce zajęła Kinga Sikora z klasy 1SH1

3. miejsce zajęły ex aequo Natalia Mierzejewska z klasy 2A i Karolina Bakuła z klasy 2A

4. miejsce zajęła Gabriela Krzyżak z klasy 2A

5. miejsce zajęła Wiktoria Kowalczyk z klasy 2A

6. miejsce zajęła Natalia Bachmura z klasy 2KC

7. miejsce zajęła Alicja Piwowarczyk z klasy 1KC1

8. miejsce zajęła Julia Ogniewska z klasy 1KC1

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali już cyfrowe dyplomy i nagrody. Nagrody rzeczowe zostały przekazane do odbioru w sekretariacie szkoły.

Składamy najserdeczniejsze gratulacje wszystkim biorącym udział w konkursie i życzymy Im dalszych sukcesów!

Organizatorzy:

Pani Aldona Zadroga, Pani Agnieszka Wilińska, Pani Krystyna Korczakowska-Nosek,
dk. Marek Spiżewski

LOGO HDK

Szkolne Koło HDK działające przy ZSZ Nr 4 w Ostrołęce otrzymało własne Logo. Logo zostało zaprojektowane przez członków Klubu Hdk Oddział „Ostrołęcki Legion”. Dziękujemy wszystkim osobom pracującym nad grafiką.

WERNISAŻ WYSTAWY „PORTRET Z PATRONEM”

Dnia 6 marca 2020 r. w ZSZ nr 4 w Ostrołęce odbył się wernisaż wystawy „Portret z Patronem”. W sali nr 41 zaprezentowane zostały prace malarskie uczniów naszej szkoły, wykonane na zajęciach z plastyki. Na wstępie uczniowie z klasy 1A1 przywitali przybyłą na wernisaż Panią Aldonę Zadrogę- wicedyrektor szkoły.

Prezentowane prace to kompozycje autoportretów uczniów i portrety patrona szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje portret Adama Chętnika wykonany przez Julię Krejszeff.

Uczestnicy wystawy to uczniowie z klasy:

1A1: Emilia Ciskowska, Daria Humienna, Julia Krejszeff, Julia Popielarczyk, Julia Śniecińska, Karolina Ropiak.

1G1: Mateusz Florek, Julita Gąska, Milena Kaczyńska, Wiktoria Koziatek, Amelia Pieńkosz, Justyna Prachniak, Oliwia Prachniak, Wiktoria Popielarczyk, Zuzanna Szczepańska.

1KC1: Laura Kubeł Julia Ogniewska Amelia Szurnicka 1O1: Kacper Grzybowiński, Karolina Siemborska.

Krystyna Korczakowska- Nosek

9 MAJA- DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.

Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia tę instytucję podpisano już w rok później. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Z racji udziału szkoły w Międzynarodowym Projekcie - Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego- pamiętajmy, że EUROPA TO MY.

Małgorzata Święcicka

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego