Ósmoklasisto, lubisz gotować?!

Zgłoś się do nas i weź udział w projekcie: "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA". PROJEKT EROS, FILIA I AGAPE - O MIŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, organizowanym przez Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce - ks. Marka Spiżewskiego i Agnieszkę Sikorską oraz nauczycieli przedmiotów gastronomicznych - Annę Krasną i Sylwię Dyko.

Możesz wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez ostrołęckie firmy i instytucje. Wystarczy, że prześlesz film lub prezentację, na których przedstawisz, jak w gronie Rodziny lub Przyjaciół przygotowujecie wspólny posiłek.

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdziesz na stronie: http://zsz4.ostroleka.edu.pl w zakładce „Konkursy” lub bezpośrednio pod linkiem: http://zsz4.ostroleka.edu.pl/foldery/artykuly/20210506konkursCaritasZSZ4.php

Swoją pracę wyślij na adres: caritas@zsz4.ostroleka.edu.pl. Termin nadsyłania prac upływa 18.06.2021 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się 22.06.2021 r., a wręczenie nagród odbędzie się 23.06.2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce, ul. Traugutta 10. Projekt adresowany jest do uczniów z Ostrołęki i regionu.

REGULAMIN PROJEKTU CARITAS

Marek Spiżewski

OZONOWANIE SAL LEKCYJNYCH

W piątek 30 kwietnia 2021 r w ramach realizacji projektu „Przeciwdziałanie COVID-19 w Ostrołęce” przeprowadziliśmy ozonowanie sal lekcyjnych w naszej szkole. W ramach dobrej współpracy Szkolnego Koła HDK z „Ostrołęckim Legionem” ozonator został pozostawiony do naszej dyspozycji przez najbliższe kilka dni, a pracownicy zostali przeszkoleni w jego obsłudze. Otrzymaliśmy również 600 maseczek jednorazowych, 25 maseczek wielorazowych oraz kilkanaście żeli do dezynfekcji rąk. Dziękujemy panu Pawłowi Stawickiemu, koordynatorowi „Ostrołęckiego Legionu”, za możliwość uczestniczenia w realizacji projektu.

Małgorzata Litwa

Wielkanocny projekt plastyczny

W kwietniu chętni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wielkanocnym projekcie plastycznym. Przy wykonywaniu ozdób świątecznych można było zaczerpnąć inspiracji z udostępnionego poradnika lub stworzyć pracę według własnego projektu. Warto obejrzeć prace, które powstały. może kogoś zainspirują i staną się częścią jego aktywności. Dziękuję za udział w projekcie.

D. Ossowska - pedagog szkolny

MATURA 2021

Matura z j.polskiego

Matura z matematyki

Zakończenie roku klas maturalnych w Zespole Szkół zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika

„Tak naprawdę, to nie zauważyłam, kiedy minęły te cztery lata…” – powiedziała na powitanie jedna z kończących szkołę uczennic klasy 4S. „A do tego ostatni rok był całkiem kosmiczny” – dodała jej koleżanka. Te słowa świetnie oddają atmosferę chwili: dziś pożegnaliśmy się oficjalnie z uczniami klas maturalnych (chociaż tak naprawdę od roku byli w szkole bardziej „duchem” niż ciałem). Mury Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce opuścił kolejny rocznik – niemal 150 wspaniałych, młodych ludzi. Ich edukacja przypadła na wyjątkowy czas: pandemia COVID19 wywróciła szkołę i życie prywatne każdego z nas do góry nogami… Dziś widzieliśmy się z nimi po raz ostatni przed maturą – końcowym sprawdzianem w naszej szkole. Były spotkania z wychowawcami i dyrekcją (oczywiście w reżimie sanitarnym, każda klasa w innym czasie i innej sali, w maseczkach i „poperfumowani” płynem dezynfekcyjnym…). Były wzruszenia i śmiech, duma ze świadectw, dyplomy uznania, nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce, wysoką frekwencję, nagrody i wyróżnienia za udział i zajęte miejsca w olimpiadach i konkursach (niektóre już się przykurzyły, ale czekaliśmy na spotkanie w „realu”, żeby wręczyć je osobiście). Nie zawiedli nas też przyjaciele, partnerzy i sponsorzy. Wprawdzie – ze względu na pandemię nie przybyli osobiście, ale ufundowali i przekazali cenne nagrody i upominki, m.in. dla najlepszego gastronoma i najlepszego handlowca: dziękujemy.

Najbardziej jednak cieszyliśmy się, że możemy się wreszcie spotkać...

Adam Zienkiewicz