WERNISAŻ WYSTAWY „PORTRET Z PATRONEM”

Dnia 6 marca 2020 r. w ZSZ nr 4 w Ostrołęce odbył się wernisaż wystawy „Portret z Patronem”. W sali nr 41 zaprezentowane zostały prace malarskie uczniów naszej szkoły, wykonane na zajęciach z plastyki. Na wstępie uczniowie z klasy 1A1 przywitali przybyłą na wernisaż Panią Aldonę Zadrogę- wicedyrektor szkoły.

Prezentowane prace to kompozycje autoportretów uczniów i portrety patrona szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje portret Adama Chętnika wykonany przez Julię Krejszeff.

Uczestnicy wystawy to uczniowie z klasy:

1A1: Emilia Ciskowska, Daria Humienna, Julia Krejszeff, Julia Popielarczyk, Julia Śniecińska, Karolina Ropiak.

1G1: Mateusz Florek, Julita Gąska, Milena Kaczyńska, Wiktoria Koziatek, Amelia Pieńkosz, Justyna Prachniak, Oliwia Prachniak, Wiktoria Popielarczyk, Zuzanna Szczepańska.

1KC1: Laura Kubeł Julia Ogniewska Amelia Szurnicka 1O1: Kacper Grzybowiński, Karolina Siemborska.

Krystyna Korczakowska- Nosek

9 MAJA- DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.

Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia tę instytucję podpisano już w rok później. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Z racji udziału szkoły w Międzynarodowym Projekcie - Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego- pamiętajmy, że EUROPA TO MY.

Małgorzata Święcicka

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
KIERUNKI KSZTAŁCENIA - ZAPRASZAMY

ROZDANIE ŚWIADECTW UKOŃCZENIA SZKOŁY

Rozdanie świadectw ukończenia szkoły dla absolwentów Technikum Nr 4 odbędzie się w środę 29 kwietnia 2020 roku. Zgłaszający się po świadectwo są zobowiązani do zachowania reżimu sanitarnego (maseczki na usta i nos, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości od innych osób, przebywanie tylko w wyznaczonych miejscach, opuszczenie tereny szkoły natychmiast po odebraniu dokumentów). Osoby zgłaszające się po świadectwo proszone są o zabranie własnych długopisów!

Świadectwa wydawać będą wychowawcy klas w sali gimnastycznej szkoły według harmonogramu:

1) godz. 9.00 - 9.30 – klasa 4G – wych. B. Krzemińska

2) godz. 10.00 – 10.30 – klasa 4R – wych. D. Sakowska