31 edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką

Szkolne Koło PCK i HDK zaprasza do wzięcia udziału w Olimpiadzie Zdrowia PCK z Biedronką.

Podczas Olimpiady sprawdzana jest wiedza z zakresu: zdrowia, higieny, pierwszej pomocy oraz problematyki ochrony środowiska naturalnego. W tym roku tematem przewodnik akcji prozdrowotnych będzie ruch i zdrowa dieta.

Finalista otrzymuje indeks na Uczelnię, która jest patronem danej edycji. W tym roku są to: Uniwersytet Opolski i  Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Podczas etapu szkolnego, test będzie rozwiązywany w formie on-line. Po zakończeniu testu, system sam sprawdzi odpowiedzi i wyświetli wynik.

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się 14 grudnia 202 r.

Chętnych do wzięcia udziału w olimpiadzie prosimy o zgłaszanie się do 06.12.2023 do opiekuna Szkolnego Koła PCK pani Edyty Zabielskiej lub pani pielęgniarki szkolnej Hanny Kozikowskiej.

Szczegółowe informacje w Regulaminie Olimpiady.

Edyta Zabielska

„Pomóżmy Szymonowi na lepsze jutro „

SK PCK i HDK wraz z Caritasem oraz Wolontariatem, zwraca się z prośbą do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce o wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Szymona z klasy III Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

Szymon jest chłopcem szczerym, wesołym pomimo jego niepełnosprawności. Jest bardzo dobrym uczniem i przyjacielem, zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony na przeżywanie kolejnego dnia.

Szymon potrzebuje naszej pomocy w zebraniu środków na rehabilitację. Dlatego, zwracamy się do Was jeśli możecie wesprzeć akcję w terminie 29.11-09.12.2023r., poprzez przyniesienie fantów na nagrody -maskotki, puzzle, samochodziki (mogą być używane, ale w idealnym stanie) bądź też jeśli ktoś ma lub zna kogoś kto chętnie przekaże coś do licytowania np. voucher będziemy ogromnie wdzięczni.

Na pierwszym piętrze w ZSZ Nr4 na Traugutta oraz Parkowej będą stały pojemniki (kartony), w których będzie można umieszczać przyniesione rzeczy.

Fanty można również przekazać p.Annie Kuropatwie, ks. Markowi Spiżewskiemu, p.Wioletcie Dyko oraz p.Edycie Zabielskiej.

Liczymy na Waszą pomoc
„Pomóżmy Szymonowi na lepsze jutro „
Opiekunowie akcji

Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych

Szkolne Koło PCK wraz ze SK ekologicznym „ EKOMANIACY” oraz EPAS w ZSZ Nr4 prowadzą akcję charytatywną – „Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych”. Akcja charytatywna polega na zbiórce plastikowych nakrętek. W dwóch budynkach naszej szkoły na Traugutta i Parkowej na piętrach znajdują się oznaczone, plastikowe pojemniki do których można wrzucać plastikowe nakrętki.

Opiekunowie akcji zachęcają całą społeczność szkolną do aktywnego udziału w akcji i z góry dziękujemy.

Pamiętajmy!!!

„Robiąc tak niewiele, tak wiele pomagamy”

Edyta Zabielska

Dzień Dziecka – 1 czerwca

Dzieci w naszym kraju mają wiele szczęścia, ponieważ panuje pokój. Mogą chodzić do bezpiecznych szkół i korzystać z licznych atrakcji. Obchody Dnia Dziecka mają charakter zabawy i spędzania czasu z bliskimi. Z tej okazji członkowie SK PCK i eTwinning z naszej szkoły postanowili obdarować słodkościami uczniów, którzy uczą się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ostrołęce.

Opiekunowie akcji:B.Zaborowska, E. Okowicka- Dyl

Znamię- znam je- Profilaktyka Czerniaka

14 kwietna na zajęciach godziny z wychowawcą w klasie 4AH członkowie SK PCK wraz z szkolną pielęgniarką Panią Hanną Kozikowską przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dotyczące Czerniaka. Materiały edukacyjne zostały wykorzystane podczas zajęć dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrołęce. Uczniowie obejrzeli krótki film pt.: Znamię- znam je. Dzięki tej lekcji pogłębili wiedzę na temat Czerniaka. Czerniak to jeden z najbardziej złośliwych nowotworów. Wywodzi się z komórek barwnikowych, skóry lub błon śluzowych (np. sromu, odbytu, jamy ustnej) lub z błony naczyniowej gałki ocznej.. Zapadalność na czerniaka jest największa wśród rasy białej ze względu na jasny fenotyp skóry (jasną karnację, jasny kolor włosów i oczu, obecność piegów, łatwe uleganie oparzeniom słonecznym). Objawy czerniaka zależą od stopnia jego rozwinięcia. W postaci wczesnej zmiany są płaskie, niesymetryczne, o niejednolitym kolorze i nieregularnych, poszarpanych brzegach. Przy postaci zaawansowanej zmiany są często uwypuklone ponad poziom skóry, a czasami również owrzodziałe z sączącą się wydzieliną podbarwioną krwią.

B. Zaborowska, H. Kozikowska

Kontakt: