Kwiecień miesiącem zajęć europejskich

W dniach 17-18-19 kwietnia uczniowie w ramach realizacji przedmiotów przyrodniczych uczestniczyli w zajęciach online organizowanych przez Centrum ElektroEkologi. Młodzież dzięki tym warsztatom pogłębiła swoją wiedzę w zakresie Cyfrowy Dialog – co kryje smartfon i jak być rozsądnym konsumentem oraz ekologia w Polsce w odniesieniu do innych państw europejskich. Kto jest największym producentem metali ziem rzadkich, rewolucje przemysłowe czym się charakteryzują, a także, czym jest sztuczna inteligencja. Uczniowie rozwiązywali quiz na kahoot.it dotyczący postępowania z elektrośmiaciami. W kwietniu również na przedmiotach przyrodniczych, humanistycznych, jak również na zajęciach z wychowawcą zostały przeprowadzone lekcje europejski. Lekcje przeprowadzali nauczyciele i młodsi ambasadorzy EPAS.

Koordynatorami działań były
Opiekunowie EPAS
Barbara Zaborowska, Małgorzata Święcicka

Msza św. w intencji maturzystów ZSZ nr 4 w Ostrołęce

AKCJA ŻONKILE

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża ZSZ nr 4 wywalczył I miejsce

Dnia 12 kwietna 2024r odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane przez :Oddział Rejonowy Polski Czerwony Krzyż w Ostrołęce, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ostrołęce oraz Komisja Przysposobienia Sanitarnego PCK w Ostrołęce. Celem konkursu było podniesienie i sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także wiedzy o Polski Czerwonym Krzyżu. Nasza szkołę reprezentował zespół 5 osobowy z osobą rezerwową. Skład zespołu: Roksana Prusaczyk kl. 1O, Dominika Bachmura kl.1A,Martyna Glinka kl.1A, Ilona Łozińska kl.1A, Julia Stachurska kl.1A, Wiktoria Rutkowska kl. 1A

Opiekę podczas konkursu sprawowała Pani Bożena Żebrowska, a do konkursu przygotowywała Pani Barbara Zaborowska i Pani Hanna Kozikowska. Gratulujemy zespołowi uczniowskiemu za zajęcia I miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Zaborowska

XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św.Maksymilianie

11kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św.Maksymilianie .

Naszą szkołę reprezentowali:
Amelia Jabłonowska kl 2H
Maya Kosewska 2H
Bartosz Garela 4G

Finalistom gratulujemy i życzymy sukcesów

Anna Kuropatwa