2015.11.19 SK PCK w PRZEDSZKOLU BAJECZKA

Dnia 19 listopada 2015r SK PCK odwiedziło Prywatne Przedszkole Bajeczka w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Instruktaż przeprowadzili uczniowie z klasy I Ht: D.Walczak, W. Surdel, P.Grzybowski. Natomiast wśród 3 i 4 latków zostały przeczytane bajki w ramach akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom SK PCK Czyta Dzieciom”. Czytanie bajek i przeprowadzenie różnych gier i zabaw zaangażowali się uczniowie z kl. I Ht: A. Polak, A. Zapadka, D. Ustaszewska, M. Rostkowska .

Opiekę nad uczniami sprawowali opiekunowie SK PCK:

E. Zabielska, B. Zaborowska

2015.10.01 SZKOLNE KOŁO PCK w PRZEDSZKOLU NR 8

Szkolne Koło PCK odwiedziło zaprzyjaźnione Przedszkole Miejskie Nr 8 w Ostrołęce.

Celem wizyty było nauczenie przedszkolaków zasad udzielania pierwszej pomocy, przedstawienie ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz zachęcenie do czytania bajek.

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród przedszkolaków przeprowadziły uczennice z kl. I Ht: W. Surdel, P. Kurpiewska, A. Polak, D. Walczak.

Natomiast  gry i zabawy, a także czytanie bajek  zaprezentowali  uczniowie      kl. I Ht:  A.Zapadka, D.Ustaszewska,   M.Rostkowska  P.Grzybowski w ramach akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom SK PCK Czyta Dzieciom”.

Opiekunowie akcji:

E.Zabielska, B.Zaborowska

2014.12.12 ETAP REJONOWY OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZDROWIA

W dniu 12.12 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Ostrołęce odbył się etap rejonowy XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK . Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. III Tg Jędrzejczyk Martyna , która zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych . Martynie gratulujemy.

Uczennicę do konkursu przygotowywały p .A. Wojtasik i p. B. Zaborowska.

Opiekunowie szkolnego koła PCK

Pielęgniarka szkolna

2014.11.26-28 SZKOLNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY

W dniach 26 – 28. 11. 2014 roku odbył się etap szkolny XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK .

Konkurs przeprowadzono w klasach II Tg, II Tg1, III Tg, III Tg1 i IV Tg . Podczas etapu szkolnego zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań.

Wyniki etapu szkolnego :

I miejsce Jędrzejczyk Martyna kl. III Tg

II miejsce Daniłowska Jolanta kl. IV Tg

III miejsce Gołaś Patrycja kl. IV Tg, Sobiech Marcin kl. III Tg1, Szabla Milena kl. III Tg, Wilga Natalia kl. III Tg

Etap rejonowy olimpiady odbędzie się 12.12.2014 roku. Naszą szkołę będzie reprezentowała Jędrzejczyk Martyna z kl. III Tg. Życzymy powodzenia w następnym etapie olimpiady.

Opiekunowie szkolnego koła PCK

Pielęgniarka szkolna

2014.10.29 KOŁO PCK w PRZEDSZKOLU

Dnia 29.10.2014r Szkolne Koło PCK odwiedziło Przedszkole oddział Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Przedszkolaki nauczyły sie opatrywać rany i krwotoki, unieruchomić kończyny przy złamaniu, układać osobę poszkodowana w pozycji bezpiecznej, a także ćwiczyli na fantomie RKO. Członkowie SK PCK przeprowadzający szkolenie to uczennice z kl. I. Tg : Natalia Mizerek i Anita Pędzich, a także z klasy I. Z; Aleksandra Siekierska, Patrycja Zakrzewska, Klaudia Runo.