AKCJA KRWIODAWSTWA W PRZASNYSZU

Kolejna akcja za nami. 22 czerwca 2020 wzięliśmy udział w akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez wojskowy Oddział HDK Legion przy 2. Ośrodku Radioelektronicznym i ostrołęcki Oddział HDK Legion. Podczas akcji krew oddało 21 osób, co dało w sumie 9450 ml krwi. Jedną z dawców była p. Małgorzata Litwa.

Litwa Małgorzata

PODZIĘKOWANIE

 

 

KONIEC ROKU SZKOLNEGO

 

 

WYPOCZYWAJ BEZPIECZNIE NAD WODĄ

 

 

PODSUMOWANIE ROCZNEGO PROJEKTU

 

  

Koniec roku szkolnego to wielkie i oczekiwane wydarzenie dla każdego ucznia, tym bardziej że dobiega również końca kolejna edycja projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Dziesięć utalentowanych uczennic naszej szkoły z klas 3 i 4 o kierunku „Technik żywienia i usług gastronomicznych” skorzystały z szansy wzięcia udziału w tym projekcie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Każda z nich była prowadzona i wspierana przez opiekunka – nauczyciela przedmiotów zawodowych: 

1. Izabela Bielacka - opiekun Ewa Tyszka

2. Milena Brzózka - opiekun Ewa Tyszka

3. Wiktoria Kordek – opiekun Ewa Tyszka

4. Eliza Olszewska – opiekun Ewa Okowicka-Dyl

5. Dominika Kaczmarczyk – opiekun Milena Tyszka

6. Julia Zawrotna – opiekun Renata Lech

7. Karolina Drężek – opiekun Elżbieta Stepnowska

8. Klaudia Parzych – opiekun Magdalena Kacperek

9. Natalia Gwara - Małgorzata Ustarbowska

10. Wiktoria Olbryś - Małgorzata Ustarbowska

„Celem projektu jest wzrost efektywności i skuteczności w zakresie kształcenia zawodowego, tak aby odpowiadało ono na potrzeby zmieniającego się rynku pracy(..)” – czytamy na stronie www. stypendiazawodowemazowsze.oeiizk.waw.pl odpowiedzialnej za prowadzenie projektu . W roku szkolnym 2019/2020 zostało wyłonionych przez Urząd Marszałkowski ponad 500 stypendystów którzy otrzymali stypendium w wysokości ok. 5000 zł. Z tej szansy skorzystały i również uczennice naszej szkoły, które zdobyte fundusze dobrze zainwestowały w swój rozwój zawodowy: uczestniczyły w różnego rodzaju szkoleniach, wyjazdach edukacyjnych, zakupiły fachową literaturą oraz niezbędny sprzęt do rozwoju swoich nowych pasji. Stypendystki nabyły lepsze kwalifikacje zawodowe, a tym samym łatwiej im będzie dostosować się do aktualnego rynku pracy.

Dziewczęta w ramach projektu planowały zaprezentować swoje umiejętności społeczności szkolonej za pomocą pokazu na lekcjach w różnych klasach, lecz ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną i chętnie zaprezentują się w sposób zdalny :) . W swoich prezentacjach scharakteryzowały cel projektu, jego korzyści , a jednocześnie jest to sposób na zachęcenie młodszych uczniów do skorzystania z możliwości otrzymania stypendiów w kolejnych latach.

Stypendystkom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już na rynku pracy, a Was zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczestniczki projektu.

Opiekunki stypendystek 

Filmy:

Film1 - Eliza Olszewska

Film2 - Wiktoria Kordek

Film3 - Milena Brzóska

Film4 - Karolina Drężek

Prezentacje: 

Wiktoria Kordek Milena Brzóska  Dominika Kaczmarczyk  Eliza Olszewska  Iza Bielacka  Klaudia Parzych  Weronika Olbryś  Dominika Zawrotna  Natalia Gwara 

Załączniki 

„Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” w roku szkolnym 2019/2020

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018