FOTOGRAFICZNY KONKURS ANDRZEJKOWY

W dniach 30.11 – 2.12 odbył się konkurs fotograficzny organizowany przez Samorząd Uczniowski i Spółdzielnię Uczniowską „Ekonomik” mający na celu prezentację makijażu i/lub stylizacji andrzejkowej. Prace były umieszczone na fb szkoły i tam odbyło się głosowanie za pomocą like’ów.

Najwięcej wirtualnych głosów zdobyła stylizacja Julii Morawskiej z klasy II Sh1 , na drugim miejscu uplasował się Paweł Kiernozek z klasy IV TG ze swoją propozycją, a trzecie zajęła Wiktoria Koziatek z II Tg1 ze swoją oryginalną stylizacją.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie. Nagrody dla najlepszych ufundowała SU „Ekonomik”. Dziękujemy.

"MISTRZ CHEMII"

2 grudnia został przeprowadzony online międzyszkolny konkurs - chemiczny zorganizowany przez ZSZ Nr 4 w Ostrołęce. Za organizację i przebieg odpowiadały nauczycielki chemii z naszej szkoły. Z uwagi na panującą sytuację III edycja konkursu odbywała się w bezpiecznych warunkach, czyli u każdego w domu. Zostały wykorzystane możliwości jakie oferuje nam internet i programy komputerowe. Zmagania przebiegły bardzo sprawnie, a uczniowie poradzili sobie ze wszystkimi wymaganiami i wykazali się dużą wiedzą z chemii.

Wydelegowana młodzież klas pierwszych z ostrołęckich szkół ponadpodstawowych, rywalizowali o tytuł “Mistrza z chemii”. Tytuł ten zdobyła uczennica II LO – Julia Deptuła, drugie miejsce zajęła uczennica z ZSZ Nr 2 - Oliwia Dmoch, a trzecie miejsce przypadło uczennicy III LO- Julii Hyjek.

Z naszej szkoły dzielnie walczyły- Małgorzata Grzyb i Martyna Łępicka. Pomimo braku u naszych dziewczyn podium jesteśmy z nich dumne i zachęcamy do rozwijania zainteresowań chemią.

Sponsorami nagród była Rada Rodziców ZSZ Nr 4 i radny miasta Ostrołęka - Grzegorz Milewski. Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu za zaangażowanie i włożony trud. Uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy samych sukcesów w szkole i mamy nadzieje do zobaczenia w przyszłym roku w kolejnej edycji konkursu.

Elżbieta Rogalska i Ewa Okowicka-Dyl

XXV OLIPMIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

UWAGA !Dziś odbył się okręgowy etap XXV OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI, której tematem wiodącym była "Cukrzyca-prewencja i leczenie dietą".

Do II etapu mogło zakwalifikować się co najwyżej 2 najlepszych uczniów danej szkoły (spośród tych, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia w I etapie (szkolnym). To właśnie Wiktoria Kordek i Iza Bielacka reprezentowały dziś naszą szkołę w tej Olimpiadzie, która odbyła się w nietypowy sposób, bo po raz pierwszy zdalnie. Trzymamy mocno kciuki za nasze Uczennice, aby przeszły do kolejnego, centralnego etapu. POWODZENIA? Do okręgowego etapu Olimpiady uczennice przygotowywały nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych : Pani Ewa Tyszka i Pani Magdalena Kacperek

KONKURS „ŚWIĄTECZNE NAKRYCIE STOŁU”

Jeśli masz ciekawy pomysł na dekorację świątecznego stołu - to konkurs dla Ciebie.

Już niebawem zgromadzimy się wokół tradycyjnej kolacji wigilijnej. To wyjątkowe miejsce, przy którym spotykamy się z najbliższymi, śpiewamy kolędy. Zadbajmy o to, aby to miejsce wyglądało pięknie i bajkowo.

Konkurs p.t. „Świąteczne nakrycie stołu” to kultywowanie tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. Zadaniem jest przygotowanie wystroju, związanego ze Świętem Bożego Narodzenia. Prace będą oceniane pod względem pomysłowości i oryginalności, zgodności z tematyką, pod kątem estetyki oraz doboru zastawy stołowej. Dekoracje należy udokumentować w postaci dwóch zdjęć: pierwsze tylko nakrytego stołu, drugie przedstawiające Ciebie i Twoje dzieło na jednej fotografii. Czas trwania konkursu do dnia 22.12.2020r. Zgłoszenia wysyłamy na adres mailowy: rlech@zsz4.ostroleka.edu.pl

Pamiętaj, aby podpisać e-mail imieniem i nazwiskiem, oraz z której jesteś klasy .Wszystkie nadesłane prace będą oceniane, dla najlepszych czekają oceny celujące z dwóch przedmiotów zawodowych oraz drobne upominki.

Magiczny i najpiękniejszy czas w roku dopiero przed nami . Możesz sprawić, aby twój świąteczny stół był równie piękny w tym wyjątkowym okresie. Uczniowie z klas hotelarskich , gastronomicznych , kelnerskich – liczymy na Was :)

OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ - etap szkolny

W listopadzie, w nieco innej niż dotychczas formie w szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

Do testu online przystąpiło 42 osoby z klas 2 Sh1, 3 Ht i 4 Ht. Zwycięzcami szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy hotelarskiej zostały:

1 miejsce: ex aequo Patrycja Ciuchta z kl. 3 Ht i Wiktora Zatryb z kl. 4 Ht.
2 miejsce: ex aequo Marta Jędrzejczyk i Wiktoria Ogniewska - obie z klasy 4 Ht.
3 miejsce: ex aequo Aleksandra Czarniak z kl. 4 Ht i Oliwia Samsel z kl. 2 Sh1.

OGROMNE GRATULACJE DLA DZIEWCZYN!!

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Dziewczyny z 1 miejsca Wiktoria i Patrycja będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Warszawie w styczniu, gdzie tematem przewodnim będą: "Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii"

Już dziś życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Dziękuję wszystkim za udział i do zobaczenia za rok na kolejnej Olimpiadzie Hotelarskiej.

Magdalena Karczewska