RAJD ROWEROWY

11 września 2020r. odbył się szkolny rajd rowerowy. W wydarzeniu wzięło udział 13 uczniów z klas 1 Tg, 2 KC1, 2 To1,2 AH, 4 Tg, 4 KC. Opiekunami byli p. Małgorzata Litwa i p. Cezary Filochowski. Wspólnie przejechaliśmy 48 km i z kilkoma przerwami zajęło nam to 4,5 godziny. Trasa przebiegała przez Goworki, Nową Wieś Zach., Rzekuń, Drwęcz, Daniszewo, Borawe, Kamiankę, Dzbenin. Jak co roku pogoda nas nie zawiodła. Cały czas towarzyszyło nam słoneczko, a różnorodna nawierzchnia, jaką się poruszaliśmy i piękne okoliczności przyrody dodawały uroku tej wyprawie.

Małgorzata Litwa

NIE WOLNO NAM ZAPOMNIEĆ

Dnia 6 września br. miała miejsce światowa premiera teledysku do utworu "Nie wolno nam zapomnieć", którego autorami i wykonawcami są Jarosław Gura Inv Gorczyński oraz Norbert "Smoła" Smoliński. Utwór oddaje hołd Powstańcom Warszawskim i wszystkim Polakom, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Rzeczpospolitą. W teledysku wzięli udział między innymi członkowie Kurpiowskiej Grupy Historycznej "Ostoya", zaś w ich składzie absolwenta naszej szkoły Ewa Osłowska oraz nasz kolega - nauczyciel historii p.Zbigniew Janiszewski. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia.

Link do clipu:Gura feat. Smoła - Nie wolno nam zapomnieć

Zbigniew Janiszewski

SPOTKANIE SZKOLNEGO KOŁA HDK OSTROŁĘCKI LEGION

Dnia 4.09.2020 r. o godzinie 11:45, przed głównym budynkiem szkoły odbyło się spotkanie Szkolnego Koła HDK Ostrołęcki Legion. Pani Katarzyna Kowalska, pani Małgorzata Litwa oraz Paweł Stawicki - koordynator Oddziału Ostrołęcki Legion, przedstawili i omówili plan pracy Koła na rok szkolny 2020/2021. Przywitaliśmy również nowych klubowiczów.

Działalność Koła rozpoczęliśmy zgłoszeniem swojego udziału w akcji ,,Krewki Bieg 2020- Światowy Dzień Krwiodawcy", która ma na celu aktywizację w dwóch płaszczyznach. Z jednej strony ruch poprzez bieganie a z drugiej oddawanie krwi. Wyzwanie polega na przebiegnięciu dystansu minimum 15 km w czasie maksymalnie 15 dni.

Na chwil obecną wyzwanie podjęli:
1. Merecka Natalia kl. IV G
2. Kutryb Weronika kl. IV G
3. Kiernozek Paweł kl. IV G
4. Prajs Jakub kl. IV G
5. p. Małgorzata Liltwa

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zabawie. Zawodnik zgłasza swój udział na stronie:b4sportonline.pl

Katarzyna Kowalska

LIST PREZYDENTA MIASTA OSTROŁĘKI DO RODZICÓW

KONKURS - “Mysterious school - Pitagoras”

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie matematycznym “ Mysterious school - Pitagoras” . Realizacja projektu będzie polegała na rozwiązywaniu innowacyjnych zagadek logicznych . Z każdej klasy może uczestniczyć jeden zespół 3-osobowy. Zgłoszenia są przyjmowane przez Agnieszkę Stefańską i Elżbietę Rogalską do 11 września 2020 roku. Projekt jest organizowany przy współpracy fundacji mBanku. Dla najlepszych grup przewidziane są nagrody rzeczowe.

Agnieszka Stefańska

Elżbieta Rogalska