Konkurs - Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada

29.02 .2024 roku odbył się w Łomży diecezjalny Konkurs -Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada w której brali uczniowie z naszej szkoły .

Do finału dostała się:
1 miejsce Amelia Jabłonowska kl. II H
2 miejsce Maya Kosewska kl. II H
3 Bartek Garela kl. IV G

Anna Kuropatwa

Zielono Mi - Ścianka Zieleni

Grupa Ekomaniaków z klas: 1A,1O,1S,2O,3O,3S,3H,4S po feriach zimowych wróciła z nowymi pomysłami ekologicznymi, które krok po kroku będzie wdrażać w szkole. W miesiącu lutym postanowili stworzyć ściankę zieleni z żywych kwiatów na I piętrze .Całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy za wsparcie przy tworzeniu ścianki zieleni.

Opiekunowie SK Ekomaniacy/GOZ
B.Zaborowska, A.Stefańska, U.Kaliszewska:

Mistrzostwa Biznes i Zarządzanie

Barbara Parzych

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

21 lutego każdego roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego – święto ustanowione w 1989 roku podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (WFTGA), która miała miejsce w stolicy Cypru, Nikozji. To dzień, który ma na celu podkreślenie znaczenia przewodników turystycznych oraz ich nieocenionego wkładu w promocję i ochronę dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Uczniowie z klas II i III Technikum Organizacji Turystyki z okazji tego święta przekazywali swoją wiedzę, młodszym kolegom i koleżankom o lokalnych atrakcjach turystycznych i miejscach pamięci narodowych zlokalizowanych w Ostrołęce oraz miejsce pamięci o lokalnej postaci świata sportu - Arkadiuszu Gołasiu. Uczniowie z klas pierwszych mogli zatem spędzić czas na poznawaniu swojej miejscowości oraz skorzystać z oferty lokalnej kawiarni Gatka Szmatka.

Wyjścia były organizowane w dniach od 19 do 21 lutego. W dniu 21 lutego na terenie Naszej Szkoły, uczniowie klas turystycznych przygotowali dla wszystkich uczniów quiz o turystyce, a poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkościami.

Krystyna Pyskło
Sylwia Dyko
Ewelina Sienkiewicz
Magdalena Wlazło

Europejska Odznaka Jakości dla projektu eTwinning

Kolejna nagroda dla naszego projektu eTwinning! Tym razem projekt został odznaczony Europejską Odznaką Jakości. Jest to dla nas duży zaszczyt i wyróżnienie!

Projekt tworzyli uczniowie klasy 5 SH1 oraz opiekunki projektu - Swietłana Kupis, Elżbieta Rogalska, Ewa Okowicka-Dyl, Milena Tyszka. Partnerami projektu były szkoły z Turcji i Włoch.

“Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym międzynarodowym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Odznaka Jakości jest przyznawana jako: Krajowa Odznaka eTwinning oraz Europejska Odznaka eTwinning.

Europejska Odznaka Jakości to ocena pracy wszystkich nauczycieli uczestniczących w projekcie eTwinning. Projekty, które otrzymały Europejska Odznakę Jakości to te, które zostały najwyżej ocenione spośród tych, które otrzymały Krajową Odznakę Jakości. Projekty te stanowią przykłady udanej współpracy europejskiej.

Przyznawana jest przez Centralne Biuro eTwinning (Central Support Service, CSS) nauczycielom zaangażowanym w projekt według poniższych zasad.

- Nauczyciel został zgłoszony do Europejskiej Odznaki Jakości przez co najmniej jedno Krajowe Biuro eTwinning, po przeprowadzeniu procesu selekcji. Każde Krajowe Biuro eTwinning zgłasza najlepszą jedną trzecią projektów spośród projektów wyróżnionych Krajową Odznaką Jakości na podstawie oceny ich jakości.

S. Kupis