"DO KROPELKI KROPELKA...."

Dnia 30 maja 2020 r. w Makowie Mazowieckim ul. Rynek, będzie miała miejsce akcja krwiodawstwa „Wspólnie Razem – Światło dla Polski”. Nasze Koło oczywiście przyłącza się do akcji, zapraszając wszystkich, którzy mogą i mają ochotę uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Również zachęcamy do podzielenia się swoimi wrażeniami na Fanpageu szkolnym lub Fanpageu Ostrołęcki Legion.

Szczegóły na stronie: legionhdk.pl

Katarzyna Kowalska

LOGO HDK

Szkolne Koło HDK działające przy ZSZ Nr 4 w Ostrołęce otrzymało własne Logo. Logo zostało zaprojektowane przez członków Klubu Hdk Oddział „Ostrołęcki Legion”. Dziękujemy wszystkim osobom pracującym nad grafiką.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ DO WSPÓŁPRACY ZE SZKOLNYM KOŁEM HDK

Wszyscy wiemy jak ważna jest znajomość zasad oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy, warto też odświeżać sobie wiadomości w tym zakresie, dlatego mamy dla Was drodzy uczniowie propozycję udziału w kilkugodzinnych warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Będą one przeprowadzane przez profesjonalnych ratowników medycznych. Dla lepszego komfortu, zarówno Waszego jaki i prowadzących, grupa nie będzie liczna. Liczba miejsc będzie ograniczona do 12 osób. Będziecie mieli również możliwość ukończenie takiego kursu w postaci e-learningu. Po zarejestrowaniu się na stronie www.legionhdk.pl będziecie mogli się zalogować, przestudiować całą wymaganą tematykę i wypełnić test egzaminacyjny. Gdy zdacie egzamin dostaniecie certyfikat ukończenia kursu. Ważną informacją jest to, że kurs i otrzymanie certyfikatu jest BEZPŁATNY!!!!

Jeżeli jesteście zainteresowani zapraszamy do opiekunów Koła p. Małgorzaty Litwy lub p. Katarzyny Kowalskiej po dokładniejsze informacje i instrukcje.

Opiekunowie

Katarzyna Kowalska, Małgorzata Litwa

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi rozpoczęło swoją działalność. Wspólnie z Ostrołęckim Klubem HDK Legion podjęliśmy pierwsze działania.

W dniach 28 i 31 styczeń młodzież z klas 1 TO1, 1 KC1, 1 TO, 1 TG i 1 TG1 uczestniczyła w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z bezpieczeństwa w czasie spędzania czasu wolnego. Prelekcje i ćwiczenia z pierwszej pomocy zostały przeprowadzone przez panią Małgorzatę Drwęcką i pana Radosława Studzińskiego - ratowników medycznych z Nowego Dworu Mazowieckiego, natomiast pogadankę o bezpieczeństwie w czasie wolnym przeprowadził aspiranta Krzysztofa Kolatora.

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie oraz panu Pawłowi Stawickiemu za pomoc w zorganizowaniu tych zajęć.

Opiekunowie

Katarzyna Kowalska, Małgorzata Litwa