Dni Honorowego Krwiodawstwa dobiegły końca.

Młodzież ze Szkolnego Koła HDK, Koła PCK zorganizowała cykl różnych przedsięwzięć przybliżających społeczności szkolnej temat krwiodawstwa. Codziennie przez cały tydzień uczniowie podejmowali nowe działania. Przygotowali gazetki szkolne, plakaty oraz na wesoło przeprowadzili quiz o krwiodawstwie oraz przygotowali rebusy i krzyżówki do rozwiązania.

Ponadto Młodsi Szkolni Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego z klasy 3AH przygotowali plakaty oraz prezentację na temat krwiodawstwa, którą przedstawili na zajęciach godziny wychowawczej w klasie 4S. Podczas realizacji lekcji uczniowie tej klasy wykonali plakat propagujący hasła krwiodawstwa, który został zawieszony na ścianie korytarza szkoły.

Ostatniego dnia naszej akcji można było podzielić się swoim zdaniem na temat oddawania krwi.

PAMIĘTAJMY!!! Krew jest potrzebna każdego dnia i każdego dnia przez cały rok należy o tym pamiętać i mówić. Nie tylko ten kto oddaje krew pomaga, ale również ten kto propaguje krwiodawstwo. Nasze działania są kroplą w morzu potrzeb, ale jeśli dzięki nim chociaż jedna osoba podejmie decyzję o honorowym oddawaniu krwi to będzie to dla nas wielki sukces.

Opiekunowie SK HDK oraz SK PCK

Pomysł na hasło propagujące KRWIODAWSTWO

W trzecim dniu Tygodnia Honorowego Krwiodawstwa, zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoim pomysłem na hasło propagujące KRWIODAWSTWO. Pomysły swoje możecie zapisywać na zielonych tablicach umieszczonych na korytarzach naszych szkól, ul. Parkowa i ul. Traugutta. A my prezentujemy pacę konkursowa z 2020 roku pt. Hasła propagujące krwiodawstwo"

Katarzyna Kowalska

II edycja KREWKIEGO BIEGU

Trwa druga część tej edycji KREWKIEGO BIEGU pod hasłem „DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA”.

Jest to ciekawy pomysł połączenia hobby (bieganie, jazda na rowerze) z promowaniem pięknej idei honorowego krwiodawstwa.

Zapraszamy do wspólnej zabawy ;)

Przystępując do rywalizacji w rubryce KLUB prosimy o wpisanie „ZSZ Nr 4 Ostrołęka” :)))

Więcej informacji na stronie https://b4sportonline.pl/krewkibieg_SDK/

Zapisy https://b4sportonline.pl/krewkibieg_SDK/zapisy_na_krewki_bieg_dni_honorowego_krwiodawstwa

W razie pytań proszę pisać na maila mlitwa@zsz4.ostroleka.edu.pl

Małgorzata Litwa

22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa

Jest to czas, w którym składamy podziękowania Krwiodawcom, „cichym Bohaterom” za oddawanie cząstki siebie dla ratowania życia innych, oraz sympatykom i pracownikom Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za wszystko co robią aby ratować ludzkie życie i zdrowie.

Krew jest najcenniejszą substancją w organizmie człowieka, jest lekiem którego niczym nie można zastąpić. Dlatego tak ważne jest szerzenie i promowanie krwiodawstwa w społeczeństwie.

W tych dniach w naszej Szkole członkowie Szkolnego Koła HDK i Szkolnego Koła PCK postarają się przybliżyć wszystkim temat krwiodawstwa. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę na ten temat, pobawić się rozwiązując krzyżówki czy rebusy, dowiedzieć się kilku ciekawostek.

Prezentacja:

Prezentacja Krwiodawstwo

Zapraszamy serdecznie

Opiekunowie i Członkowie SK HDK oraz SK PCK

WRĘCZENIE NAGRÓD

Dnia 2 czerwca 2021 r. na sali gimnastyczne wręczone zostały nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu na najlepszą prezentację multimedialną „Dar krwi – darem życia” oraz na najlepsze hasła propagujące krwiodawstwo. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Barbara Stepnowska. Jeszcze raz przypomnijmy ich sobie:

Prezentacja multimedialna „Dar krwi – darem życia”:

1 miejsce Wiktoria Wróbel z klasy 2 Tg

2 miejsce Wiktoria Sypniewska z klasy 2 Tg