Terminarz Praktyk

 

TERMINARZ PRAKTYK ZAWODOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

/ Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce /

 

Zamieszczamy do pobrania Terminarz Praktyk Zawodowych na rok 2019-2020

 


 

PLIKI DO POBRANIA

  • gdzie na praktykę 

  • wskazówki przed praktyką zawodową 

  • zgoda rodziców na praktyki 

  • wykaz zawodów z symbolem cyfrowym

  • Wykaz niektórych firm przyjmujących uczniów na praktyki zawodowe:

 


 

W związku z tym, że w naszej szkole realizowane są projekty finansowane z funduszy unijnych, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wyjechali na praktyki zawodowe poza Ostrołękę i najbliższą okolicę. Miejsca praktyk, przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie były finansowane ze środków unijnych – praktykanci nie ponosili żadnych kosztów.

 

Praktyki dla uczniów w zawodzie: technik obsługi turystycznej, technik handlowiec, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz kucharz (technikum) realizowane były w Warszawie. Wyjeżdżając do stolicy, praktykanci w ramach projektu „Fabryka Szans 2” i „Fabryka Szans 3” uczyli się swojego przyszłego zawodu w renomowanych restauracjach, znanych biurach podróży i dużych galeriach handlowych.  

 

Część uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz kucharz, w ramach projektu „Skuteczność na rynku pracy to kompetencje zawodowe, język obcy i przedsiębiorczość” realizowała czterotygodniowe praktyki w Turyngii (Erfurcie i okolicach), w Niemczech. Uczniowie mieli okazję szlifować nie tylko umiejętności związane z zawodem, ale również umiejętności językowe.

 

Każdy wyjazd jest też dla uczniów możliwością do poznania nowych miejsc, ludzi, zwyczajów.

 

2013/2014 - Praktyka Warszawa 2013/2014 - Praktyka Niemcy

 

 

 

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018