KONKURS NA SZKOLNEGO „PĄCZKOŻERCĘ”

7 lutego (z okazji Tłustego Czwartku) Samorząd Uczniowski wspólnie ze Spółdzielnią Uczniowską „Ekonomik” po raz kolejny zorganizowali konkurs jedzenia pączków na czas.

Do rywalizacji przystąpiło 10m uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem było zjedzenie jak największej liczby pączków w 8 minut.

Tegorocznym „PĄCZKOŻERCĄ” został Tomasz Balcerzak z klasy III Tg1, drugie miejsce zajął Wojtek Gumkowski z klasy III Hs a trzecie Daniel Majkowski z III Tg1.

Najlepsi otrzymali upominki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Ekonomik”.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W środę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zorganizował licytację, w której udział wzięli uczniowie. Tradycyjnie można było stać się właścicielem pluszaków i gier, ale większym powodzeniem cieszyły się atrakcje „personalne”: „Spacer z profesorem Piątkiem”, „Ciasto i kawa z Pauliną”, „Oranżada z Mateuszem” itp. Bawiliśmy się świetnie, a dochód z licytacji wyniósł 1500 zł. Pozostali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja dołożyli do naszej puszki dodatkowe 500 zł. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za wsparcie WOŚP

ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja, która raczej nie przeminie. Każdy z nas lubi ten dreszczyk emocji wywołany zabawą w przewidywanie przyszłości. Dlatego też szkolne andrzejki obchodziliśmy, obchodzimy i obchodzić będziemy Samorząd Uczniowski oraz SU „Ekonomik” przygotowali stanowiska z wróżbami, stoiska z popcornem i bezglutenowymi ciastkami z wróżbą a także „salon piękności”, w którym można było się bajecznie wystylizować. Dołączyła do nas pani Agnieszka Wojtasik z klasą II KC z projektem „Bezglutenowo- to jest zdrowo”, więc połączyliśmy tradycję z nowoczesnością.

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród laureatm konkursu historycznego „Ku Niepodległej…”, który został zorganizowany przez nauczycieli historii. Następnie odbył się koncert zatytułowany „Wolność”- uczennice naszej szkoły wykonały utwory podejmujące to zagadnienie: „Biały krzyż”, „Miejcie nadzieję”, „Każdy Twój wyrok”, „Krakowski spleen”, „Kocham wolność”.

Po koncercie uczniowie wzięli udział w lekcji historii ożywionej, którą przeprowadził nauczyciel historii Zbigniew Janiszewski oraz członkowie Kurpiowskiej grupy Historycznej „Ostoya”. Zademonstrowali oni repliki broni, sprzęt i wyposażenie żołnierzy polskich od roku 1918 aż do czasów drugiej powojennej konspiracji antykomunistycznej ze szczególnym uwzględnieniem formacji partyzanckich działających na terenie powiatu ostrołęckiego. Młodzież była bardzo zainteresowana, tym bardziej, że mogła zapoznać się bliżej z przedmiotami.

LICYTACJA NA RZECZ POKRZYWDZONYCH W POŻARZE DOMU

10 października Samorząd Uczniowski zorganizował licytację, z której dochód został przekazany rodzinie uczennicy z naszej szkoły, która straciła dom w pożarze. Uczennice z klasy III To pozyskały mnóstwo ciekawych rzeczy do zlicytowania, a młodzież bardzo zaangażowała się w licytację.

Sponsorzy licytacji: Frangos Pizza & Burger House, ŁUBUDU Bowling & Good Time, Łysy piercing, Marcin Łyżwa Fotograf, Angelika Orłowska, West Site Fitness Ostrołęka, Pizza 105, Agnes Fit, Nefretete, Fryzury Anna Leszczyńska, Rubin Gym, Power Gym, Spaja Sauna, Konwersatorium, Fryzjer „Maria”, Warka Burger, Miko Fryzjer, BB Loft, Sabri Lashes, Centrum Piękna, Brother’s Pizza, Sylwia Zera, Be Beauty, Satysfakcja, Studio Urody „Delight”, Avalon, Sylwia Skrzypczak, Beauty Room, Funzone Paintball oraz mama uczennicy, która podarowała voucher na tort.

Dziękujemy bardzo