AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród laureatm konkursu historycznego „Ku Niepodległej…”, który został zorganizowany przez nauczycieli historii. Następnie odbył się koncert zatytułowany „Wolność”- uczennice naszej szkoły wykonały utwory podejmujące to zagadnienie: „Biały krzyż”, „Miejcie nadzieję”, „Każdy Twój wyrok”, „Krakowski spleen”, „Kocham wolność”.

Po koncercie uczniowie wzięli udział w lekcji historii ożywionej, którą przeprowadził nauczyciel historii Zbigniew Janiszewski oraz członkowie Kurpiowskiej grupy Historycznej „Ostoya”. Zademonstrowali oni repliki broni, sprzęt i wyposażenie żołnierzy polskich od roku 1918 aż do czasów drugiej powojennej konspiracji antykomunistycznej ze szczególnym uwzględnieniem formacji partyzanckich działających na terenie powiatu ostrołęckiego. Młodzież była bardzo zainteresowana, tym bardziej, że mogła zapoznać się bliżej z przedmiotami.

LICYTACJA NA RZECZ POKRZYWDZONYCH W POŻARZE DOMU

10 października Samorząd Uczniowski zorganizował licytację, z której dochód został przekazany rodzinie uczennicy z naszej szkoły, która straciła dom w pożarze. Uczennice z klasy III To pozyskały mnóstwo ciekawych rzeczy do zlicytowania, a młodzież bardzo zaangażowała się w licytację.

Sponsorzy licytacji: Frangos Pizza & Burger House, ŁUBUDU Bowling & Good Time, Łysy piercing, Marcin Łyżwa Fotograf, Angelika Orłowska, West Site Fitness Ostrołęka, Pizza 105, Agnes Fit, Nefretete, Fryzury Anna Leszczyńska, Rubin Gym, Power Gym, Spaja Sauna, Konwersatorium, Fryzjer „Maria”, Warka Burger, Miko Fryzjer, BB Loft, Sabri Lashes, Centrum Piękna, Brother’s Pizza, Sylwia Zera, Be Beauty, Satysfakcja, Studio Urody „Delight”, Avalon, Sylwia Skrzypczak, Beauty Room, Funzone Paintball oraz mama uczennicy, która podarowała voucher na tort.

Dziękujemy bardzo

WALENTYNKI

Najczęściej zadawane pytanie w ostatnim tygodniu brzmiało: co kupić chłopakowi/ dziewczynie na walentynki? Postanowiliśmy nieco Wam pomóc i uruchomiliśmy pocztę walentynkową, dzięki której mogliście obdarować ukochanych tradycyjną walentynką w kształcie serca. Szkolny radiowęzeł pełnił tego dnia nieco inną niż zwykle rolę- na jego antenie można było usłyszeć specjalnie przygotowaną walentynkową playlistę. Miłosne piosenki przeplatane były życzeniami od tajemniczych sympatii i cichych wielbicieli. Dziękujemy uczniom klasy I Tg: Darii, Paulinie, Wiktorii i Jakubowi oraz kl. IV Tk: Szymonowi, Karolowi oraz Marcinowi za całodzienną pracę.

LICYTACJA NA RZECZ POGORZELCÓW

W poniedziałek 14 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole licytację, z której dochód przekazaliśmy na rzecz pogorzelców ze Szkwy. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się w akcję- pozyskali vouchery, karnety, fanty. Sponsorzy licytacji: Salon Fryzjerski Miko dla Pań i Panów, Studio Urody Diana Kupis, Frangos Pizza & Burger Mouse, Shinobi Art. Tattoo Studio, Agnes- Fit, Bee Hero- Sports Center, Kafeteria, Salon Fryzjerski Be Beauty, Joanna Aftowicz, Ostrołęka Fight Academy, Mr. Chicken Polska, ŁUBUDU Bowling & Good Time, Energia Centrum Fitness, Salon Fryzjerski Mariola Szczepanek, Da Grasso Ostrołęka, Kurpiowska kraina- Wykrot k. Myszyńca, Bartosz Stryjewski, Angelika Orłowska, West Site Fitness Ostrołęka.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczestnikom i organizatorom.

OBCHODY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji członkowie Koła Teatralnego wystawili pantomimę „Niepodległa”. Uczniowie klas I Tg i IV Tg przedstawili historię rozbiorów, powstańczych zrywów, życia w poszczególnych zaborach i odzyskania niepodległości w 1918 roku, przekazując treść za pomocą ruchu, gestów oraz mimiki. Tłem a jednocześnie uzupełnieniem gry aktorów była muzyka, która budowała nastrój. Na zakończenie uczennice klas II To, I To i II Hs zatańczyły ze wstęgami pełen ekspresji „Taniec zwycięstwa”. Dyrektor Anna Przygoda- Majewska podziękowała za wzruszającą lekcję patriotyzmu. Spektakl zorganizowali: pani Agnieszka Wilińska (scenografia), pani Anna Nol (reżyseria), pan Robert Piątek (muzyka), pan Dariusz Bunkowski (oświetlenie).

W tym wyjątkowym dniu odbyło się także ślubowanie uczniów klas I. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Karolina Prusaczyk. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pani dyrektor odebrała ślubowanie pierwszoklasistów.

Następnie miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursów tematycznie związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości: historycznym „Ku Niepodległej” oraz plastycznym „Patriotyzm radośnie”. Organizatorem obu konkursów jest pani Agnieszka Wilińska. W jury zasiedli: dyrektor Adam Zienkiewicz, pani Anna Nol, pani Krystyna Pyskło, pan Dariusz Bunkowski, pan Zbigniew Janiszewski.

Lekcja historii ożywionej to kolejna część szkolnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przygotowana przez pana Zbigniewa Janiszewskiego- dowódcę współpracującej z naszą szkołą Kurpiowskiej Grupy Historycznej „Ostoja”. Nauczyciel historii z typową dla niego pasją zademonstrował repliki broni, sprzęt i wyposażenie żołnierza polskiego od roku 1918 aż do czasów drugiej powojennej konspiracji antykomunistycznej, ze szczególnym uwzględnieniem formacji partyzanckich działających na terenie powiatu ostrołęckiego. Młodzież była bardzo zainteresowana, tym bardziej, że mogła zapoznać się bliżej z replikami.

Anna Nol