KREWKI BIEG

30 września skończył się I etap wyzwania KREWKI BIEG 2020 - „Światowy Dzień Krwiodawcy”, w którym wzięło udział siedem osób z naszej szkoły reprezentując Szkole Koło HDK ZSZ Nr4 Ostrołęki Legion. Warunkiem zdobycia pamiątkowego medalu było przebiegnięcie min. 15 km w czasie dwa tygodnie.

Do akcji zgłosiło się 834 osoby z całej Polski i nie tylko, wystartowało 691 osób, ukończyło 674. W klasyfikacji ogólnej plasujemy się następująco:

Kategoria K-junior

3 miejsce Aleksandra Andyszczyk kl. 2 SH1, pokonany dystans 29.8 km
4 miejsce Natalia Merecka kl. 4 Tg, pokonany dystans 23.2 km
8 miejsce Weronika Kutryb kl. 4 Tg, pokonany dystans 15.8 km
7 miejsce Anna Kumińska kl. 2 To, pokonany dystans 16.1 km

Kategoria M-junior

2 miejsce Jakub Prajs kl. 4 Tg, pokonany dystans 29.2 km
3 miejsce Paweł Kiernozek kl. 4 Tg, pokonany dystans ł 20.2 km

Kategoria K-masters

25 miejsce Małgorzata Litwa, pokonany dystans 27.7 km

Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w II etapie KREWKI BIEG 2020 – „Dni Honorowego Krwiodawstwa”, który rozpocznie się 1 listopada i będzie trwał do 31 grudnia 2020 r.

Małgorzata Litwa Katarzyna Kowalska

RAJD ROWEROWY „SZLAKAMI ADAMA CHĘTNIKA”

Jak co roku we wrześniu odbył się Rajd Rowerowy „Szlakami Adama Chętnika”, upamiętniający Patrona naszej szkoły. 16 września 2020 r. siedmioro uczniów podjęło wyzwanie przejechania rowerami do Nowogrodu.

Na miejscu odwiedziliśmy grób Adama Chętnika, gdzie zapaliliśmy znicze oraz zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę w Skansenie Kurpiowskim. Po zwiedzeniu Skansenu i posiłku regeneracyjnym ruszyliśmy w drogę powrotną do Ostrołęki.

Pogoda po raz kolejny nas nie zawiodła i z wielką przyjemnością pokonaliśmy tego dnia dystans 75km.

Organizatorami tego rajdu byli p. Małgorzata Litwa i p. Cezary Filochowski.

A oto odważni, dzięki którym ten rajd mógł się odbyć:

Oliwia Tyszka
Natalia Żychowska
Marcin Lutrzykowski
Adrian Pszczółkowski
Robert Kobus
Kacper Grzybowiński
Mateusz Wójcik

Gratulujemy kondycji i zapraszamy na  kolejne rowerowe wycieczki.

Małgorzata Litwa

RAJD ROWEROWY

11 września 2020r. odbył się szkolny rajd rowerowy. W wydarzeniu wzięło udział 13 uczniów z klas 1 Tg, 2 KC1, 2 To1,2 AH, 4 Tg, 4 KC. Opiekunami byli p. Małgorzata Litwa i p. Cezary Filochowski. Wspólnie przejechaliśmy 48 km i z kilkoma przerwami zajęło nam to 4,5 godziny. Trasa przebiegała przez Goworki, Nową Wieś Zach., Rzekuń, Drwęcz, Daniszewo, Borawe, Kamiankę, Dzbenin. Jak co roku pogoda nas nie zawiodła. Cały czas towarzyszyło nam słoneczko, a różnorodna nawierzchnia, jaką się poruszaliśmy i piękne okoliczności przyrody dodawały uroku tej wyprawie.

Małgorzata Litwa

TURNIEJ w PIŁKĘ SIATKOWĄ

4 lutego 2020 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn o Nagrodę Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”. Do rywalizacji zgłosiło się wyjątkowo 7 drużyn z klas: II Tg, III Tg, III Kc, III Hs, III Kch, IV Ks, IV Te,

III miejsce i brązowe medale zdobyli panowie z klasy III Kc w składzie: Piotr Łasiewicki, Sebastian Babik, Krzysztof Biedrzycki i Patryk Dmochowski.

II miejsce i srebrne medale przypadły reprezentacji z klasy III Kch : Kamil Bacławski, Eryk Cywiński, Sebastian Lenda, Michał Zieliński.

Po zaciętej grze I miejsce i złote medale wywalczyli panowie z klasy III Hs : Kacper Skierkowski, Mateusz Jędrasik, Cezary Popielarki i Wojtek Gumkowski. Wybrany został najbardziej wartościowy zawodnik turnieju – MVP i został nim Kacper Skierkowski z klasy III Hs.

Gratuuuulujemy zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom turnieju.

Sylwia Gałka

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ W BADMINTONA O „CZAPKĘ MIKOŁAJA”

13 grudnia 2019 po raz trzeci odbył się Szkolny Turniej w badmintona o „Czapkę Mikołaja”. Do rywalizacji zgłosiły się 23 pary z różnych klas i w różnym składzie.

Trzecie miejsce zajęła para z klasy II Tg: Sebastian Godlewski i Michał Stepnowski.

Na drugim miejscu uplasowali się ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju, panowie z klasy III Tg: Konrad Marchewka i Jakub Mizerek.

Pierwsze miejsce po zaciętej grze przypadło parze z klasy III Hs w składzie : Kacper Skierkowski i Wojtek Gumkowski.

Turniej przygotowali: Sylwia Gałka i Mateusz Jezierski, a puchary i czapki Mikołaja dla najlepszych ufundowała Spółdzielnia Uczniowska Ekonomik.

Sylwia Gałka

Mateusz Jeziersk