SPORT

RUSZA „ZAKRĘCONA CZWÓRKA „

Już 1 maja rozpoczynamy IV edycję szkolnej rywalizacji rowerowej „ZAKRĘCONA CZWÓRKA”.

Zabawa jest skierowana do wszystkich uczniów naszej szkoły i będzie trwała pięć tygodni - do 2 czerwca 2024r. Osoba, która ukręci najwięcej kilometrów otrzyma tytuł „MISTRZA KILOMETRÓW 2024”, a trzy najlepsze osoby zostaną nagrodzone super upominkami.

Poniżej przesyłam regulamin i zanim stwierdzicie że to nie dla Was to proszę zapoznajcie się z nim dokładnie (zwłaszcza z punktem dot. przesyłania screenów – chodzi o systematyczne ich przesyłanie, a nie na koniec z całego miesiąca). Do rywalizacji można przystąpić w każdej chwili, bez konieczności wcześniejszego zapisywania się.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zabawie zwłaszcza że to Wy sami będziecie sobie ustalać kiedy, gdzie i jak długo będziecie jeździć. Jazda na rowerze jest świetnym sposobem walki z nudą, na poznanie okolic miejsca zamieszkania - niekiedy odnalezienie zakątków do których nie dojedzie się autem, jak również zwiedzanie nowych miejscowości. Ponieważ dostęp do rowerów jest tak duży to zachęcam do korzystania z tego środka lokomocji na różnych wyjazdach np. na mazury, nad morze czy góry. Setki kilometrów przygotowanych ścieżek rowerowych, opisanych na różnych stronach internetowych, pozwalają nam na poznanie otaczającego nas piękna. Rower to również sposób na poprawę naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu poprawi naszą kondycję fizyczną, a wyjazdy z przyjaciółmi czy rodziną pozwolą nam na zaciśnięcie więzi z najbliższymi.

Regulamin do pobrania

Zapraszamy serdecznie do udziału i do zobaczenia na trasie :)

Małgorzata Litwa

WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT

W piątek 22 marca 2024 odbył się Wiosenny Turniej Trójek w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn: 4A gr.1, 4A gr.2, 4G, 2A, 4S. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, każdy mecz został rozegrany do dwóch wygranych setów. Zespół za każdy wygrany set zdobywał 1 punkt. Wygrał zespół, który zebrał najwięcej punktów.

Klasyfikacja końcowa jest następująca:

1 miejsce klasa 4A gr.2
2 miejsce klasa 4S
3 miejsce klasa 4G
4 miejsce 4A gr.1
5 miejsce klasa 2A

Trzy najlepsze drużyny zostały udekorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy bardzo wszystkim za udział w rozgrywkach.

„BIEG TROPEM WILCZYM”

W niedzielę 3 marca 2024 r. odbył się XII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Pobiec można było na dwóch dystansach: 1963 metry i 5 km. Krótszy dystans biegu nawiązywał do roku śmierci ostatniego Wyklętego zabitego w boju Józefa Franczaka „Lalusia”. Dodatkowo dystans 1963 m można było przemaszerować z kijkami Nordic Walking.

Wyzwaniu udziału w imprezie podjęły się uczennice z klasy 5 SH1 - Malwina Małkowska, Oliwia Pławska, Daria Humienna, Izabela Szymczak z klasy 3 Hs oraz nauczyciele p. Małgorzata Litwa i p. Katarzyna Kowalska.

Trasa biegła ulicami miasta: START - Brama Muzeum Żołnierzy Wyklętych Ciasna – Filochowskiego „Sana” - Podchorążych – Zwycięzców – Chomicza – Czeczotka – Kurpiowska – 22 Lipca - Filochowskiego „Sana” - Ciasna – Brama Muzeum Żołnierzy Wyklętych – META

Źródła zdjęć: Moja Ostrołęka eOstrołęka Prywatne

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

2 lutego 2024 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców.

Do turnieju, zgłosiło się łącznie 15 uczniów – 10 chłopców i 5 dziewcząt. Dlatego już po raz drugi w historii szkoły turniej został rozegrany w formie mix. Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, do dwóch setów przegranych. Zwyciężczynią okazała się, uczennica klasy IIIO Joanna Prusik, która w finale pokonała Piotra Prusaczyka z klasy IIA. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Małż z klasy IIIA, który pokonał swojego kolegę z klasy Olafa Radzińskiego.

Medale oraz statuetkę dla zwycięscy ufundowała rada rodziców, za co bardzo dziękujemy.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Kowalska i Dariusz Bunkowski

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział i walkę fair play. Do zobaczenia za rok

Katarzyna Kowalska

Szkolny Turniej w Ringo

Dnia 8 grudnia rozegrany został Szkolny Turniej w Ringo. Do udziału zgłosiło się cztery drużyny, w składzie:

Klasa 4 A gr 1 – Katarzyna Zapert, Wiktoria Plona, Julita Pierzchała
Klasa 4 A gr. 2 – Sandra Dąbkowska, Julia Giers
Klasa 3 S – Filip Tomczak, Dominik Kowalczyk
Klasa 3 A – Olaf Radziński, Hubert Laskowski

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Niepokonane okazały się dziewczęta klasy 4A gr. 1. Nie zabrakło też zaciętej rywalizacji o dalsze miejsca. Ostatecznie końcowa klasyfikacja jest następująca: