II edycja Szkolnej Akcji Rowerowej „Zakręcona Czwórka”

Ostrołęka walczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca 2022 r. rozpoczęła się ogólnopolska rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wśród 56 miast, które przystąpiły do akcji jest również Ostrołęka. Dzięki bardzo dużej aktywności ostrołęczan nasze miasto w zeszłym roku zajęło 7. miejsce w końcowej klasyfikacji na 53 rywalizujących ze sobą miast.

Podobnie jak roku temu ZSZ Nr 4 przyłącza się do akcji. Zatem zachęcamy całą społeczność szkolną – uczniów oraz kadrę nauczycieli i administracji do włączenia się do wspólnej zabawy. Dodatkowo szkoła, której reprezentanci przejadą najdłuższy dystans dla Ostrołęki, otrzyma nagrodę pieniężną na zakup sprzętu sportowego :)

Zróbmy wszystko aby nasza szkoła przejechała jak najwięcej kilometrów i pomogła Ostrołęce zająć jak najwyższe miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Wystarczy pobrać aplikację AKTYWNE MIASTA, wybrać miasto oraz szkołę i dołączyć do rywalizacji.

Życzymy pięknej pogody oraz bezpiecznej jazdy… :)

Więcej informacji w linku poniżej https://www.ostroleka.pl/aktualnosci/a/walczymy_o_puchar_rowerowej_stolicy_polski

ZAKRĘCONA CZWÓRKA

Jesteśmy po pierwszym tygodniu rowerowej rywalizacji NAUCZYCIELE vs. UCZNIOWIE. Piękna, słoneczna pogoda majowa sprzyjała rowerowym wypadom, co potwierdza liczba osób które przystąpiły do naszej zabawy. Drużyna UCZNIÓW liczy już 21 osób, a pokonane przez nich kilometry są naprawdę imponujące – to już 1369,25 km….tak trzymać!!!!!

NAUCZYCIELE, mimo małej kameralnej jak na razie grupy, też świetnie dają sobie radę. Wierzymy, że jak przeglądy rowerów zostaną zrobione to jeszcze ktoś dołączy.

Zapowiadają się bardzo ładne tygodnie, zatem proszę planować wycieczki, szukać ciekawych miejsc i dzielić się z nami swoimi odkryciami. Zachęcamy do przesyłania zdjęć z wypraw, które będziemy udostępniać na stronie szkoły i facebook’u.

Wśród zdjęć znajduje się ogólna klasyfikacja. Tym samym zamknęliśmy już pierwszy tydzień i czekamy do niedzieli (15 maja) na raporty z bieżącego tygodnia.

Życzymy dużo słońca i wiatru w plecy…do zobaczenia na trasie!!!!

Małgorzata Litwa

W dniu 29 kwietnia 2022 r. odbyły się XXIV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych – etap wojewódzki. Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Prachniak z kl. 3 Tg1 i zajęła 5 miejsce.

Trasa przebiegała po terenach leśnych i stadionie przy Szkole Podstawowej w Kamionie, gm. Młodzieszyn. Jest to Trasa Rekreacyjno–Biegowa im. Roberta Lewandowskiego, absolwenta tejże szkoły.

Oliwii gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT

W piątek 26 marca 2022 odbyła się kolejna edycja Wiosennego Turnieju Trójek w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się sześć klas: 2O, 2A, 3AH, 3A1, klasa mieszana 3SH1/3A1 i klasa 4A. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a mecze do dwóch wygranych setów. Za każdy wygrany set zespół zdobywał 1 punkt.

Klasyfikacja końcowa jest następująca:

1 miejsce klasa 3A1 - 10 pkt.

2 miejsce klasa mieszana 3SH1/3A1 - 8 pkt.

3 miejsce klasa 2 A - 7 pkt. 4 miejsce ex aequo 3AH oraz 2O - 4 pkt.

5 miejsce klasa 4A - 2 pkt.

Za pierwsze trzy miejsca zespoły otrzymały upominki.

GRATULUJEMY zwycięskiej drużynie oraz wszystkim klasom biorącym udział w rozgrywkach.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY ZA ROKU!!!