OLIMPIADA Z ZUS

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych realizowana jest pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Projekt „Lekcje z ZUS” wieńczy Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klas ekonomicznych. 14 grudnia 2020 roku do I etapu Olimpiady, który został przeprowadzony w formie zdalnej, czyli testu on-line, przystąpiło 11 uczniów z klas: 2 AH, 3 TE oraz 4TE.

Uczniowie, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów:

Karolina Bakuła 3TE oraz Klaudia Bednarczyk 2AH - 1 miejsce Magda Dąbkowska 4TE - 2 miejsce

Drużyna szkolna reprezentująca szkołę została zakwalifikowana do II etapu Olimpiady o ubezpieczeniach społecznych – wojewódzkiego.

Gratuluję i życzę powodzenia w dalszym etapie. Dzięki współpracy z ZUS podczas realizacji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” udało się osiągnąć ten wynik. Uczniowie brali udział w spotkaniach w formie wideokonferencji zorganizowanych przez Panią Anetę Kokosza koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z ZUS Oddział w Płocku. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie, liczymy na dalszą współpracę. 

Nauczyciele wchodzący w skład komisji szkolnej: Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska, Barbara Zatryb oraz Barbara Parzych.

Nagrody dla zwycięzców I etapu Olimpiady z ZUS ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”.

 

Barbara Parzych

 

BOŻE NARODZENIE- WITRAŻ

Święta Bożego Narodzenia były inspiracją do powstania prac plastycznych na zajęciach z plastyki. Technika witrażu, którą uczniowie się posłużyli wykonując swoje prace znana była już w starożytności. Tradycyjnie to ozdobne wypełnienie okna kawałkami szkła różnych kolorów, które wprawiane były w ołowiane ramki osadzone pomiędzy metalowymi sztabami. Uczniowie do zrealizowania swoich prac posłużyli się papierową materią, wykorzystując kolorowe bibuły. Prezentowane prace wykonali następujący uczniowie:

- Bucińska Angelika 1S,
- Julia Grodzka 1A,
- Julia Chodkowska 1O,
- Maja Szymańska 1O,
- Alicja Fluder 1A,
- Klaudia Brzezińska 1A,
- Żaneta Kobrzyńska 1S,
- Klaudia Kruczyk 1O.

Krystyna Korczakowska- Nosek

 

 

II OLIMPIADA WIEDZY O KURPIACH

Za nami II edycja Olimpiady Wiedzy o Kurpiach. Zawody finałowe odbyły się 15 grudnia 2020 roku – siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 (jesteśmy współorganizatorem tego cyklicznego wydarzenia).

Drużyna reprezentująca naszą Szkołę zdobyła III miejsce!!! 

Gratulacje dla wszystkich zawodników, opiekunów i organizatorów za bardzo wysoki poziom zawodów. W szczególności podziękowania należą się: Związkowi Kurpiów (główny organizator) oraz paniom Agnieszce Stefańskiej (opiekun drużyny naszej Szkoły, dekoracje) i Agnieszce Wilińskiej (dekoracje).

ak wszystkie imprezy w ostatnich miesiącach – ta miała również szczególny charakter – odbywała się w reżimie sanitarnym, z uwzględnieniem wszystkich obostrzeń związanych z COViD19. Wszystko przebiegło szczęśliwie, a Olimpiada (mamy nadzieję) wpisze się już na stałe w nasz kalendarz. 

WYNIKI KONKURSU „PIERNIKOWE SZALEŃSTWO”

Nadszedł czas na ogłoszenie wyników naszego świątecznego konkursu piernikowego. Spośród nadesłanych filmów i zdjęć przedstawiających piękne wypieki, wyłoniliśmy trzech zwycięzców:

I miejsce – Alicja Piwowarczyk z klasy 2KC1

II miejsce – Paweł Kiernozek z klasy 4G

III miejsce – Julita Kowalczyk z klasy 3R

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i jak tylko sytuacja na to pozwoli, zaprosimy Was po odbiór dyplomów i upominków. Dziękujemy również innym uczestnikom konkursu za wspaniałe, świąteczne wypieki. Były piękne, pomysłowe , oryginalne i sprawiły, że szybciej poczuliśmy ten świąteczny klimat. 

 

 

Współorganizator

Magdalena Kacperek

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „TĘCZA”- ETAP SZKOLNY.

 

 

Uczniowie klas pierwszych wykonali prace plastyczne na temat: „Moja ulubiona pora roku” w ramach udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tęcza”, organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 marca 2021 roku. Prezentowane prace wykonali uczniowie z klasy: 1A: Julia Grodzka, Alicja Strzeszewska, Anastazja Jasińska, Sylwia Skoroda, Mikołaj Prusiński, 1S: Angelika Bucińska, Kamil Ciszkowski, Tomasz Ostrowski, Wiktoria Kurpiewska, 1O: Karolina Markowska, Natalia Kobylińska, Żaneta Szok- Sarnacka.

Organizatorami konkursu w szkole była: Pani Agnieszka Wilińska, Pani Anna Tuszyńska i Pani Krystyna Korczakowska- Nosek.

Krystyna Korczakowska- Nosek

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018