WERNISAŻ WYSTAWY „PORTRET Z PATRONEM”

Dnia 6 marca 2020 r. w ZSZ nr 4 w Ostrołęce odbył się wernisaż wystawy „Portret z Patronem”. W sali nr 41 zaprezentowane zostały prace malarskie uczniów naszej szkoły, wykonane na zajęciach z plastyki. Na wstępie uczniowie z klasy 1A1 przywitali przybyłą na wernisaż Panią Aldonę Zadrogę- wicedyrektor szkoły.

 

Prezentowane prace to kompozycje autoportretów uczniów i portrety patrona szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje portret Adama Chętnika wykonany przez Julię Krejszeff.

 

Uczestnicy wystawy to uczniowie z klasy:

1A1: Emilia Ciskowska, Daria Humienna, Julia Krejszeff, Julia Popielarczyk, Julia Śniecińska, Karolina Ropiak.

 

1G1: Mateusz Florek, Julita Gąska, Milena Kaczyńska, Wiktoria Koziatek, Amelia Pieńkosz, Justyna Prachniak, Oliwia Prachniak, Wiktoria Popielarczyk, Zuzanna Szczepańska.

 

1KC1: Laura Kubeł Julia Ogniewska Amelia Szurnicka 1O1: Kacper Grzybowiński, Karolina Siemborska.

 

Krystyna Korczakowska- Nosek

 

ZDALNA BABKA WIELKANOCNA 2020

Wielkanoc 2020 była wyjątkowa, dlatego też aby ubarwić okres kwarantanny zorganizowano konkurs na ZDALNĄ BABKĘ WIELKANOCNA 20020. Zadaniem uczniów było samodzielne wykonanie babki wielkanocnej w warunkach domowych oraz udokumentowanie procesu produkcji zdjęciami. Do konkursu mogli przyłączyć się również nasi nauczyciele przedmiotów gastronomicznych.

 

Pomysł na konkurs w takiej formie okazał się „strzałem w dziesiątkę”, zainteresowanie było ogromne- otrzymano 21 zgłoszeń!

 

Jury w składzie: p. Barbara Stepnowska, p. Aldona Zadroga, p. Adam Zienkiewicz, p. Anna Słota, p. Elżbieta Stepnowska i p. Agnieszka Wojtasik- miało niełatwe zadanie aby wyłonić zwycięzców. Wszystkie nadesłane babki zachwycały swoim wyglądem. Uczniowie zadbali nie tylko o dekoracje wypieków ale także o otoczenie, nadając prawdziwie świąteczny klimat. Niestety nie można było przyznać wszystkim pierwszych miejsc i wg reguł należało wyłonić zwycięzców. Wg oceny:

 

1 miejsce zajęła Sędrowska Karolina 3kc

2 miejsce zajęła Bachmura Natalia 2kc

3 miejsce zajęła Kaczyńska Milena 1g1  

 

Wyróżnieni zostali: Kiernozek Paweł 3g, Ruszczyk Katarzyna 3kc, Mierzejewska Natalia 1kc

 

Wręczenie nagród odbędzie się kiedy będziemy mogli bezpiecznie wrócić do szkoły. Tymczasem dla osłody wszyscy uczestnicy otrzymali po ocenie bardzo dobrej, a 6 najlepszych po ocenie celującej z wybranego przedmiotu zawodowego.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, udowodniliście, że nie dajecie się wirusowi, potraficie się bawić i tworzyć cukiernicze dzieła. BRAWO!

 

Organizatorami konkursu były panie: Agnieszka Wojtasik, Ewa Okowicka- Dyl i Milena Tyszka 

 

ZDALNY KONKURS PLASTYCZNY "100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II"

Drogie Uczennice i drodzy Uczniowie! W tym roku 18 maja mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. Zajmuje on szczególne miejsce w historii Polski i całego świata. „Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej Ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski. Jego postawa, Jego nauczanie są głęboko wrośnięte w dzieje naszego narodu."

 

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w ZDALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II".

 

 

Zasady konkursu:

* SAMODZIELNE wykonanie pracy plastycznej w technice płaskiej: collage o formacie A3 (wyklejanka, kolorowy papier, fotografie, druk) zawierającej motyw nawiązujący do urodzin, życia, działalności, twórczości i postawy św. Jana Pawła II * UDOKUMENTOWANIE gotowej pracy w postaci 2 obowiązkowych zdjęć (pierwsze - duże i wyraźne samej pracy; drugie - Was i Waszych prac).  

 

Dodatkowo, aby uwiarygodnić swoje prace, możecie dołączyć pełną dokumentację fotograficzną w trakcie ich wykonywania.

 

 

Na Wasze zdjęcia czekamy do 15.05.2020 r. Zgłoszenia wysyłamy na adres mailowy: marekspzwsk@gmail.com. Pamiętajcie, aby podpisać Wasze e-maile imieniem, nazwiskiem i klasą, z której jesteście.

 

 

Wszystkie nadesłane prace będą ocenione. Na najlepsze czekają nagrody. Ogłoszenie wyników 18 maja tego roku, w dzień 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. 

Marek Spiżewski

 

KONKURS ZDALNA BABKA WIELKANOCNA

DRODZY UCZNIOWIE KLAS GASTRONOMICZNYCH, CUKIERNICZYCH I KELNERSKICH! 

 

Nadszedł wyjątkowy czas… powoli odnajdujemy się w nowej sytuacji edukacyjnej, jednocześnie zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Dlatego aby ubarwić czas przedświąteczny i „szkolnej kwarantanny” serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału KONKURSIE na wykonanie tradycyjnej, ale jednocześnie wyjątkowej „ZDALNEJ BABKI WIELKANOCNEJ 2020”!!!

 

Reguły konkursu są bardzo łatwe i proste, a satysfakcja gwarantowana. Wystarczy wykonać SAMODZIELNIE babkę wielkanocną w domowych warunkach stosując dowolną technikę - przepis z książki, gazety czy z przepisu babci :) oraz ją udekorować w dowolnym stylu. Gotowy wypiek należy właściwie udokumentować w postać obowiązkowych 2 zdjęć: pierwsze samej babki wielkanocnej (duże i wyraźne); drugie Ciebie i Twojego dzieła na jednej fotografii. Dodatkowo aby uwiarygodnić swoją pracę możesz dołączyć pełną dokumentację fotograficzną w trakcie wykonywania babki.

 

Na Wasze zdjęcia czekamy do 14.04. 2020r . Zgłoszenia wysyłamy na adres mailowy: konkursgastro@zsz4-ostroleka.com. Pamiętaj aby podpisać mail imieniem i nazwiskiem oraz z której jesteś klasy.

 

Wszystkie nadesłane prace będą ocenione - na najlepsze czekają oceny 6 i wyróżnienia, a i z pewnością rodzina doceni Twoją pracę przy świątecznym śniadaniu :)

 

Ps. Do udziału zapraszamy również nauczycieli przedmiotów gastronomicznych- pochwalcie się swoimi pomysłami na wielkanocne wypieki, bawmy się razem z naszymi uczniami!

 

Bądźmy razem w tym wyjątkowym czasie :)

Zapraszamy MT, EO, AW

 

KONKURS KULINARNY "FIT BURGER"

W celu promocji zdrowego stylu życia i odżywiania , nauczyciele kierunków gastronomicznych zorganizowali konkurs kulinarny na Fit Burgera.

 

Eliminacje do konkursu, na podstawie przygotowanych własnych receptur zakończyły się w dniu 7 lutego. Wyłoniono następujące osoby Łukasiński Piotr kl. 2KC, Natalia Bachmura kl. 2KC, Klaudia Tuszyńska kl. 2KC, Paweł Kiernozek kl. 3G , Bartosz Mierzejewski 2G, Dominika Kaczmarczyk kl. 4R oraz Sebastian Babik kl. 3KC.

 

Finał konkursu odbył sie w dniu 28 lutego w pracowni gastronomicznej ZSZ nr 4 im.A.Chętnika . Obejmował dwa etapy , upieczenie bułki oraz przygotowanie fit burgera. Jury miało niełatwe zadanie, gdyż burgery przygotowane według własnych receptur naszych uczniów zachwycały doborem surowców, wyglądem oraz smakiem.

 

Oceniano innowacyjność receptur, kreatywność, pomysłowość, technikę wykonania, orginalność , kolorystyczne zestawienie oraz dobór surowców m.in.. kiełki buraka, rzodkiewki, roszponka, dynia, szpinak, rukola, słonecznik.

 

W skład jury wchodziły następujące osoby:

przewodnicząca p.Barbara Stepnowska

członkowie p.Aldona Zadroga, p.Anna Słota,

nad prawidłowością przebiegu procesu technologicznego nadzorowała p.Agnieszka Wojtasik.  

 

Po naradzie wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Dominika Kaczmarczyk kl. 4R

II miejsce- Sebastian Babik kl. 3KC

III miejsce – Łukasiński Piotr kl. 2KC  

 

Celem spotkania było zaprezentowanie przez uczniów umiejętności zawodowych, integracja zespołów klasowych, aktywizacja społeczności szkolnej, wzmocnienie poczucia przynależności do branży gastronomicznej oraz promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli, opiekunów oraz szkoły.

 

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

 

Organizatorkami konkursu Fit Burger były panie: Agnieszka Wojtasik, Elżbieta Stepnowska, Milena Tyszka i Renata Lech .

 

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, bez których nie udałoby się tego zorganizować. Wyrazy uznania za bezinteresowną pomoc należą się: Kręgielni Łubudu, OCK, Hurtowni mięsa i wędlin MAREX, Centrum Dietetyczne Naturhouse, PPS Społem, PHU Chojnicki . 

 

Milena Tyszka, Renata Lech

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018