KONKURS

 

KONKURS „Poznaj swoje prawa w pracy”

dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – etap szkolny

 

W dniu 21 listopada 2019r. uczniowie klas II , III i IV technikum ekonomicznego przystąpili do ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „ POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

 

Ogółem w zawodach szkolnych wzięło udział 20 uczniów .

 

Uczennice : Bakuła Karolina Kl. II TE , Anita Dumała – kl. III TE , Agnieszka Kotowska – kl. IV TE otrzymały max ilość punków 25/25. W związku z powyższym że tylko 2 osoby reprezentują szkołę w Warszawie 02.12.2019 przeprowadzona została dogrywka.

 

SZKOLNY KOMITET KONKURSOWY 

W składzie : MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA - Przewodnicząca CZŁONKOWIE :JOANNA SKARZYŃSKA, BARBARA PARZYCH, IWONA MRÓZ  

 

wyłonił następujących 2 zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę na etapie regionalnym w Warszawie.

 

AGNIESZKA KOTOWSKA - klasa IV TE

ANITA DUMAŁA - Klasa III TE  

 

Nagrody wręczył Pan V-ce Dyrektor Adam Zienkiewicz.

 

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

 

Radzie Rodziców oraz Stowarzyszeniu Głównych księgowych w Polsce dziękujemy za ufundowanie nagród.

 

Małgorzata Złotkowska

 

NAJLEPSZY KSIĘGOWY W ZSZ NR 4 W OSTROŁĘCE

 

W dniu 18 listopada 2019r. uczniowie klasy czwartej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego księgowego w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

 

Zadanie konkursowe należało rozwiązać z wykorzystaniem programu finansowo-księgowego Rewizor GT. Młodzi księgowi sporządzali: dziennik księgowań, zestawienie sald i obrotów. Obliczali zaliczkę miesięczną z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych – CIT, rachunek zysków i strat w wariancie kalkulacyjnym, bilans zamknięcia oraz przeprowadzali analizę finansową przedsiębiorstwa.

 

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Złotkowska, Barbara Parzych i Joanna Skarzyńska wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – Julia Gwiazda - 81%

2 miejsce – Agnieszka Kotowska -75 %

3 miejsce – Daria Karczewska -60 %

 

Uroczyste podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się w dniu 5 grudnia 2019r. Nagrody wręczył Pan V-ce Dyrektor Adam Zienkiewicz.

 

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia na dalszym etapie drogi zawodowej, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”.  

Małgorzata Złotkowska  

 

 

 

KONKURS PAPIEROWY WITRAŻ BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY

W poniedziałek 16.12.2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, wyróżnień i nagród za udział w konkursie plastycznym "Papierowy Witraż Bożonarodzeniowy" Celem konkursu było

 

  • Utrwalanie w śród młodzieży tradycji chrześcijańskich związanych z Bożym Narodzeniem,
  • Rozwoju zdolności manualnych i talentu uczniów,
  • Aktywizacja młodzieży,
  • Promocja prac uczniów,

 

Dziękujemy uczniom za rzutki udział w konkursie, estetykę wykonanych prac i doceniamy niebywały talent.

 

Dziękujemy z organizację konkursu dyrekcji Pani Aldonie Zadrogiej, Pani Krystynie Korczakowskiej -Nosek, Pani Bożenie Struniawskiej, szczególne podziękowania kierujemy do dk Marka Spiżewskiego

 

Agnieszka Wilińska

XXII MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ "SZACHY - LICEALIADA"

23 listopada 2019 roku w CKBiS w Lelisie odbyły się XXII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej "SZACHY - LICEALIADA". Sędzią głównym zawodów był p. Tadeusz Nalewajk.

 

Nasza drużyna występująca w składzie: Tyberiusz Grajko, Wojciech Gumkowski, Sebastian Kurpiewski i Wojciech Janecki odniosła historyczny sukces zajmując w LICEALIADZIE SZACHOWEJ drugie miejsce.

 

Jest to pierwsze tak znaczące osiągnięcie w historii koła szachowego działającego w naszej szkole.

 

Robert Piątek

 

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP SZKOLNY

7 listopada 2019r odbył się w naszej szkole etap szkolny IV Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Ekonomicznego.

 

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

 

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

 

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

 

Uroczyste podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom IV Olimpiady Statystycznej odbyło się w dniu 2grudnia 2019r. Nagrody Wręczyła Dyrektor Barbara Stepnowska.

 

Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego:

Klaudia Zadroga klasa 4 TE – 1 miejsce

Angelika Topa klasa 3 TE – 2 miejsce

Alicja Grabowska klasa 4TE– 3 miejsce  

 

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród. 

 

Joanna Skarzyńska

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018