KONKURSY


PROJEKTY ZWOLNIENI Z TEORII w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce


Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje miękkie potrzebne w pracy i prawdziwym życiu - współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Przy okazji zdobywają również międzynarodowe certyfikaty.

Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizować własny projekt społeczny, czyli lokalną inicjatywę zmieniającą otoczenie na lepsze. Wspierają ich w tym materiały umieszczone na platformie internetowej www.zwolnienizteorii.pl

Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady, a najlepsi dostają wyróżnienia w różnych kategoriach.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczą w Olimpiadzie. W ubiegłym roku szkolnym z projektem: Bezglutenowo to jest zdrowo! znaleźliśmy się wśród 289 finalistów z całej Polski.

Projekty zaplanowane przez uczniów do realizacji w roku szkolnym 2020/2021

1. Krótka historia
2. Bądź świadomym seniorem!
3. #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem
4. Czerwona, malutka, a tak wiele znaczy.
5. ,,Zdrowo w przedszkolu"
6. Prokrastynacja - jak nie odkładać na później?
7. Uważność w edukacji (MINDFULNESS)
8. Jak się uczyć
9. Wszystko o zdrowym odżywianiu
10. Sport to zdrowie

Opiekunami projektów realizowanych przez uczniów z klas: 2 KC1, 2 G, 2 O, 4 A, 2 CS są nauczyciele: Agnieszka Wojtasik, Milena Tyszka, Katarzyna Kowalska, Grażyna Napiórkowska.

Projekty: #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem, Zdrowo w przedszkolu, Bądź świadomym seniorem! bardzo aktywnie działają na facebook’u.

Dzięki swoim działaniom uczniowie zmieniają system edukacji na bardziej praktyczny. Drodzy uczniowie! Trzymamy kciuki za Wasze działania i zachęcamy do aktywności w kolejnych edycjach Olimpiady.

Graficzny przewodnik po Zwolnionych z Teorii

Grażyna Napiórkowska

nauczyciel Zwolniony Z Teorii

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”


22 maja 2021 roku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach w Kampinoskim Parku Narodowym miało miejsce podsumowanie konkursu „Poznajemy Ojcowiznę’. Praca multimedialna „Adam Chetnik - piewca Kurpiowszczyzny”, wykonana przez uczennice Wiktorie Koziatek, Paulinę Przybyła, Kingę Sikora i Natalię Święcicką otrzymała 2 miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe. Opiekunami pracy byli nauczyciele Ewa Margiel i Robert Piątek. Organizatorem konkursu było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ewa Margiel

KONKURS NA PRACĘ GRAFICZNĄ dla społeczności wspólnie.eu „Europejski Zielony Ład w Polsce”


Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w konkursie na pracę graficzną na temat „Europejski Zielony Ład w Polsce”.

Konkurs jest skierowany do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych oraz studentów i studentek w wieku 16-26 lat, którzy zarejestrowali się lub zarejestrują się na platformie Parlamentu Europejskiego wspolnie.eu.

Do konkursu można zgłosić jedną niepublikowaną wcześniej pracę graficzną wykonaną w dowolnej technice (grafiki komputerowej, rysunku, malarstwa, kolażu, fotografii i innej), która będzie nawiązywała do tematu konkursu, tj. unijnej strategii „Europejski Zielony Ład” i jej realizacji w Polsce.

NAGRODY

I miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus oraz mysz bezprzewodowa LOGITECH MX Master 3, dyplom

II miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus, dyplom

III miejsce – Tablet graficzny HUION H640P, dyplom

Jury konkursowe może przyznać wyróżnienia – zestawy gadżetów i dyplomy.

Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronach Parlamentu Europejskiego.

ZGŁOSZENIA PRAC 

Pracę graficzną wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com do dnia 15.06.2021 r. (włącznie).

Przed zgłoszeniem pracy prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod tym adresem.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com.

Starsze Ambasadorki Programu

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego  

KONKURS "DZIEŃ MLEKA"


 

EKONOMISTKI Z AWANSEM DO ETAPU CENTRALNEGO


12 maja 2021 roku uczennice Technikum ekonomicznego Karolina Bakuła z klasy 3 Te i Anita Dumała z 4 Te pod opieką mgr Joanny Skarzyńskiej reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań. Nasze uczennice w etapie okręgowym uzyskały rewelacyjne wyniki – Karolina 35 punktów zdobywając pierwsze miejsce, Anita 34 punkty i zajęła 2 miejsce.

Obydwie uczennice uzyskały kwalifikację do etapu centralnego, który odbędzie się już 28 maja. 

W Warszawie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochwał na temat tak dobrego przygotowania uczestników konkursu. Również nauczyciele usłyszeli wyrazy uznania za trud pracy włożonej w przygotowanie uczestników konkursowych zmagań. Karolina przygotowywała się pod opieką Joanny Skarzyńskiej, natomiast Anita pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej. Uczennice za uzyskanie tak wysokich wyników otrzymały od organizatorów nagrody rzeczowe. 

Joanna Skarzyńska
4 z 65

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl