ZDALNY KONKURS PLASTYCZNY "100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II"

Drogie Uczennice i drodzy Uczniowie! W tym roku 18 maja mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. Zajmuje on szczególne miejsce w historii Polski i całego świata. „Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej Ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski. Jego postawa, Jego nauczanie są głęboko wrośnięte w dzieje naszego narodu."

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w ZDALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II".

Zasady konkursu:

* SAMODZIELNE wykonanie pracy plastycznej w technice płaskiej: collage o formacie A3 (wyklejanka, kolorowy papier, fotografie, druk) zawierającej motyw nawiązujący do urodzin, życia, działalności, twórczości i postawy św. Jana Pawła II * UDOKUMENTOWANIE gotowej pracy w postaci 2 obowiązkowych zdjęć (pierwsze - duże i wyraźne samej pracy; drugie - Was i Waszych prac).

Dodatkowo, aby uwiarygodnić swoje prace, możecie dołączyć pełną dokumentację fotograficzną w trakcie ich wykonywania.

Na Wasze zdjęcia czekamy do 15.05.2020 r. Zgłoszenia wysyłamy na adres mailowy: marekspzwsk@gmail.com. Pamiętajcie, aby podpisać Wasze e-maile imieniem, nazwiskiem i klasą, z której jesteście.

Wszystkie nadesłane prace będą ocenione. Na najlepsze czekają nagrody. Ogłoszenie wyników 18 maja tego roku, w dzień 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Marek Spiżewski

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Baranku Wielkanocny coś wybiegł z rozpaczy
z paskudnego kąta
z tego co po ludzku się nie udało
prawda, że trzeba stać się bezradnym
by nie logiczne się stało

Baranku Wielkanocny coś wybiegł czysty z popiołu
prawda, że trzeba dostać pałą
by wierzyć znowu

Jan Twardowski

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom przesyłam życzenia:

Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,
Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,
Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,
Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4

im. Adama Chętnika w Ostrołęce

KONKURS ZDALNA BABKA WIELKANOCNA

DRODZY UCZNIOWIE KLAS GASTRONOMICZNYCH, CUKIERNICZYCH I KELNERSKICH!

Nadszedł wyjątkowy czas… powoli odnajdujemy się w nowej sytuacji edukacyjnej, jednocześnie zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Dlatego aby ubarwić czas przedświąteczny i „szkolnej kwarantanny” serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału KONKURSIE na wykonanie tradycyjnej, ale jednocześnie wyjątkowej „ZDALNEJ BABKI WIELKANOCNEJ 2020”!!!

Reguły konkursu są bardzo łatwe i proste, a satysfakcja gwarantowana. Wystarczy wykonać SAMODZIELNIE babkę wielkanocną w domowych warunkach stosując dowolną technikę - przepis z książki, gazety czy z przepisu babci :) oraz ją udekorować w dowolnym stylu. Gotowy wypiek należy właściwie udokumentować w postać obowiązkowych 2 zdjęć: pierwsze samej babki wielkanocnej (duże i wyraźne); drugie Ciebie i Twojego dzieła na jednej fotografii. Dodatkowo aby uwiarygodnić swoją pracę możesz dołączyć pełną dokumentację fotograficzną w trakcie wykonywania babki.

Na Wasze zdjęcia czekamy do 14.04. 2020r . Zgłoszenia wysyłamy na adres mailowy: konkursgastro@zsz4-ostroleka.com. Pamiętaj aby podpisać mail imieniem i nazwiskiem oraz z której jesteś klasy.

Wszystkie nadesłane prace będą ocenione - na najlepsze czekają oceny 6 i wyróżnienia, a i z pewnością rodzina doceni Twoją pracę przy świątecznym śniadaniu :)

Ps. Do udziału zapraszamy również nauczycieli przedmiotów gastronomicznych- pochwalcie się swoimi pomysłami na wielkanocne wypieki, bawmy się razem z naszymi uczniami!

Bądźmy razem w tym wyjątkowym czasie :)

Zapraszamy MT, EO, AW

ZARZĄDZENIE DYREKTORA w SPRAWIE USTALENIA DNIA WOLNEGO