ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W DEBACIE

Masz 16-26 lat? Uważasz, że młodzi ludzie powinni współdecydować o sprawach europejskich? Weź udział w DEBACIE O PRZYSZŁOŚCI EUROPY!.

Pobierz informacje szcegółowe>>

Małgorzata Święcicka 

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „ PROMOCJA ZAWODU SPRZEDAWCY”

Od 2018 r. pod patronatem ORE Akademia Umiejętności Eurocash prowadzi: PROJEKT DLA SZKÓŁ PROMOCJA ZAWODU SPRZEDAWCY. Organizator projektu – jest największym centrum edukacyjno-szkoleniowym dedykowanym dla handlu detalicznego w Polsce. Projekt z zakresu promocji zawodu sprzedawcy odpowiada na potrzeby kwalifikacyjno-zawodowe występujące na rynku pracy. Główny Urząd Statystyczny w 2019 r. szacował, że co 6 oferta pracy już wkrótce skierowana będzie do sprzedawców.

9 listopada uczniowie klas 2CS i 2HS1 rozpoczęli realizację w/w projektu . Była to bardzo cenna lekcja z zakresu doradztwa zawodowego. Przy zastosowaniu interaktywnych ćwiczeń coachingowych podczas całodniowego cyklu kilku webinarów dla szkół z całej Polski, dowiedzieliśmy się:

•Jakie są perspektywy rozwoju zawodowego w zawodzie sprzedawcy w Grupie Eurocash,

•W jaki sposób różnorodność działania Grupy Eurocash daje możliwość pracy w wielu branżach i przyczynia się do stałego rozwoju i awansu zawodowego,

•Jakie są trzy kroki rozwoju zawodowego,
•Jak efektywnie przygotować się do egzaminu zawodowego,
•Jak zaplanować swoją karierę zawodową,
•W jaki sposób Twój potencjał i talent ma wpływ na rozwój kariery,
•Jak wyznaczać cele i konsekwentnie je realizować,
•W jaki sposób rozwijać swoją wiedzę, talenty i umiejętności zawodowe,
•Jak skutecznie wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu,
•W jaki sposób uzyskać najlepszy efekt wprowadzania nowych pomysłów w życie,
•Jak skutecznie komunikować się z innymi.

Wirtualne spotkania były w formie interaktywnego warsztatu. Uczniowie i nauczyciele: Anna Przygoda Majewska, Barbara Zatryb i Małgorzata Święcicka uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach prowadzonych metodami coachingowymi, mieli też możliwość zadawania pytań. Głównym celem tego projektu jest promowanie kształcenia zawodowego, doskonalenie kompetencji uczniów, pokazanie im możliwości kariery w zawodzie oraz poprawa wizerunku zawodu sprzedawcy!

Małgorzata Święcicka 

 

KONKURS „ PIERNIKOWE SZALEŃSTWO”

DRODZY UCZNIOWIE KLAS GASTRONOMICZNYCH, CUKIERNICZYCH I KELNERSKICH!

Boże Narodzenie to dla wielu z nas najpiękniejszy okres w roku. Pięknie świecące lampki choinkowe, cudne ozdoby świąteczne i gorączkowe szukanie prezentów składa się na niepowtarzalny klimat, za którym tęsknimy cały rok. Dlatego aby jeszcze bardziej podkreślić magię tych świąt zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w konkursie pt. “Piernikowe szaleństwo”.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pięknie udekorowanego piernika lub pierniczków związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Piernik może być wykonany w dowolnym kształcie, w dowolnej wielkości, może mieć on formę przestrzenną, wszystko to zależy od inwencji twórczej Uczestnika. Każdy Wypiekający może zgłosić do Konkursu jeden wypiek.

Gotowy wypiek należy właściwie udokumentować w postać obowiązkowych 2 zdjęć:

-pierwsze samego piernika/pierniczków (duże i wyraźne);

-drugie Ciebie i Twojego dzieła na jednej fotografii.

Dodatkowo, aby uwiarygodnić swoją pracę dołącz filmik z poszczególnych etapów produkcji Twojego wypieku (może to być filmik ze zdjęć).

Na Wasze zdjęcia i filmy czekamy do 08.12. 2020r.

Zgłoszenia wysyłamy na adres mailowy: konkursgastro@zsz4-ostroleka.com. Pamiętaj, aby podpisać e-mail imieniem i nazwiskiem oraz z której jesteś klasy. Wszystkie nadesłane prace będą ocenione - na najlepsze czekają oceny 6 z przedmiotów gastronomicznych i wyróżnienia.

Poczuj magię tych świąt! Bądźmy razem w tym wyjątkowym czasie :)

 

Organizatorzy

Magdalena Kacperek, Wioleta Dyko

DYPLOMY "EKONOMIK"

 

 

 

 

DYPLOMY "EKONOMIK"

 

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018