OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

Dnia 23.04.2021r. odbył się kolejny, okręgowy etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada odbyła się stacjonarnie na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach i składała się z dwóch części:

I - część pisemna testowa (1h)

II - część pisemna opisowa (1,5h)

Reprezantami naszej szkoły byli uczniowie klas czwartych, którzy zajęli pierwsze miejsca w etapie szkolnym tej Olimpiady: - Kiernozek Paweł ( blok technologia żywności) - Kordek Wiktoria ( blok gastronomia)

Mamy nadzieję, że Uczniowie przejdą do następnego etapu, bo są na prawdę świetni. Trzymamy za Was mocno kciuki. Powodzenia

Magdalena Kacperek

SZKOLNA AKCJA ROWEROWA „ZAKRĘCONA CZWÓRKA”

Wiosna nieśmiało się pojawia zatem czas odkurzyć rowery i zadbać o kondycję. W związku z tym ogłaszamy wyzwanie rowerowe UCZNIOWIE KONTRA KADRA SZKOŁY (czyli wszyscy pracownicy szkoły), w którym okaże się która grupa (uczniów czy kadry szkoły) przejedzie najwięcej kilometrów.

W TERMINIE 1 MAJ – 5 CZERWIEC 2021R. należy jeździć jak najwięcej na rowerze, rejestrować to na aplikacji i przesyłać screeny.

Przez cały miesiąc będziemy systematycznie uzupełniać tabelę wyników dla grupy uczniów i grupy kadry szkoły. Na koniec nagrodzimy zwycięską grupę.

Oczywiście są przewidziane dodatkowe konkursy.

Więcej informacji w załączniku do pobrania

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!!!

Małgorzata Litwa Katarzyna Kowalska

Akcja "Bezpieczny Senior"

25 kwietnia 2021 r. zapraszamy na akcję informacyjno - edukacyjną "Bezpieczny Senior". Będzie można nas znaleźć przy ostrołęckim "Kupcu" w godz. 10.00 - 13.00. Ostrołęczanie 65+ otrzymają od nas maseczki i płyny dezynfekujące. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu "Przeciwdziałanie Covid - 19 w Ostrołęce".

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do wzięcia udziału w akcji.

Akcja infofmacyjno - edukacyjna... - Ostrołęcki Legion (facebook.com)

Małgorzata Litwa

BEZPŁATNY WEBINAR ZOSTAŃ CUKIERNIKIEM

Co powinieneś wiedzieć o zawodzie cukiernika, jak zacząć? Jakie są zarobki, na czym polega to zajęcie, czy trzeba mieć specjalne talenty?

Zapisz się na WEBINAR

Przywróć naszą Ziemię! webinarium dla młodzieży 22- kwietna Światowy Dzień

Lekcje z Klimatem organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Czwartek, 22.04.2021 o godz. 12:00 dostępne będzie na stronie :www.lekcjezklimatem.pl

Dzięki uczestniczenia w tej lekcji przyczyni się to do zwiększenia świadomości klimatycznej wśród młodzieży. Uczniowie podczas tej lekcji będą mieli przyjemność wysłuchać wykładów , a także uczestniczyć w zajęciach praktycznych .

Wykłady:

„System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW)

„Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW)

Warsztaty praktyczne:

Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;

Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody.

Barbara Zaborowska

...  ...