Wręczenie nagród z konkursu misyjnego "Św. Paweł – Pierwszy Misjonarz Kościoła"

Z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce 27 października 2021 r. odbył się konkurs misyjny w formie testu dla klas I-III "Św. Paweł – Pierwszy Misjonarz Kościoła".

Oto jego wyniki:

I. miejsce zajął Daniel Miłoszewski z klasy 2S

II. miejsca zostały przyznane następującym Osobom:

- Bartosz Salamucha - klasa 2S - 19 pkt. Paulina Jakubowska - klasa 2S, Oliwia Szczubełek - klasa 3O1, Karolina Gutowska - klasa 3O1, inga Czartoryjska - klasa 3SH1, Julia Morawska - klasa 3SH1, Kamila Rybacka - klasa 3SH1, Katarzyna Zapert - klasa 2A, Sandra Dąbkowska - klasa 2A, Nikola Kompa - klasa 2A, Kacper Denkiewicz - klasa 2O, Bartosz Prachniak - klasa 2O, Gabriela Madrak - klasa 2O, Maja Olech - klasa 2O, Karolina Markowska - klasa 2O, Klaudia Kruczyk - klasa 2O

19 listopada 2021 r. nastąpiło rozdanie nagród. Dziękujemy wszystkim Osobom, które wzięły udział w konkursie! Laureatom składamy najserdeczniejsze gratulacje!

Organizatorzy:

Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

Bogusław Zych Barbara Dudzińska ks. Marek Spiżewski

22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa

Jest to czas, w którym składamy podziękowania Krwiodawcom, „cichym Bohaterom” za oddawanie cząstki siebie dla ratowania życia innych, oraz sympatykom i pracownikom Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za wszystko co robią aby ratować ludzkie życie i zdrowie.

Krew jest najcenniejszą substancją w organizmie człowieka, jest lekiem którego niczym nie można zastąpić. Dlatego tak ważne jest szerzenie i promowanie krwiodawstwa w społeczeństwie.

W tych dniach w naszej Szkole członkowie Szkolnego Koła HDK i Szkolnego Koła PCK postarają się przybliżyć wszystkim temat krwiodawstwa. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę na ten temat, pobawić się rozwiązując krzyżówki czy rebusy, dowiedzieć się kilku ciekawostek.

Prezentacja:

Prezentacja Krwiodawstwo

Zapraszamy serdecznie

Opiekunowie i Członkowie SK HDK oraz SK PCK

Podziękowania dla tych z Was, którzy zaangażowali się w akcję "Myślę, więc nie śmiecę"

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 9 listopada 2021 roku uczniowie klasy 3 AH i 3 A1 uczestniczyli w webinarium w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pod tytułem: „ NOWA CYFROWA RZECZYWISTOŚĆ W ZUS UŁATWIENIEM DLA PRZEDSIĘBIORCÓW”

W trakcie wykładu przedstawione zostały kluczowe programy transformacji cyfrowej ZUS pomocne m.in. w prowadzeniu działalności gospodarczej, wybrane zagadnienia dot. prowadzenia działalności gospodarczej, w szczególności ulgi i umorzenia w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, świadczenia dla opłacających składki oraz bezpieczne formy kontaktu z ZUS. Poruszone zostały również bardzo ważne zmiany w przepisach, które wchodzą w życie już wkrótce.

Spotkanie realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska

KONKURS KULINARNY “NA ŚWIĘTEGO MARCINA NAJLEPSZA GĘSINA

Niesamowitych emocji dostarczył nam konkurs kulinarny zorganizowany przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Tematem przewodnim była gęsina- symbol obchodów dnia świętego Marcina. Podczas gastronomicznych wyzwań nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom zdolności, dobru technik kulinarnych oraz estetyki podania dania.

Po kuchennych zmaganiach Jury, w którym przewodniczył Pan Przemysław Kopania- szef kuchni restauracji NovaWola przyznało:

2 miejsce Paulinie Cichockiej i Jakubowi Dubaj z 4G
3 miejsce Aleksandrze Lewandowskiej i Alicji Piwowarczyk z 3KC

Ogromne gratulacje należą się również Wiktorii Wróbel i Wiktorii Sypniewskiej z klasy 3G, które pomimo, że nie zajęły miejsca na podium, wykazały się kreatywnością oraz zdolnościami kulinarnymi.

Do konkursu, naszych uczniów przygotowywały Panie Ewa Okowicka-Dyl oraz Milena Tyszka

Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy godne reprezentowanie naszej szkoły i czekamy na kolejne sukcesy kulinarne!

EO i MT

...  ...