AKTUALNOŚCI


Produkcja ciasta Jesiennego


 

 

ZAPROSZENIE NA KONKURS CHEMICZNY


Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie Szkoły Ponadpodstawowe z Ostrołęki do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie chemicznym MISTRZ CHEMII pt: „Węgiel i jego związki”

Uprzejmie informujemy, że konkurs odbędzie się 08 grudnia 2021 r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10. W przypadku nauczania zdalnego konkurs zostanie przeprowadzony zdalnie na platformie “Testportal”

Do konkursu zapraszamy uczniów klas I ze Szkół Ponadpodstawowych z Ostrołęki.

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

Serdecznie zapraszamy.

Olimpiadę Wiedzy o Kurpiach


Po raz kolejny nasza szkoła ma zaszczyt uczestniczyć i współorganizować ze Związkiem Kurpiów Olimpiadę Wiedzy o Kurpiach. Olimpiada ta ma zachęcać młodych ludzi do zdobywania informacji na temat regionu kurpiowskiego i pogłębiania wiedzy o swojej małej ojczyźnie.

W dniu 8 listopada 2021 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Kurpiach. W potyczkach uczestniczyło 40 osób z klas: 2A, 2S, 2G, 1H. Najlepszymi okazali się: Szkodzińska Amelia z klasy 2A, Maciej Ciak z klasy 2S i Marlena Krzyżewska z klasy 1H.

Zwycięzcy etapu szkolnego reprezentować będą naszą szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych, które odbędą się 15 grudnia 2021 roku.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach międzyszkolnych.

 

Organizatorzy

Agnieszka Stefańska Krystyna Pyskło

Konkurs plastyczny: „Nie wyrzucaj- daj drugie życie produktom”


20 października 2021 r. w naszej szkole w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: „Nie wyrzucaj- daj drugie życie produktom”. Ideą konkursu było rozpowszechnienie wiedzy dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania opakowań oraz zachęcenie do kreatywnego podejścia do recyklingu.

Odzyskiwanie, przetwarzanie, dawanie drugiego życia niektórym materiałom zmniejsza ilość odpadów i miejsce na ich składowanie.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu indywidualnie nowych produktów, przedmiotów codziennego użytku na bazie opakowań nadających się do recyklingu, np. opakowań z papieru, tektury, szkła, plastiku, metalu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Nagrody dla laureatów ufundowała firma Stora Enso z Ostrołęki. Podczas obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery gościliśmy także pracownika tejże firmy Panią Kamilę Nawrocką. Wszystkim Uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Prace konkursowe można podziwiać w budynku szkolnym przy ul. Parkowej.

Wyniki konkursu:

1. miejsce zajęła Natalia Niedźwiecka z klasy 2A
2. miejsce zajęła Anna Trzcińska z klasy 1O
3. miejsce zajęła Oliwia Szabłowska z klasy 3CS  

Organizatorzy konkursu:

Urszula Kaliszewska

Krystyna Korczakowska- Nosek

Agnieszka Wilińska

Wycieczka 3 dniowa turystyczno-krajoznawczo-przedmiotowa Chęciny – Kraków- Energylandia


Dzięki Biurowi Turystyki i Podróży JUVENTUS 52 uczniów z klas: 3AH, 3CS,3Tg,3Tg1, 2A, 1A,1G,1S oprócz wspólnego czasu spędzanego w szkole postanowili wspólnie spędzić czas wolny również na wycieczce w dniach26-28.10.2021r. Celem wyjazdu w aspekcie przedmiotowym i w ramach WSDZ było zwiedzanie i pogłębianie wiedzy na temat rozwoju gospodarki i architektury zabytkowej znajdującej się w województwie świętokrzyskim i małopolskim. Natomiast. aspektem integracyjnym klas było aktywne korzystanie z parku rozrywki Energylandia.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy były Chęciny, które są usytuowane na wyżynie Kieleckiej w zachodniej części Gór Świętokrzyskich. Miasto królewskie położone jest między pasmem Chęcińskim a Pasmem Zelejowskim województwa świętokrzyskiego. Najważniejszym zabytkiem są ruiny Zamku Królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku. Miasto jest ośrodkiem przemysłu materiałów budowlanych , ponieważ w jego okolicach eksploatowany jest wapień tzw. marmur chęcięciński.

Drugim miejscem, którym wywarło na nas ogromne wrażenie był Kraków, dawna stolica Polski. W nim podziwialiśmy i poszerzaliśmy wiedze na temat między innymi następujących zabytków: Katedra na Wawelu, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Klasztor Franciszków Św. Franciszka z Asyżu, w którym znajduje się kopia całunu Turyńskiego, Bazylika Mariacka. Był również spacer po dawnej żydowskiej dzielnicy oraz spacer ulica Franciszkańska z oknem papieskim. W ostatnim dniu wycieczki po intensywnym zwiedzaniu i uczestniczeniu w żywych lekcjach geografii i historii przyszedł czas na zasłużony relaks i rozrywkę w Energylandia największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się w nim ok 70 atrakcji rozlokowanych na ponad 40 hektarowej powierzchni w Zatorze.

Opiekunami na wycieczce były: p. B. Zaborowska, M. Kacperek, E. Rogalska

Barbara Zaborowska


 ...  ...


13 z 301

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl