KONKURS WIEDZY o UNII EUROPEJSKIEJ
   

19 września 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 18 pytań testowych i 2 pytania otwarte, wzięli w nim udział chętni uczniowie naszej szkoły.

 

Laureatem konkursu został Rafał Grala uczeń klasy 4 HS.

Nagrodą główną dla laureata jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 6- 10 października 2017. Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego. Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody  głównej.

 

Rafałowi serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli. 

Małgorzata Święcicka

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego

 

KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

 

9 czerwca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 19 pytań testowych i 1 pytanie otwarte, wzięli w nim udział uczniowie klasy III HS.

Wyniki konkursu:

I miejsce Angelika Zyśk – 18 pkt Nagrodą główną dla laureata jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 11 - 15 listopada 2016r. . Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego.  

Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody głównej.

Angelice serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli !!!

Małgorzata Święcicka

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego  

 

KONKURS EUROPEJSKI
 

Miło nam poinformować, iż członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy pt.” Jak chciałbyś być informowany o Unii Europejskiej?” w formie eseju, prezentacji multimedialnej lub filmu .Uczniowie nasi przygotowali film. Praca nasza otrzymała wyróżnienie. W nagrodę dwóch uczniów wraz z opiekunem pojedzie do Strasburga na Europejskie Dni Młodzieży w terminie 20-21 maja 2016.

 

Uczniom gratulujemy a Pani Aleksandrze Nowak dziękujemy za wypożyczenie stroju

„Syriusza” i pomoc w montażu filmu.

Opiekun SKE 

 

WIGILIA EUROPEJSKA

 

 

To już tradycja, że przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowują wigilijne spotkanie. Podniosłość i ranga tego dnia stwarza właściwe relacje między uczniami oraz buduje rodzinną atmosferę w szkole. Składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnego stołu spożywając tradycyjne, wigilijne potrawy przygotowane przez uczniów i opiekuna. Podczas wigilii panowała uroczysta, ciepła i jednocząca naszą społeczność atmosfera.

 

Z okazji Świąt i Nowego Roku składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia: spełnienia wszystkich marzeń oraz dostrzegania piękna nawet w codziennych sytuacjach. 

 

obejrzyj zdjęcia 

 

2015.11.07 KONGRES OBYWATELSKI
     

7 listopada 2015r. tradycyjnie na Politechnice Warszawskiej odbył się Jubileuszowy X Kongres Obywatelski pod hasłem „POLSKA JUTRA MOŻEMY BYĆ LEPSI ! ‘’. Od kilku już lat uczniowie i nauczyciele naszej szkoły są uczestnikami tego spotkania. Jest nam bardzo miło, jak Pan Jan Szomburg – organizator Kongresu na wstępie wita młodzież i opiekunów z Ostrołęki(czujemy się tacy wyróżnieni).

 

Wśród wielu ciekawych wystąpień plenarnych, uwagę naszą zwróciło wystąpienie Rafała Sonika, kierowcy rajdowego, zwycięzcy Rajdu Dakar, przedsiębiorcy. W wystąpieniu pt. Jak wyzwolić energię Polaków? utwierdził nas w przekonaniu, iż warto mieć marzenia i sukcesywnie dążyć do ich spełnienia niezależnie od statusu społecznego czy materialnego . Bardzo ucieszyło nas również spotkanie z absolwentami naszej szkoły Kasią Kondracką i Adrianem Wiszowatym. Spotkanie z nimi utwierdziło nas w przekonaniu, iż udział w Kongresie nie jest czasem zmarnowanym i owocuje na przyszłość. W tym miejscu chciałbym przytoczyć myśl z biuletynu, który otrzymaliśmy na wejściu na Kongres:

 

” Chcemy być RAZEM , pomimo tego, że pochodzimy z różnych miejscowości i działamy w różnych branżach i środowiskach. Mamy często odmienne poglądy i reprezentujemy wszystkie pokolenia. Łączy nas to, że Polska nie jest nam obojętna – wspólnie ”wyprzedzamy przyszłość” zastanawiamy się nad naszym rozwojem” .

W tych słowach zawarte jest całe sedno Kongresu.

 

Wielu sesjach tematycznych mogliśmy spotkać się  i wymienić poglądami z wieloma przedstawicielami polityki, biznesu czy wykładowcami szkół wyższych.
Jakże miły zaskoczeniem było dla nas ukazanie się w  jubileuszowym biuletynie wypowiedzi naszej uczennicy Karoliny Kupis z klasy IV TE na temat uczestnictwa w Kongresie.

 

Wszystko to jednak nie odbyło by się bez pomysłodawczyni i sponsora corocznego wyjazdu – Pani Aleksandry Nowak. Serdecznie dziękujemy .

 

Małgorzata Święcicka 

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl