2012-10-04 DNI OTWARTE W NBP

W dniu 04.10.2012 r. w towarzystwie ZSZ NR 3 i pod opieką nauczyciela Małgorzaty Złotkowskiej uczniowie naszej szkoły brali udział w DNIACH OTWARTYCH NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO W WARSZAWIE.

Wszystkie wydarzenia odbywały się pod wspólnym hasłem przewodnim: NBP – skarbnica wiedzy o pieniądzu. Atrakcją tegorocznych dni otwartych były debaty z udziałem ekspertów od ekonomii, testy z wiedzy o finansach, gry uliczne, zwiedzanie banku w grupach z przewodnikiem.

Podczas dni otwartych zostały zaprezentowane zagadnienia z zakresu: historii bankowości, historii pieniądza , polityki pieniężnej, systemu płatniczego, rezerw czy problematyki euro. Poszczególne tematy były prezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych. Nie zabrakło jednej z największych atrakcji – sztab złota – dostępnych dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Dodatkową atrakcją w tym dniu dla młodzieży była " NIEWIDZIALNA WYSTAWA" - wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi …… Przewodnikami były osoby niewidome lub niedowidzące. Niewidzialna wystawa miała na celu zbliżyć do siebie perspektywy doświadczenia jednego świata – osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć się jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć.

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI TO NOWOCZESNY PROJEKT EDUKACYJNY DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, REALIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ EDUKACJI RYNKU KAPITAŁOWEGO I WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

W projekcie REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej z naszej szkoły zgłoszonych zostało 4 zespoły ( 16 uczniów z klas ekonomicznych) . Z chwilą rejestracji otrzymali oni dostęp do notowań giełdowych i 100 tyś. wirtualnych złotych , które mogli zainwestować w akcję spółek WIG20 i mWIG40 oraz w lokaty bankowe.

Wszyscy zarejestrowani uczniowie , a także nauczyciele mieli też dostęp do kursu e-learingowego o giełdzie i inwestowaniu.

OPIEKUNEM PROJEKTU EDUKACYJNEGO BYŁA MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA

2012-10-03-05 OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”

W dniach od 03.10.2012r. do 05.10.2012r. wolontariusze z klasy II i IV technikum ekonomicznego zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz osób nieuleczalnie chorych. Do akcji tej włączyli się również z powodu swojego kolegi Marcina Piersy, który także był wolontariuszem i wspólnie brał z nami udział we wszystkich akcjach. Odszedł od nas w ubiegłym roku z powodu nieuleczalnej choroby .

Michał Grabarek w dniu 06.10.2012 r. na scenie przy kupcu zaśpiewał w dowód pamięci ułożoną przez siebie piosenkę poświęconą Marcinowi –swojemu najlepszemu koledze.

2012-10-14 MIĘDZYPOKOLENIOWA BIESIADA TURYSTYCZNA

W dniu 14 października 2012 roku w posiadłości ostrołęckiej Omulwi odbyła się Międzypokoleniowa Biesiada Turystyczna kończąca sezon turystyczny 2012 . Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Ekumena, Europe Direct Ostrołęka, Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce oraz rodzina Wojciechowskich.

W imprezie wzięło udział około 150 mieszkańców Ostrołęki i okolic, między innymi nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, którzy zmagali się z trudami pokonując trasę rajdu rowerowego do Przystani oraz płynąc kajakiem po rzece Omulew.

Atrakcję stanowiły konkursy i zabawy, a także poczęstunek przygotowany przez gastronomię Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika.

Pogoda dopisała, humory uczestników również co przyczyniło się do tego, iż imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych .

Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor Annie Przygodzie – Majewskiej nauczycielom , pracownikom szkoły oraz uczniom , którzy bardzo aktywnie włączyli się do uczestnictwa i obsługi imprezy.

Do zobaczenia wiosną na otwarciu sezonu turystycznego.

PROGRAM IMPREZY:

- spływ kajakowy w asyście płetwonurków rzeką Omulew-start przy moście w Krukach o godz. 12:00;
- rajd rowerowy - start parking przy Karczmie Ostoja o godz. 11:00;
- o godz 13:00 oficjalne otwarcie imprezy w ostrołęckiej Omulwi;
- część artystyczna;
- wystawa fotograficzna;
- gry, zabawy i konkursy zorganizowane przez Europe Direct Ostrołęka;
- możliwość jazdy konnej;
- śpiewanki turystyczne;
- ognisko.

Ewa Margiel

obejrzyj zdjecia

ŻYCZENIA

Drodzy Nauczyciele,
z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony
w Nasze wychowanie. Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła
i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami.