AKTUALNOŚCI

2014.10.01 KAMPANIA "POLA NADZIEI"

 

1 października wolontariusze z klasy I Ht z Zespołu Szkól Zawodowych nr 4 z uczniami „Kolorowej Szkoły”Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum zasadzili cebulki żonkili.

 

Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce. Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

 

obejrzyj zdjęcia

2013.01.09 SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Szkolny Finał WOŚP w ZSZ nr 4 odbył się w dniach 9, 10, 11 stycznia 2013r. Dnia 9 stycznia odbyła się sprzedaż ciast i ciasteczek oraz licytacja. Dnia 10 i 11 stycznia odbyła się zbiórka pieniężna do puszek. Kwota zebrana to 833zł.

Samorząd Uczniowski, SK PCK i SK Wolontariatu składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za aktywny udział i hojność podczas przeprowadzania szkolnego finału na WOŚP.

Był to 21 finał przeznaczony na : "Gramy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów" 

obejrzyj zdjęcia

2012.12.07-09 ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 7- 9 grudnia 2012r. odbyła się kolejna świąteczna zbiórka żywności, w której brali udział wolontariusze naszej szkoły. Produkty dla potrzebujących zbieraliśmy w tym roku w "Kaprysie" ( obok drogerii "Rossman") oraz w "Polo Markecie" ul. Sobieskiego. Każdy z trzech szkolnych koordynatorów organizował i nadzorował przebieg poszczególnych dni zbiórki:

* piątek 7 grudnia p. Małgorzata Złotowska,
* sobota 8  grudnia p. Agnieszka Sikorska,
* niedziela 9 grudnia p. Agnieszka Wojtasik.

W akcję świąteczną włączyli się również nasi nauczyciele: M. Bałon, J. Bruno, K. Brzozowska, S. Dyko, U. Kaliszewska, B. Krzemińska, K. Kowalska, I. Mróz, W. Mikulski, E. Nejman, M. Reszka J. Skarzyńska, E. Stepnowska, M. Święcicka, B. Witkowski, A. Wilińska, M. Wojtan, B. Zaborowska, B. Żebrowska.

Nasi wspaniali wolontariusze, którzy zawsze mają szczere i otwarte serca ( a było ich ponad 100) to uczniowie z klas: 2te, 2tg, 2kch, 3tg, 3hs, 3tk, 3ht1, 3te, 4ht1, 4te1. Dzięki tej zbiórce udało nam się również zorganizować 65 paczek, które otrzymali potrzebujący uczniowie naszej szkoły.

Wszystkim zaangażowanym w tę akcję charytatywną serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy


 

 

obejrzyj zdjęcia

2012 MIKOŁAJKI

Tegoroczne "Mikołajki" uczniowie naszej szkoły postanowili spędzić w zupełnie odmienny sposób. Zamiast obdarowywać siebie wzajemnie zorganizowali zbiórkę pieniędzy, dzięki którym mogli zrobić świąteczne paczki dla wychowanków Placówki Pieczy Zastępczej "Korczakówka".

Oprócz zbiórki pieniędzy uczniowie klas I TG1, I HT, III TK upiekli rozmaite słodkości, również przeznaczone do sprzedaży. W akcję zbiórki włączyli się również wolontariusze z klasy II TE . Jak zawsze społeczność szkolna nie zawiodła.

Po zbiórce udali się na wielkie zakupy, które w późniejszym czasie wraz z nauczycielami zawieźli dla dzieciaków z "Korczakówki".

Bardzo miło było zobaczyć radość w oczach wychowanków w momencie, kiedy Święty Mikołaj, w którego rolę wcielił się Adrian Grec, wręczał im podarki.

Akcję udało się nam zorganizować przy pomocy pani Barbary Zaborowskiej, Krystyny Pyskło, Małgorzaty Złotkowskiej, Anny Nol oraz pana Roberta Piątka.

Miejmy nadzieję, że za rok uczniowie z równie wielkim zaangażowaniem włączą się do organizacji podobnego wydarzenia.  


 

 

obejrzyj zdjęcia

2012-12-03 ZBIÓRKA PIENIĘDZY I SŁODYCZY NA PACZKI DLA DZIECI

POGOTOWIE KOLEŻEŃSKIE

WOLONTARIUSZE Z KLASY II TE POMAGAJĄ KOLEŻANKOM I KOLEGOM W LEKCJACH


CHEMIA - SEBASTIAN FILIPIAK

RACHUNKOWOŚĆ, FIZYKA , MATEMATYKA - MARTYNA EJDYS

JĘZYK ANGIELSKI - KAMIL PERKOWSKI  

JĘZYK NIEMIECKI - ANGELIKA KULESZA, SARA KULIKOWSKA,ALEKSANDRA OLBRYŚ


Koordynatorzy: Aleksandra Olbryś , Paulina Parzych

Opiekun : nauczyciel Małgorzata Złotkowska

2012-11-13 WOLONTARIAT - ZAŁADUNEK NAKRĘTEK

W dniu 13 listopada 2012 r. pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej wolontariusze z klasy IV TE 1 pomagali w załadunku korków plastikowych, które zostały zawiezione do skupu w Białymstoku. Akcja zbierania nakrętek prowadzona jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, które od kilku lat ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym uprawiającym sport, w zakupie wózków do gry w rugby.

 

 

obejrzyj zdjęcia

2012.10.29 AKCJA ZNICZ

Wśród dokładnie wysprzątanych i pięknie oświetlonych zniczamy grobów są i takie o których chyba wszyscy zapomnieli. Pokryte jesiennymi liśćmi, samotne.


Takie właśnie groby odwiedzili w dniu 29.10.2012 r. pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej wolontariusze z klasy II TE


Uporządkowali opuszczone groby, zapalili znicze. 


 

 

obejrzyj zdjęcia

2012.10.06 Ogólnopolska kampania "Hospicjum to też życie".

W dniu 06.10.2012 r. ostrołęcki Caritas przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii "Hospicjum to też życie". W organizację koncertu charytatywnego włączyli się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.


Młodzież z klas gastronomicznych: I tg, I tg1, II tg, III tg, IV tg, II tk1, II tk, III tk i IV tk, przygotowała słodkości (ciasta i ciasteczka ) pod kierunkiem nauczycieli:


Ewy Okowickiej, Wiolety Pędzich, Barbary Krzemińskiej, Elżbiety Stepnowskiej, Agnieszki Wojtasik, Sylwii Dyko Marka Milczarka, Ewy Tyszki i Anny Krasnej . 


Wypieki można było skosztować za drobną opłatą podczas ogólnopolskiej kampanii "Hospicjum to też życie". W kampanię włączyli się również uczniowie II i IV klasy ekonomicznej. Pieniądze zebrane do puszek zostaną przeznaczone na rzecz Hospicjum Domowego w Ostrołęce.


Koncert charytatywny poprzedziła akcja "Pola nadziei" w dniu 05.10.2012 r. W piątek wolontariusze z naszej szkoły wspólnie z dyrekcją i nauczycielami posadzili 150 szt. żonkili.


Sadzenie żonkili było pierwszym etapem akcji. Drugi odbędzie się wiosną, kiedy pościnamy kwiaty i rozprowadzimy wśród ostrołęczan w zamian za drobną ofiarę.


Żonkile są symbolem solidarności z ludźmi borykającymi się z chorobami nowotworowymi. Są to kwiaty piękne, ale kruche jak ludzkie życie.


Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za aktywne uczestnictwo w kampanii.

 


 

Barbara Krzemińska, Agnieszka Wojtasik, Ewa Tyszka

 

obejrzyj zdjęcia

2012.10.03-05 Ogólnopolska kampania "Hospicjum to też życie".

W dniach od 03.10.2012r. do 05.10.2012r. wolontariusze z klasy II i IV technikum ekonomicznego zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz osób nieuleczalnie chorych. Do akcji tej włączyli się również z powodu swojego kolegi Marcina Piersy, który także był wolontariuszem i wspólnie brał z nami udział we wszystkich akcjach. Odszedł od nas w ubiegłym roku z powodu nieuleczalnej choroby.

 

   

 

Michał Grabarek w dniu 06.10.2012 r. na scenie przy kupcu zaśpiewał w dowód pamięci ułożoną przez siebie piosenkę poświęconą Marcinowi –swojemu najlepszemu koledze.

 

W dniu 05.10.2012 r. wolontariusze z klasy II TE zasadzili żonkile, które na wiosnę będą ścięte i wręczone ofiarodawcom w zamian za datek na rzecz osób nieuleczalnie chorych. Do akcji sadzenia żonkili włączyła się również dyrektor Hospicjum pani Jadwiga Dudek w towarzystwie naszej pani dyrektor Anny Przygody Majewskiej i wicedyrektor Barbary Stepnowskiej.

 

   

 

Wszystkim wolontariuszom oraz ofiarodawcom bardzo dziękuję za aktywne uczestnictwo w kampanii

 

Opiekun grupy wolontaryjnej - MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA

 

obejrzyj zdjęcia

OGŁOSZENIA 2012/2013 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2012/2013