2012-09-29 Biegi przełajowe.

Dnia 29 września 2012r. odbyły się
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT I
CHŁOPCÓW WSZYSTKICH TYPÓW SZKÓŁ.
Naszą szkołę reprezentował Marcin Małkowski z Kl. I Te,
w biegu na 3000m. W śród szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta zajął
I miejsce. GRATULUJEMY !!!

GRATULACJE

Dzień Patrona kuchnia kurpiowska

W dniu 21 września 2012 r. w naszej szkole odbyły się obchody 10- lecia nadania szkole imienia Adama Chętnika. Po uroczystości goście zostali zaproszeni na bankiet , na którym do degustacji zostały serwowane potrawy kuchni kurpiowskiej m.in. żeberka w kapuście, sałatka jarzynowa w cukinii, zupa kurkowa, pierogi z mięsem, pasztet z żurawiną, smalec, ogórki kiszone, naleśniki ze szpinakiem, placek drożdżowy, rolada z ryby. Potrawy zostały przygotowane przez Panie kucharki Danutę Sobiech, Barbarę Owczarek, Małgorzatę Kłos, Barbarę Dumałę, Bożenę Wysocką pod kierunkiem Pani kierownik warsztatów gastronomicznych Annę Sawicką.

Do sporządzenia potraw włączyli się również nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zawodowych: P. Ewa Tyszka, P. Barbara Krzemińska, P. Elżbieta Stepnowska ,P. Marek Milczarek, P. Agnieszka Wojtasik ,P. Anna Krasna ,P. Ewa Okowicka. Za obsługę bankietu odpowiedzialna była P. Sylwia Dyko .

Ewa Tyszka

10. rocznica nadania szkole imienia Adama Chętnika

W piątek 21 września 2012 r. obchodziliśmy 10. rocznicę nadania szkole imienia Adama Chętnika. W tym uroczystym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Mirosław Rosak - Dyrektor Wydziału Oświaty; p. Teresa Pajka – zastępca dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty; uczniowie i nauczyciele zaprzyjaźnionych "Chętnikówek" - Publicznej Szkoły Podstawowej w Jednorożcu oraz Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie; p. Janusz Bielecki - Przewodniczący Rady Rodziców ZSZ nr 4; p. Kazimierz Parszewski - Dziekan WSES w Ostrołęce; p. Jerzy Kijowski - Prezes OTN; p. Aleksandra Nowak z ARR MPW Europe Direct; p. Mariusz Mierzejewski - Dyrektor Parku Wodnego; p. Elżbieta Wysocka i p. Małgorzata Chocholska - "Społem" PSS w Ostrołęce; p. Czesława Lewandowska ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych; p. Małgorzata Wyszkowska- Zabielska - Biuro Podróży "Sośniny"; p. Grażyna Nikodemska - BTiP "Juventus". Uroczystość prowadzili Anna Kulesza i Daniel Duszak. Dyrektor Szkoły Anna Przygoda- Majewska przywitała zebranych i przypomniała o okolicznościach nadania szkole imienia Adama Chętnika.

W dalszej części uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Przysięgę odebrała pani dyrektor. Zaraz po uroczystym ślubowaniu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu " Wiedzy o patronie szkoły", które rozdała pani wicedyrektor Bogumiła Grabowska.

Pani dyrektor Anna Przygoda – Majewska została uhonorowana przez Spółdzielnię Uczniowską "Ekonomik" dyplomem oraz wyróżnieniem SKOK - Spółdzielczym Kagankiem Oświaty Kurpiowskiej za opiekę, wspieranie i pomoc w działaniu spółdzielczości uczniowskiej.

W części artystycznej wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jednorożcu i Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie. Akademię ku czci patrona szkoły przygotowała p. Agnieszka Sikorska i p. Dariusz Bunkowski z uczniami klas II TO, III TG, III TK, III HS, IV TG.

zdjęcia w galerii