MISTRZOSTWA MIASTA OSTROŁĘKI W PIŁKĘ NOŻNĄ KOBIET

(źródło zdjęcia: www.moja-ostroleka.pl oraz

www.eostroleka.pl)

W dniach 6 i 7 listopad 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Piłkę Nożną Kobiet. W turnieju wzięło udział osiem szkół - I LO, II LO, III LO, II SLO, ZSZ Nr 1, ZSZ Nr2, ZSZ Nr 3, ZSZ Nr 4. W klasyfikacji ogólnej dziewczęta zajęły siódme miejsce. Naszą szkolę reprezentowały:

Julia Śniecińska – 1 A1, Aleksandra Czajkowska – 1 G, Oliwia Prachnmiak – 1 G1, Katarzyna Kordek – 2R, Julita Kowalczyk – 2R, Karolina Bakuła – 2 A, Natalia Powichrowska – 2 O, Wiktoria Kowalczyk – 3 G, Natalia Perzan – 4 A, Karolina Pyskło – 4 KS

Małgorzata Litwa

"19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY”

W dniu 4 listopada 2019 r. z inicjatywy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce nasza szkoła włączyła się w kampanię ,, 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Rozpoczęliśmy ją happeningiem na ulicach miasta. Wyposażeni w transparenty, wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod eskortą Policji przemaszerowaliśmy ulicami miasta do Ostrołęckiego Centrum Kultury. Na scenie dzieci i młodzież ostrołęckich szkół zaprezentowała alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Nasi uczniowie z klasy II G przedstawili pantomimę ,,W niewoli nałogów” natomiast klasa I A1 zaprezentowała wykonane transparenty i plakaty dotyczące wolności, godności i bezpieczeństwa dla drugiego człowieka w ,,Niemym proteście”.

Spędziliśmy ten dzień w atmosferze przyjaźni, radości i uśmiechu. Była to lekcja wzajemnego szacunku, akceptacji i zrozumienia.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKAMI OSTROŁĘCKIEGO KLUBU AMAZONEK

W dniu 25.10.2019 r gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Ostrołęckiego Klubu Amazonek. Swoją obecnością zaszczyciły nas cztery panie : p. Ewa Mielnicka, p. Anna Stolarczyk, p. Zofia Rybak i p. Jolanta Kołakowska. Panie Amazonki odwiedziły nas w miesiącu październiku, który poświęcony jest profilaktyce raka piersi.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z : kl. III Te z wychowawcą p. Małgorzatą Złotkowską, kl. II Tg1, kl. II Ht i kl. I CS. Podczas spotkania młodzież obejrzała prezentację przedstawiającą badanie piersi i mogła pocwiczyc badanie piersi na fantomie. Panie Amazonki przekonywały jak istotna jest profilaktyka w chorobie jaką jest rak piersi. Bardzo często dzięki profilaktyce udaje się uratowac ludzkie życie.

Spotkanie zorganizowało Szkolne Koło PCK

B. Zaborowska, H. Kozikowska, E. Zabielska

LEKCJA PRZEDMIOTOWA Z GŁÓWNYM KSIĘGOWYM

24 października 2019r na lekcji „Biuro rachunkowe” gościliśmy Panią mgr Elżbietę Nadolną – Głównego Księgowego Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. A Chętnika w Ostrołęce.

Podczas spotkania uczniowie klasy trzeciej technikum ekonomicznego mieli możliwość zgłębienia tajników prowadzenia księgowości budżetowej. Młodzi księgowi zapoznani zostali z zasadami rachunkowości, dokumentacją księgową oraz dowodami na stanowisku głównego księgowego. Pani Elżbieta Nadolna omówiła zasady sporządzania sprawozdań finansowych oraz przeprowadzania analizy finansowej jednostki budżetowej. Omówiła również zasady prowadzenia rachunkowości budżetowej.

Dziękujemy Pani Elżbiecie za podzielenie się wiedzą z naszą młodzieżą i poświęcony nam czas.

J.Skarzyńska, M.Złotkowska

WARSZTATY KURPIOWSKIE

W dniu 31 października uczniowie klasy I KC1 wzięli udział w warsztatach kurpiowskich Trash Art w Multimedialnym Centrum Natura. Trash Art to sztuka bazująca na recyklingu. Warsztaty miały na celu kształtowanie postawy ekologicznej z jednoczesnym poszanowaniem wartości kulturowych. Uczestniczyliśmy w warsztatach z plecionkarstwa i tkactwa, zaznajamiając się z rzemiosłem ludowym Kurpiów.

Na pierwszych zajęciach poznaliśmy sztukę plecionkarstwa. Wykorzystaliśmy do tego stare czasopisma zamieniając je w papierową wiklinę, z której tworzyliśmy nasze prace. Na zajęciach z tkactwa poznaliśmy sztukę tworzenia gobelinu. Tkając na krosnach powołaliśmy do życia nowe dzieła, z użyciem materiałów, które na co dzień były bezużyteczne i trafiłyby do śmieci.

W czasie przerwy między warsztatami zjedliśmy smaczny obiad i obejrzeliśmy film w kinie 5D 360 stopni ,,W krainie suma”

Wyszliśmy zadowoleni, wyposażeni w wiedzę i umiejętności.