SZKOLNY KONKURS MAM TALENT

W środę 8 marca odbyła się VII Edycja Szkolnego Konkursu „Mam Talent”. W tym roku na udział zdecydowało się 11 osób: Agnieszka Dziesińska z kl. II Tk zaproponowała nam utwór  „Dwie bajki” Virgin, Natalia Siekierska z kl. IV Te wyśpiewała hit Edyty Górniak „List”, Aleksandra Ram z kl. II Tg zaskoczyła wszystkich włoską piosenką „Italiano Vanita”, Natalia Prusińska z kl. I Te wykonała piosenkę Ewy Farnej „Wszystko albo nic”, a jej klasowa koleżanka, Paulina Bakuła,  zaprezentowała piosenkę „Loic nottet”, Karol Samsel zachwycił publiczność grą na akordeonie, Justyna Podolak z klasy IV Ht urzekła bajkową piosenką Natalii Nykiel „Pół kroku stąd”, Klaudia Krasna zaśpiewała piosenkę tej samej wokalistki „Bądź duży”. Największą niespodzianką był występ Adama Żbikowskiego. Uczeń klasy I Te zaproponował utwór disco polo. Niezwykły talent recytatorski pokazała Paula Zawadzka z kl. I To, a plastyczny- Julia Gwiazda z kl. I Te.

Wykonawców oceniało jury w składzie: pani dyrektor Anna Przygoda- Majewska, pani wicedyrektor Barbara Stepnowska, pani Sylwia Gałka, pani Anna Słota, Daniel Magdziński Karolina Żebrowska. Bardzo ważną rolę jak zawsze odegrała publiczność- każdy widz mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. O miłą atmosferę zadbali prowadzący: Małgorzata Gumowska i Radek Ciuchta, którzy wspierani byli przez urocze hostessy: Pamelę Koziatek, Klaudię Krajewską i Magdę Malon. Za nagłośnienie odpowiedzialni byli Mateusz Duda i Mateusz Popielarz.

Największą ilość głosów oraz punktów jury otrzymała Aleksandra Ram. Drugie miejsce zajął Karol Samsel. Numerem trzy okazał się debiutant Adam Żbikowski. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorem konkursu byli opiekunowie SU: Anna Nol oraz Dariusz Bunkowski.

Z okazji Dnia Kobiet Dawid Kołodziejczyk, Piotr Nowak, Karol Gocłowski i Albert Pazera, uczniowie klasy IV Te, przygotowali scenkę humorystyczną, która dotyczyła oczywiście relacji damsko-męskich. Chłopcy rozbawili całą publiczność, ale jak można się domyślać, najlepiej bawiła się żeńska część widowni.

8 MARCA

SZKOLNY TURNIEJ w PIŁKĘ SIATKOWĄ MĘŻCZYZN

3 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn.

Do turnieju, który cieszy się dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 10 drużyn z klas: I Te, I Ks, II Hs, II Tz, II Te, III Hs, III Tz, IV Tg1, IV To. Mecze zostały rozegrane systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych. Po trwających kilka godzin walkach na boisku, najlepsza okazała się – podobnie jak w ubiegłym roku – drużyna z klasy IV Tg1 w składzie: Karol Gumkowski, Patryk Bogdański, Adrian Szydlik.

Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci z klasy IV To – Tomasz Marzewski, Kamil Pietrasiak, Karol Samsel i Michał Kruczkow. Trzecie miejsce ciężko wywalczyli panowie z klasy II Hs– Karol Rogoziński, Bartosz Zyśk, Daniel Ziemak i Konrad Kwiatkowski. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Po raz pierwszy został wybrany MVP turnieju i został nim Adrian Szydlik.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego -Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział i walkę fair play.

ZAWODY OKRĘGOWE OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

W dniu 13 stycznia 2017 roku w Warszawie na Akademii Leona Koźmińskiego odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej. Naszą szkołę na szczeblu okręgowym reprezentowały uczennice z klasy III Technikum Ekonomicznego:

1. Dominika Bodytko
  2. Karolina Żarnoch