2012-10-19 Olimpiada Wiedzy i umiejętności Rolniczych – etap szkolny
W dniach 19.10.2012r – 22.10.2012r. w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy Olimpiada Wiedzy i umiejętności Rolniczych – etap szkolny .Olimpiada skierowana jest do uczniów klas 2 i 3 gastronomicznych w zawodzie : technik kucharz i technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębianie wiedzy rolniczej.

Organizatorem olimpiady jest Akademia Podlaska w Siedlcach działająca w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwem Środowiska. W etapie szkolnym Olimpiady brało udział 19 uczniów. Po etapie pisemnym do etapu praktycznego zostało zakwalifikowanych sześciu uczniów:

1. Justyna Barbarska – 3 Tg
2. Milena Dziczek – 2 Tg
3. Aleksandra Piersa – 2 Tg
4. Adam Domurad – 2 Tk
5. Tomasz Prot – 3 Tg
6. Robert Szczubełek – 3 Tk

Tematem zadania praktycznego było sporządzenie knedli. Mimo wszelkich starań wszystkich uczestników do etapu dotyczącego wykonania kompozycji kwiatowej zakwalifikowało się 4 uczniów:

1. Tomasz Prot
2. Adam Domurad
3. Justyna Barbarska
4. Robert Szczubełek

Do etapu okręgowego, który odbędzie się w kwietniu 2013r w Siedlcach zakwalifikowali się uczniowie:

1. Tomasz Prot
2. Adam Domurad

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady, a zwycięzcom życzymy powodzenie w etapie okręgowym.

Do przeprowadzenia XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zostali zaproszeni przez przewodniczącą zespołu wszyscy nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

Nad przebiegiem Olimpiady czuwało jury w składzie:

Przewodniczący- P. Marek Milczarek
Członkowie komisji – P. Ewa Tyszka P. Barbara Krzemińska P. Ewa Okowicka P. Wioletta Pędzich

Ewa Tyszka