„VI Ostrołęckie Spotkania Spółdzielcze”

W niedzielę 10 czerwca świętowaliśmy w naszym mieście obchodząc „VI Ostrołęckie Spotkania Spółdzielcze” pod hasłem „Spółdzielczość na 100 – lecie Państwa Polskiego”.

Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK” wraz z m.in.: „Spółdzielnią Mieszkaniową „Parkowa” zorganizowali festyn spółdzielczy. Ta impreza doskonale wpisała się w kalendarz imprez związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było dużo konkursów, zwłaszcza dla dzieci, a bogaty program imprezy dostarczył wszystkim mieszkańcom wiele wspaniałych przeżyć, umożliwiając miłe spędzenie tego niedzielnego popołudnia w gronie rodziny, przyjaciół oraz znajomych.

Prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Katarzyna Brzozowska, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego, powitała wszystkich uczestników festynu na uroczystym otwarciu imprezy, a także życzyła im udanej zabawy.

Prezes wraz opiekunem Panią Barbarą Parzych wręczyły SKOK – Spółdzielczy Kaganek Oświaty Kurpiowskiej, który jest odznaczeniem przyznawanym dorosłym przez młodzież:

• Galerii „Bursztynowa”,

• dr Marcinowi Kwiecień redaktorowi miesięcznika Krajowej Rady Spółdzielczej „TĘCZA POLSKA”

• Jerzemu Grabowskiemu Przewodniczącemu Rady Miasta Ostrołęki

za propagowanie i wspieranie idei spółdzielczości uczniowskiej.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Pan prezydent miasta Ostrołęka Janusz Kotowski wręczył medale okolicznościowe „ 100 – lecie Państwa Polskiego” dla prezes i opiekuna Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”.

Nasi spółdzielcy z „EKONOMIKA” podczas festynu spisali się na medal godnie reprezentując naszą szkołę. Uczniowie z klas: 1 TE, 2 TE, 3 TE oraz 3 HS byli bardzo aktywni i widoczni na tymże festynie, wykonując powierzone im zadania m.in. przeprowadzili szereg konkursów dla dzieci oraz dorosłych.

Nad bezpieczeństwem młodzieży podczas festynu czuwały nauczycielki ZSZ Nr 4 : Pani Barbara Zatryb oraz Joanna Skarzyńska.

Należy zauważyć, iż Pani Dyrektor Anna Przygoda-Majewska wraz z mężem, również przybyła na tę imprezę i wspierała nas zarówno w działaniach przygotowawczych, jak też podczas festynu.

Za tę przychylność i wszelką okazaną pomoc pragnę wszystkim serdecznie podziękować.

Opiekun Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”

Barbara Parzych