2015.06.05 MOJE PASJE - OD KAPELUSZY PO GÓRY

W dniu 05 czerwca 2015r. w ramach doradztwa zawodowego, uczniowie klas 3 HT i HT1 oraz 3 HS i 2 TE uczestniczyli w spotkaniu z Panią Dorotą Chylińską- polską Alpinistką.

Pani Dorota w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swoich wielu pasjach. Zaczęła od takich zwyczajnych jak zmiana fryzur czy koloru włosów ( ze śmiechem wyznała, że miała wszystkie kolory tęczy na włosach). Na dowód, że mówi prawdę mogliśmy to zobaczyć na wielu zdjęciach i slajdach.

Następnie przeszła do pasji sportowych w powietrzu, opowiedziała nam o swoich lotach balonem i skokach ze spadochronu. Wszystkich zachęcała, aby zdobyć się na taką odwagę i choć raz spróbować powietrznej przygody.

Później były pasje sportowe na lądzie od rolek, szczudeł, roweru i strzelnicy. Opowiadając o zabawach grupowych takich jak jazda na nartach i rowerze zaciekawiła nas niesamowitą przygodą udziału w „Szaleństwie biegu pod ziemią”. Od 11 lat w Kopalni soli w Bochni organizowany jest jedyny w Polsce bieg pod ziemią. Odbywa się on na początku marca po korytarzach kopalni, na głębokości 212 m, gdzie 65 drużyn czteroosobowych biega bez ustanku przez 12 godzin po pętli długości 2420m. Wygrywa drużyna, która przebiegnie w pół doby najdłuższy dystans. Pani Dorota zdradziła nam swoją największą pasję, jako są góry.

Wspinaczka w górach przez zamarznięty Bajkał jezioro (bieg) maraton lub półmaraton. Od 8 lat w górach Tatry.

Opowiedziała nam o swoim pierwszym zdobytym szczycie. W 2007 r wspięła się na szczyt Mt Blanc w Alpach zwany „przejście kuluaru śmierci” i Kilimandżaro w Afryce. Rok później był Elbrus na Kaukazie. W 2009 roku zdobyła Himalaje, Pani Dorota upatrzyła sobie górę Imja Tse czyli Island Peak, sześciotysięcznik. Jako jedna z trójki z całej sześcioosobowej grupy dotarła na szczyt.

Słuchając tych ciekawych opowieści mogliśmy to wszystko zobaczyć na niepowtarzalnych zdjęciach, jakie pani Dorota wyświetlała w czasie spotkania. Udział ciekawego gościa w naszej szkole rozpalił wśród uczniów ciekawość poznawania świata i nowych kultur oraz zachęcił wszystkich do odkrywania swoich pasji i realizacji najskrytszych marzeń.

Dziękujemy Pani Dorocie za spotkanie i życzymy nowych wyzwań oraz odkrycia wielu jeszcze pasji.

Doradca zawodowy Urszula Kaliszewska