2015.04.14-15 DNI BIZNESU

W dniach 14-15 kwietnia już po raz kolejny odbyły się w naszej szkole „Dni Biznesu” połączone w tym roku z „Dniami Otwartymi” dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Inicjatywa ta powstała z myślą o integrowaniu środowisk szkolnych ze środowiskiem instytucji i przedsiębiorców obecnych na lokalnym rynku. Uczniowie uczestniczyli w szeregu spotkań poświęconych biznesowym aspektom, tj. prawnym, finansowym, marketingowym czy organizacyjnym. Zapraszając ekspertów z różnych dziedzin organizatorzy dają uczniom możliwość poszerzenia swojej wiedzy w tym temacie.

Podczas dwóch dni wykładów oraz warsztatów swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami:

- mgr Aleksandra Nowak- Konsultant Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrołęka,
- mgr Hanna Głażewska doradca zawodowy -Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
Oddział w Ostrołęce,
- mgr Anna Kulesza -kosmetyczka,
- mgr Paweł Niewiadomski -adwokat,
- Paulina Anna Kaliszewska- fizjoterapeutka,
- Agnieszka Fąk – Mróz i  Aneta Glinka -Ochotniczy Hufiec Pracy w Ostrołęce,
- Teresa Malinowska, Marzena Suchecka- Urząd Statystyczny w Warszawie Oddział w Ostrołęce,

- mjr Sławomir Kośnica  -Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce,

- dr inż. Ireneusz Żuchowski- Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno- Społecznej w Ostrołęce,

Po raz pierwszy odwiedził naszą szkołę Bartłomiej Bodio- Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej, Prezes Intelligent Transportation Systems Cluster.

Pan Bartłomiej Bodio to człowiek niewątpliwie zainteresowany ideą klastrową, który doskonale zna się na rzeczy- dzięki owocnym latom praktyki w biznesie.
Z wypowiedzi Pana Posła dowiedzieliśmy się, jak  wygląda jego praca oraz co zajmuje mu  czas poza posiedzeniami plenarnymi.

W „Dniach biznesu” uczestniczyła również młodzież z Gimnazjum Nr 1 i Nr 5 wraz z opiekunami. Uczniowie pod opieką Pani Dyrektor Anny Przygody –Majewskiej oraz doradcy zawodowego Pani Urszuli Kaliszewskiej zwiedzili naszą szkołę, zapoznali się z kierunkami kształcenia oraz uczestniczyli w zajęciach  w pracowni sprzedaży dotyczących obsługi kasy fiskalnej.

Pragniemy  bardzo serdecznie podziękować wszystkim przybyłym Gościom i uczestnikom .

Dziękujemy również Panu Dyrektorowi Albertowi Szemplińskiemu i pracownikom Banku Zachodniego WBK za zorganizowanie uczniom klasy 2 HS, 1 TE i 2 TE „Gry ekonomicznej” rozwijającej wiedzę  i umiejętności inwestycyjne naszych uczniów.

Takie spotkania to doskonałe lekcje przedsiębiorczości.

Małgorzata Święcicka