2014.11.05 ETAP SZKOLNY XIX OLIMPIADY WIEDZY o ŻYWIENIU i ŻYWNOŚCI

W dniu 05.11.2014 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności o tematyce wiodącej „ Bezpieczeństwo żywności i żywienia”. Wydarzenie to jest tradycją wśród młodzieży naszej szkoły. Po raz kolejny uczniowie klas gastronomicznych IV Tg, IV Tk, IV Tk1, 3 TG, 3 TR rywalizowali ze sobą z zakresu wiedzy z przedmiotu technologii gastronomicznej i podstaw żywienia człowieka. Test opracowała P. Agnieszka Wojtasik, P. Magdalena Kacperek i P. Małgorzata Damięcka- składał się z 70 zadań.

Skład komisji tworzyli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych:

P. Agnieszka Wojtasik
P. Anna Słota
P. Barbara Krzemińska
P. Ewa Tyszka
P. Marek Milczarek
P. Anna Krasna
P. Magdalena Kacperek
P. Małgorzata Damięcka

Zwycięzcami Szkolnego etapu Olimpiady zostali:

I miejsce -   Martyna Jędrzejczyk – klasa 3 tg
II  miejsce – Aleksandra Piersa – klasa 4 tg
III miejsce – Milena Dziczek – klasa 4 tg

Kandydatami do udziału w  etapie okręgowym  Olimpiady jest Martyna Jędrzejczyk i Ola Piersa. Gratulujemy zwycięzcom  i życzymy powodzenia w  etapie okręgowym Olimpiady, która odbędzie się 09.01.2014r. w Zespole Szkół  Nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom   XIX Olimpiady Wiedzy  o Żywieniu i Żywności oraz XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych  odbyło się w dniu 07.11.2014 r. Dyplomy i nagrody wręczyła P. Dyrektor Anna Przygoda Majewska oraz P. Wicedyrektor Barbara Stepnowska.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Ewa Tyszka