2014.10.24-25 szkolny etap XXXIX OLIMPIADY GASTRONOMICZNEJ

W dniach 24-25.10.2014 37 uczniów z klas gastronomicznych – 4 TG, 4 TK, 4 TK1, 3R, 3 TG, 3 TG1 i 2TG wzięło udział w szkolnym etapie XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – blok żywienie człowieka organizowanej przez Akademię Podlaską w Siedlcach.

Każdy uczestnik odpowiadał na 60 pytań testowych oraz rozwiązywał 2 zadania praktyczne polegające na rozpoznaniu 5 przypraw i omówieniu ich zastosowania w kuchni oraz narysowaniu schematu kuchni i zaznaczeniu stref wykonywania poszczególnych czynności.

Ze względów organizacyjnych /mała ilość stanowisk w pracowni gastronomicznej/ oraz ograniczonych możliwości finansowych na zakup surowców, do trzeciego zadania praktycznego komisja zakwalifikowała ośmiu uczestników z najwyższą ilością uzyskanych punktów za test i 2 zadania praktyczne. Byli to: Ewelina Bałon, Milena Dziczek i Ola Piersa z kl. IV TG, Adam Domurad i Mateusz Kisiel z kl. IV TK, Ania Budna i Martyna Jędrzejczyk z kl. 3TG oraz Maria Bednarek z kl. 3R .

Ostatnie zadanie praktyczne polegało na wyprodukowaniu i podaniu deseru tj. jabłek w sosie waniliowym.

Zmagania uczestników Olimpiady oceniała komisja w składzie:

p.Marek Milczarek – przewodniczący,

p.Barbara Krzemińska – członek komisji
p. Ewa Okowicka – członek komisji
p.Wioletta Pędzich – członek komisji
p.Elżbieta Stepnowska – członek komisji

Zwycięzcami Szkolnego etapu Olimpiady zostali:

I miejsce – Aleksandra Piersa  z  klasy  IV TG
II miejsce – Mateusz Kisiel    z  klasy IV TK
III miejsce – Martyna Jędrzejczyk z klasy  III TG

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział. Podsumowanie wyników Olimpiady, wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w dniu 10.11.2014 r. o godz. 9.35 w sali 43, gdzie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Ola , Mateusz i Martyna są kandydatami na eliminacje okręgowe OWiUR, które odbędą się w m-cu kwietniu 2015 roku. Lista osób zakwalifikowanych na eliminacje okręgowe zostanie przesłana do szkoły przez Komitet Okręgowy OWiUR w Siedlcach na dwa tygodnie przed ich rozpoczęciem .

Marek Milczarek