ETAP SZKOLNY XLII EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

W dniu 26 października 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbył się etap szkolny XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Do części pisemnej oraz praktycznej olimpiady przystąpiło 45 uczniów w dwóch blokach tematycznych: technologia żywności - 29 uczniów z klas III Tg, IV Tz i III Tz oraz gastronomia - 16 uczniów z klas IV Tg, III Tg i III Tk.

Pierwszą częścią rywalizacji był test składający się z 60 pytań zamkniętych. W drugiej części olimpiady uczniowie wykonywali po 3 zadania praktyczne, sprawdzające ich wiedzę i umiejętności zawodowe.

Zmagania uczestników Olimpiady oceniały komisje w składzie:

Blok: technologia żywności:

p. Barbara Krzemińska – przewodnicząca, p. Ewa Tyszka – członek komisji, p. Edyta Zabielska – członek komisji

Blok: gastronomia:

p. Barbara Krzemińska – przewodnicząca, p. Renata Lech – członek komisji, p. Milena Tyszka – członek komisji

Zwycięzcami szkolnego etapu Olimpiady zostali:

Blok - technologia żywności:

I miejsce – Piotr Kurpiewski z klasy III Tg

II miejsce – Dominika Drężek z klasy III Tg

III miejsce – Karolina Żebrowska z klasy III Tg

Blok - gastronomia:

I miejsce – Karolina Świder z klasy IV Tg

II miejsce – Mateusz Perkowski z klasy III Tg

III miejsce – Paweł Drzyzguła z klasy III Tk

Udział w etapie szkolnym olimpiady był dla uczniów okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a także zweryfikowania braków do uzupełnienia. Uczniowie z najlepszymi wynikami mają szansę reprezentować naszą szkołę w eliminacjach okręgowych, które odbędą się w dniach 20-21 kwietnia 2018 roku. Lista osób zakwalifikowanych na eliminacje okręgowe zostanie przesłana do szkoły przez Komitet Okręgowy OWiUR w Siedlcach najpóźniej na dwa tygodnie przed ich rozpoczęciem .

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział.

Barbara Krzemińska