ELIMINACJE OKRĘGOWE XL OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

22-23 kwietnia 2016r. w dziewięciu szkołach na terenie całej Polski odbyły się eliminacje okręgowe XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Uczniowie walczyli o zwycięstwo w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, technologia żywności, produkcja zwierzęca, gastronomia, architektura krajobrazu, agrobiznes, ogrodnictwo, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska oraz weterynaria.

Schemat przeprowadzania eliminacji wszędzie był identyczny - najpierw olimpijczycy rozwiązywali zadania w części teoretycznej, a później przystępowali do części praktycznej.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Celem olimpiady jest przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy zawodowej, a także umożliwienie najlepszym kontynuowania nauki na wyższej uczelni.

W eliminacjach okręgowych XL OWiUR w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce (woj. podlaskie) zmagali się uczniowie szkół średnich (głównie rolniczych) woj. podlaskiego, części mazowieckiego i lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 3 TG:

- Beata Ścięgaj w bloku gastronomia,

- Klaudia Anna Majkowska w bloku technologia żywności.

Opiekunem uczennic była p. Barbara Krzemińska. Udział uczennic w eliminacjach okręgowych XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zakończył się wielkim sukcesem.

Nasza szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji wszystkich szkół biorących udział w eliminacjach okręgowych w Rudce, a uczennice zakwalifikowały się do finału tej prestiżowej olimpiady: Beata Ścięgaj zajęła I miejsce w bloku gastronomia, a Klaudia Anna Majkowska II miejsce w bloku technologia żywności.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za Beatę i Klaudię, ponieważ obydwie będą reprezentować naszą szkołę w finale XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w dniach 3-4 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance (woj. wielkopolskie).

obejrzj zdjęcia

Opiekun: B. Krzemińska