2014-02-13 - ŻYCIE ZE SMAKIEM - CZTERY PORY ROKU

„ ŻYCIE ZE SMAKIEM ! – CZTERY PORY ROKU „ W dniu 17.02.2014r. odbył się test kreatywności wśród zespołów uczniów, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w etapie szkolnym konkursu kulinarnego pt. „ Drób na polskim stole” w dniu 03.02.2014r. Celem testu było wytypowanie najlepszego ucznia do udziału w ogólnopolskim konkursie kulinarnym pt. „ Życie ze smakiem! – cztery pory roku” organizowanym przez „Kamis” i Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Warszawie ul. Majdańsak 30/36 , który odbędzie się w dniu 03.04. 2014r.

W konkursie brali udział uczniowie:
1. Tomasz Prot – klasa 4 Tk
2. Mateusz Kisiel – klasa 3 Tk
3. Karol Jeziorkowski – klasa 3 Tk
4. Mateusz Łasiewicki – klasa 3 C
5. Dariusz Dzbeński – klasa 3 C

Uczniowie musieli przygotować potrawę - zakąskę w ciągu 1 godziny na podstawie przepisu według własnego pomysłu przy użyciu produktów z tzw. „black box”, które poznali tuż przed rozpoczęciem pracy.

Organizatorzy konkursu: P. Ewa Tyszka, P. Wioleta Pędzich , P. Ewa Okowicka.

Skład jury:
* P. Anna Słota - kierownik szkolenia praktycznego ZSZ NR 4 w Ostrołęce
* P. Joanna Ochenkowska – szef kuchni Restauracji Japońskiej NIKKO SUSHI w Ostrołęce
* P. Arkadiusz Graczyk – szef kuchni Restauracji Hotelu „KORONA” w Ostrołęce
* P. Agnieszka Wojtasik – nauczyciel przedmiotów zawodowych ZSZ NR 4 w Ostrołęce

Decyzją jury test kreatywności wygrał Mateusz Kisiel . Nagrodą jest udział w ogólnopolskim konkursie kulinarnym pt. „ Życie ze smakiem !” w dniu 03.04.2014r.

Poziom konkursu był wysoki, gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w dalszych konkursach .

Dziękujemy P. Annie Sawickiej – kierownik warsztatów szkolnych oraz Radzie Rodziców za pokrycie kosztów zakupu surowców.

Ewa Tyszka