PODZIĘKOWANIE

Opiekunowie i członkowie SK PCK składają podziękowanie dla całej społeczności szkolnej
ZSZ nr4 za aktywne wspieranie podczas I edycji konkursu :
„GORĄCZKA ZŁOTA PCK – DETEKTYW GROSIK”
Dzięki państwa wspólnemu  wsparciu   zajęliśmy III miejsce zebraliśmy
10kg 28dag żółtych monet.

Barbara Zaborowska

ODKRĘCAMY DLA HANI

Nasze Szkolne Koło PCK ZSZ nr 4 od 20.09.2019r. do 26.06.2020r. przyłączyło się do akcji charytatywnej organizowanej przez ZHP „ODKRĘCAMY DLA HANI- aby mogła stanąć na dwóch nóżkach”. Akcja charytatywna polega na zbiórce plastikowych nakrętek. W dwóch budynkach naszej szkoły na Traugutta i Parkowej na I piętrach stoją pojemniki do których można wrzucać plastikowe nakrętki. Opiekunowie SK PCK zachęcają całą społeczność szkolna do aktywnego udziału w akcji i z góry dziękujemy.

Barbara Zaborowska

PRZEDSZKOLE NR 8

Dnia 01 kwietnia 2019r SK PCK odwiedziło Przedszkole Miejskie Nr 8 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków . W ramach przeprowadzonego szkolenia przedszkolaki między innymi miały ćwiczenia praktyczne dotyczące prawidłowego bandażowania ran, unieruchomienia złamanej kończyny za pomocą chusty trójkątnej, układanie w pozycji bezpiecznej, a także wykonywały resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomie. Natomiast wśród przedszkolaków 3-4 latków zostały przeczytane bajki w ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom SK PCK czyta dzieciom”. Osoby, które przeprowadzały szkolenie i czytały bajki to członkowie SK PCK uczniowie z kl. I Te: K. Bakuła, M. Budna, P. Kałasiewicz, C. Kostrzewski, A. Olender, P. Antosiak

pod opieką opiekuna SK PCK B. Zaborowskiej

STROIKI WIELKANOCNE

W dniu 30 marca 2019r uczniowie z klasy IVHT i IV Te pod opieką nauczycielska ze strony A. Zadrogi, E. Zabielskiej , H. Kozikowskiej , B. Zaborowskiej wykonali stroiki wielkanocne na akcję charytatywna w dniach 2-4 kwietnia 2019r , z której dochód zostanie przekazany dla P. Bogusi Wilkowskiej , która znalazła się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Wszystkim osobom, które okazały serce i wsparły finansowo zorganizowaną akcję charytatywna serdecznie dziękujemy.

Organizator akcji:

Opiekun SK PCK Barbara Zaborowska

OGŁOSZENIE !!!!!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

W naszej szkole Szkolne Koło PCK od 01.03.2019 do 31.05.2019 organizuje charytatywną akcja „GÓRA GROSZA” w dwóch budynkach szkoły na Traugutta i Parkowej na I piętrach będzie pojemnik wystawiony do którego można wrzucać monety. Wszystkich zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i z góry dziękujemy.

„ …Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę…..”

Opiekunowie Akcji SK PCK:

B.Zaborowska, E.Zabielska, H.Kozikowska

Kontakt: