OGŁOSZENIE

Szkolne Koło PCK ZSZ Nr4 prowadzi akcję charytatywną – „Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz osób niepełnosprawnych”. Akcja charytatywna polega na zbiórce plastikowych nakrętek. W dwóch budynkach naszej szkoły na Traugutta i Parkowej na piętrach znajdują się oznaczone, plastikowe pojemniki do których można wrzucać plastikowe nakrętki.

Opiekunowie SK PCK zachęcają całą społeczność szkolną do aktywnego udziału w akcji i z góry dziękujemy.

Pamiętajmy!!!

„Robiąc tak niewiele, tak wiele pomagamy”

Opiekunowie SK PCK
Edyta Zabielska, Barbara Zaborowska

Rozstrzygnięcie konkursu Gorączka Złota PCK

Szkolne koło PCK wzięło udział w konkursie „Gorączka Złota PCK 2021” organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż Mazowiecki Odział Okręgowy w Warszawie. Celem konkursu było zebranie największej ilości żółtych monet , które zostaną przeznaczone na sfinansowanie wypoczynku potrzebujących dzieci. Członkowie szkolnego koła PCK z klas 3AH, 3A1, 3SH1 systematycznie organizowali akcje charytatywne i zbierali żółte monety aby pomóc potrzebującym dzieciom. Całej społeczności szkolnej dziękujemy za duże wsparcie podczas akcji charytatywnych. Dzięki temu nasza szkoła zajęła II miejsce. Zebraliśmy 16,5 kg żółtych monet.

„Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę"

Organizatorzy:
Barbara Zaborowska, Hanna Kozikowska

konkurs "Gorączka Złota PCK 2021"
„Odkręcamy dla Hani aby mogła stanąć na dwóch nóżkach”

Dnia 07.06.2021 w naszej szkole: SK PCK przekazało plastikowe nakrętki przedstawicielom ZHP w Ostrołęce. ZHP zbierało nakrętki w ramach Akcji charytatywnej : „Odkręcamy dla Hani aby mogła stanąć na dwóch nóżkach”. Całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcje.

Opiekunowie akcji

E. Rogalska, H. Kozikowska, B. Zaborowska

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKAMI OSTROŁĘCKIEGO KLUBU AMAZONEK

W dniu 25.10.2019 r gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Ostrołęckiego Klubu Amazonek. Swoją obecnością zaszczyciły nas cztery panie : p. Ewa Mielnicka, p. Anna Stolarczyk, p. Zofia Rybak i p. Jolanta Kołakowska. Panie Amazonki odwiedziły nas w miesiącu październiku, który poświęcony jest profilaktyce raka piersi.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z : kl. III Te z wychowawcą p. Małgorzatą Złotkowską, kl. II Tg1, kl. II Ht i kl. I CS. Podczas spotkania młodzież obejrzała prezentację przedstawiającą badanie piersi i mogła pocwiczyc badanie piersi na fantomie. Panie Amazonki przekonywały jak istotna jest profilaktyka w chorobie jaką jest rak piersi. Bardzo często dzięki profilaktyce udaje się uratowac ludzkie życie.

Spotkanie zorganizowało Szkolne Koło PCK

B. Zaborowska, H. Kozikowska, E. Zabielska