SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKAMI OSTROŁĘCKIEGO KLUBU AMAZONEK

W dniu 25.10.2019 r gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Ostrołęckiego Klubu Amazonek. Swoją obecnością zaszczyciły nas cztery panie : p. Ewa Mielnicka, p. Anna Stolarczyk, p. Zofia Rybak i p. Jolanta Kołakowska. Panie Amazonki odwiedziły nas w miesiącu październiku, który poświęcony jest profilaktyce raka piersi.

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z : kl. III Te z wychowawcą p. Małgorzatą Złotkowską, kl. II Tg1, kl. II Ht i kl. I CS. Podczas spotkania młodzież obejrzała prezentację przedstawiającą badanie piersi i mogła pocwiczyc badanie piersi na fantomie. Panie Amazonki przekonywały jak istotna jest profilaktyka w chorobie jaką jest rak piersi. Bardzo często dzięki profilaktyce udaje się uratowac ludzkie życie.

Spotkanie zorganizowało Szkolne Koło PCK

B. Zaborowska, H. Kozikowska, E. Zabielska 

PODZIĘKOWANIE

Opiekunowie i członkowie SK PCK składają podziękowanie dla całej społeczności szkolnej
ZSZ nr4 za aktywne wspieranie podczas I edycji konkursu :
„GORĄCZKA ZŁOTA PCK – DETEKTYW GROSIK”
Dzięki państwa wspólnemu  wsparciu   zajęliśmy III miejsce zebraliśmy
10kg 28dag żółtych monet.

 

Barbara Zaborowska

 

ODKRĘCAMY DLA HANI

Nasze Szkolne Koło PCK ZSZ nr 4 od 20.09.2019r. do 26.06.2020r. przyłączyło się do akcji charytatywnej organizowanej przez ZHP „ODKRĘCAMY DLA HANI- aby mogła stanąć na dwóch nóżkach”. Akcja charytatywna polega na zbiórce plastikowych nakrętek. W dwóch budynkach naszej szkoły na Traugutta i Parkowej na I piętrach stoją pojemniki do których można wrzucać plastikowe nakrętki. Opiekunowie SK PCK zachęcają całą społeczność szkolna do aktywnego udziału w akcji i z góry dziękujemy.

 

Barbara Zaborowska

 

 

PRZEDSZKOLE NR 8

Dnia 01 kwietnia 2019r SK PCK odwiedziło Przedszkole Miejskie Nr 8 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków . W ramach przeprowadzonego szkolenia przedszkolaki między innymi miały ćwiczenia praktyczne dotyczące prawidłowego bandażowania ran, unieruchomienia złamanej kończyny za pomocą chusty trójkątnej, układanie w pozycji bezpiecznej, a także wykonywały resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomie. Natomiast wśród przedszkolaków 3-4 latków zostały przeczytane bajki w ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom SK PCK czyta dzieciom”. Osoby, które przeprowadzały szkolenie i czytały bajki to członkowie SK PCK uczniowie z kl. I Te: K. Bakuła, M. Budna, P. Kałasiewicz, C. Kostrzewski, A. Olender, P. Antosiak

 

pod opieką opiekuna SK PCK B. Zaborowskiej

 

STROIKI WIELKANOCNE

W dniu 30 marca 2019r uczniowie z klasy IVHT i IV Te pod opieką nauczycielska ze strony A. Zadrogi, E. Zabielskiej , H. Kozikowskiej , B. Zaborowskiej wykonali stroiki wielkanocne na akcję charytatywna w dniach 2-4 kwietnia 2019r , z której dochód zostanie przekazany dla P. Bogusi Wilkowskiej , która znalazła się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Wszystkim osobom, które okazały serce i wsparły finansowo zorganizowaną akcję charytatywna serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

Organizator akcji:

Opiekun SK PCK Barbara Zaborowska

 

 

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl