BAJKOWE PRZEDSZKOLE

Dnia 29.10.2018r. SK PCK odwiedziło Niepubliczne Przedszkole „Bajkowe Przedszkole” w Ostrołęce.

Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci nauczyły się wykonywać resuscytacje krążeniowo -oddechową na fantomie, opatrywanie ran i krwotoków, pozycje boczną ustaloną oraz unieruchomienie złamanych kończy za pomocą chusty trójkątnej. Członkowie SK PCK również, w tym dniu czytały bajki w ramach akcji” Cała Polska czyta dzieciom SK PCK czyta dzieciom”.

Członkowie SK PCK, którzy uczestniczyli ,w tym dniu w Przedszkolu to uczennice kl I TE: Aleksandra Olender, Paulina Piórkowska, Natalia Mierzejewska, Karolina Bakuła, pod opieka nauczyciela Barbary Zaborowskiej opiekuna SK PCK .

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25 LISTOPAD 2018r.
Wolontariusze z SK PCK i Wolontariatu zbierają pluszowe Misie i gry edukacyjne dla przedszkolaków: Niepublicznego Przedszkola ”Bajkowe Przedszkole” w Ostrołęce.

Akcja potrwa od 29.10.2018r. do 20.11.2018r. Osoby chętne, które chcą podarować misie i gry edukacyjne mogą przynosić i wkładać do pudełka, które będzie stało na stoliku I p. obok gabinetu P. szkolnej pielęgniarki. Wszystkim z góry darczyńcom dziękujemy.

Opiekunowie Akcji:

SK PCK: Barbara Zaborowska

Wolontariat: Małgorzata Złotkowska

SK PCK w PRZEDSZKOLU Nr 8

Dnia 14 grudnia 2016r SK PCK odwiedziło Przedszkole Miejskie Nr 8 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków . W ramach przeprowadzonego szkolenia przedszkolaki między innymi miały ćwiczenia praktyczne dotyczące prawidłowego bandażowania ran, unieruchomienia złamanej kończyny za pomocą chusty trójkątnej, układanie w pozycji bezpiecznej, a także wykonywały resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomie. Osoby, które przeprowadzały szkolenie to członkowie SK PCK uczennice z kl. II Ht: Karolina Majewska, Aneta Polak, Daria Ustaszewska pod opieką opiekuna SK PCK B. Zaborowskiej.

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniach 23 i 24 listopada 2016 roku odbył się etap szkolny XXV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK .

W olimpiadzie wzięło udział 79 uczniów z klas : II Ht, II Tg. I Tg i I Tg1 . Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań . Najwyższą liczbę punktów uzyskała Karolina Żebrowska z klasy II Tg . Uczennica zdobyła 17 punktów i będzie reprezentowała szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się 16 grudnia 2016 roku .

Karolinie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie olimpiady . Etap szkolny przeprowadziły p. Edyta Zabielska, p. Barbara Zaborowska i p. Hanna Kozikowska .

Opiekunowie SK PCK

2016.10.26 PRZEDSZKOLE BAJECZKA

Dnia 26.10.2016r SK PCK – ZSZ nr 4 odwiedziło Bajkowe Przedszkole na Stacji. Wśród 5- 6 latków przeprowadzono pogadankę oraz ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast wśród 3- 4 latków zostały przeczytane bajki w ramach upowszechniania „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na rok szkolny 2016/2017, który polega na upowszechnianiu czytelnictwa i rozwijaniu zainteresowań wśród dzieci i młodzieży. Osoby przeprowadzające szkolenie i czytanie bajek to uczniowie z kl. I Tg: A. Zadroga, P. Filochowska, K. Żebrowski, G. Podbielska, E. Kucaba , pod opieką opiekunów SK PCK: B. Zaborowskiej i E. Zabielskiej.

Barbara Zaborowska

Kontakt: