AKCJA KRWIODAWSTWA POD HASŁEM „SIŁA W JEDNOŚCI”

Pierwsze tak poważne przedsięwzięcie za nami. 9 października 2020r pod Komendą Miejską Policji w Ostrołęce odbyła się akcja krwiodawstwa pod hasłem „Siła w jedności”, której wraz z Ostrołęckim Legionem byliśmy głównym organizatorem. Współorganizatorami akcji byli m. in. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce, Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, Dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych, Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Wschodniej, Przytuł Starych i Zabiela oraz Projekt Radomir, Bociani Zakątek czy też Stowarzyszenie Społeczne Inicjatywy Łącząca Aktywnych. Zbiórka krwi zakończyła się wielkim sukcesem.

Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Barbara Stepnowska – dyrektor ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika, podinspektor Andrzej Siurnicki – zastępca komendanta Miejskiej Policji, p. Krzysztof Bieńkowski – starosta przasnyski oraz Wojskowy Oddział Legionu z Przasnysza.

W akcji uczestniczyli członkowie Szkolnego Kola HDK w w składzie: Kinga Pędzich, Magdalena Grzyb, Anna Kumińska, Dagmara Prusaczyk, Anita Kraśniewska, Julita Gąska, Natalia Balcerzak, Paweł Kiernozek, Jakub Prajs, Kinga Sikora, Natalia Merecka, Weronika Kutryb. Młodzież stanęła na wysokości zadania, aktywnie włączając się w prace przygotowawcze, jak również pracę podczas przebiegu całego wydarzenia, godnie przy tym reprezentując szkołę. Wszystkie powierzane im zadania były wykonywane sprawnie i dokładnie. To również ich zasługa, że cała akcja przebiegła w tak miłej atmosferze. Ich pomoc i zaangażowanie było wszędzie widoczne.

Podsumowując całą akcję. Zarejestrowało się 49 osób, krew oddało 44 osoby, co w sumie stanowi 19,8 litra pobranej krwi. Jak widać akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a wynik końcowy jest świetny. Głównymi oddającymi krew byli policjanci ostrołęckiej Komendy Miejskiej, ale nie zabrakło również osób cywilnych. Wśród oddających krew znalazły się osoby, które oddały ją pierwszy raz i wierzymy, że nie ostatni. Cieszy nas bardzo taka frekwencja i to, że ostrołęckie społeczeństwo nie jest bierne w apelach o pomoc. Ta krew uratuje życie i zdrowie wielu ludziom.

Małgorzata Litwa, Katarzyna Kowalska

AKCJA KRWIODAWSTWA w JEDNOŚCI SIŁA

9 października 2020 r. odbędzie się Akcja Krwiodawstwa „Siła w jedności”. Głównymi organizatorami tej akcji będą Klub HDK Legion – Oddział Ostrołęcki Legion oraz Szkolne Koło HDK w ZSZ Nr 4 przy Ostrołęckim Legionie. Akcja tym razem będzie miała miejsce przy KMP w Ostrołęce.

Zapraszamy wszystkie osoby, które mogą i chcą wesprzeć naszą akcję. Krwi nadal brakuje w bankach, a potrzebujących jest niestety coraz więcej.

Małgorzata Litwa

SPOTKANIE SZKOLNEGO KOŁA HDK OSTROŁĘCKI LEGION

Dnia 4.09.2020 r. o godzinie 11:45, przed głównym budynkiem szkoły odbyło się spotkanie Szkolnego Koła HDK Ostrołęcki Legion. Pani Katarzyna Kowalska, pani Małgorzata Litwa oraz Paweł Stawicki - koordynator Oddziału Ostrołęcki Legion, przedstawili i omówili plan pracy Koła na rok szkolny 2020/2021. Przywitaliśmy również nowych klubowiczów.

Działalność Koła rozpoczęliśmy zgłoszeniem swojego udziału w akcji ,,Krewki Bieg 2020- Światowy Dzień Krwiodawcy", która ma na celu aktywizację w dwóch płaszczyznach. Z jednej strony ruch poprzez bieganie a z drugiej oddawanie krwi. Wyzwanie polega na przebiegnięciu dystansu minimum 15 km w czasie maksymalnie 15 dni.

Na chwil obecną wyzwanie podjęli:
1. Merecka Natalia kl. IV G
2. Kutryb Weronika kl. IV G
3. Kiernozek Paweł kl. IV G
4. Prajs Jakub kl. IV G
5. p. Małgorzata Liltwa

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zabawie. Zawodnik zgłasza swój udział na stronie:b4sportonline.pl

Katarzyna Kowalska

KREWKI BIEG 2020

Jeśli lubisz biegać to zapraszamy do udziału w akcji „KREWKI BIEG 2020”. Wyzwanie to dwa biegi, które bezpośrednio nawiązują do świąt krwiodawców tj. „Światowy Dzień Krwiodawcy” oraz „Dni Honorowego Krwiodawstwa”. W obu biegach będzie można zdobyć oddzielne medale, które połączone tworzą piękny wzór Polski z sercem oraz układem krwionośnym.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:b4sportonline.pl

Małgorzata Litwa

AKCJA KRWIODAWSTWA W PRZASNYSZU

Kolejna akcja za nami. 22 czerwca 2020 wzięliśmy udział w akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez wojskowy Oddział HDK Legion przy 2. Ośrodku Radioelektronicznym i ostrołęcki Oddział HDK Legion. Podczas akcji krew oddało 21 osób, co dało w sumie 9450 ml krwi. Jedną z dawców była p. Małgorzata Litwa.

Litwa Małgorzata

Kontakt: