AKCJA KRWIODAWSTWA w PRZASNYSZU

„WSPÓLNIE RAZEM – ŚWIATŁO DLA POLSKI”

Dnia 30 maja 2020 roku w Makowie Mazowieckim miała miejsce akcja krwiodawstwa „Wspólnie Razem – Światło Dla Polski”. Akcję zorganizował Ostrołęcki Legiom razem z nowo otwartym wojskowym oddziałem Legion Klub HDK. Do współpracy włączyły się również opiekunki Szkolnego Koła HDK.

Pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew a wręcz przeciwnie. W związku z dyskwalifikacją dużej liczby dawców krew jest jeszcze bardziej potrzebna. Mieszkańcy Makowa Mazowieckiego i okolic mając to na uwadze wsparli akcję tworząc długą kolejkę do busa w celu zarejestrowania się i oddania krwi. Zainteresowanie było bardzo duże, ale ze względu na ograniczone możliwości pobrań nie wszyscy tę krew oddali. Niestety mimo szczerych chęci, ale z różnych powodów, nie wszyscy mogli tę krew oddać. Dlatego bardzo ważne jest aby przed oddaniem krwi zapoznać się z podstawowymi zasadami, między innymi być zdrowym, nie przychodzić na czczo, kobieta nie może oddać krwi 3 dni przed, po oraz w czasie miesiączki.

Podsumowując: podczas akcji zarejestrowało się 32 osoby, a krew oddało 22 osoby. W sumie oddano 9900 ml (9.9 l) krwi.

W wydarzeniu wzięły udział również uczennice naszej szkoły, które przybyły prywatnie wraz z rodzicami oferując swoją pomoc, za co im bardzo dziękujemy.

Najbliższa akcja krwiodawstwa odbędzie się 22 czerwca 2020 r. w Przasnyszu. Więcej informacji bliżej terminu. Zapraszamy do odwiedzania naszej szkolnej strony, jak również szkolnego facebooka.

Litwa Małgorzata

"DO KROPELKI KROPELKA...."

Dnia 30 maja 2020 r. w Makowie Mazowieckim ul. Rynek, będzie miała miejsce akcja krwiodawstwa „Wspólnie Razem – Światło dla Polski”. Nasze Koło oczywiście przyłącza się do akcji, zapraszając wszystkich, którzy mogą i mają ochotę uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Również zachęcamy do podzielenia się swoimi wrażeniami na Fanpageu szkolnym lub Fanpageu Ostrołęcki Legion.

Szczegóły na stronie: legionhdk.pl

Katarzyna Kowalska

LOGO HDK

Szkolne Koło HDK działające przy ZSZ Nr 4 w Ostrołęce otrzymało własne Logo. Logo zostało zaprojektowane przez członków Klubu Hdk Oddział „Ostrołęcki Legion”. Dziękujemy wszystkim osobom pracującym nad grafiką.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Kontakt: