2014-10-04 XV Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego "Kozienice 2014"

Z okazji Światowego Dnia Turystyki w dniach 04-05.10.2014 roku w Kozienicach odbył się XV Zjazd Turystów Województwa Mazowieckiego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Organizatorem zlotu było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Oddział PTTK w Kozienicach. W zlocie wzięło udział około 200 członków oddziałów PTTK z województwa mazowieckiego. Oddział PTTK "Celuloza" w Ostrołęce reprezentowała grupa 17 osób w tym także członkowie Szkolnego Koła PTTK działającego przy ZSZ Nr4 w osobach: Barbara Stepnowska, Ewa Margiel, Urszula Ciborowska oraz Aleksandra Chrostowska.

Na spotkaniu Ewa Margiel – opiekun SK PTTK oraz Urszula Ciborowska – członek otrzymały podziękowanie za wieloletni wkład w krzewienie i rozwój turystyki z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Podczas Zlotu uczestnicy realizowali również program krajoznawczy. Zwiedzaliśmy rezerwat iścieżkę dydaktyczną w Puszczy Kozienickiej, Muzeum Regionalne i Zespół Pałacowo – Parkowy w Kozienicach. Nie zabrakło również ogniska i biesiady turystycznej. Do zobaczenia na XVI Zlocie, którego organizatorem będzie Oddział PTTK "Celuloza" w Ostrołęce oraz Szkolne Koło PTTK Zespołu Szkół Zawodowych Nr4. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

center 
zdjęcia w galerii>>

Opiekun SK PTTK Ewa Margiel 

2013-03-14 WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW SZKOLNEGO KOŁA PTTK

W dniu 14 marca 2014 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Szkolnego koła PTTK.

W zebraniu uczestniczyło 36 członków, nauczycieli i uczniów z naszej szkoły oraz zaproszeni goście w osobach Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce Pan Paweł Dąbrowski , Halina Dąbrowska pracownik Oddziału PTTK „Celuloza”, właścicielka biura Turystyki i Podróży „Juventus” Grażyna Nikodemska.

Zebranie prowadziła Ewa Margiel – opiekun SK PTTK. Najważniejszym tematem spotkania był wybór nowego Zarządu SK PTTK oraz podsumowanie i wręczenie nagród w III edycji szkolnego konkursu „Co wiem o Polsce”. I miejsce zajęła Malwina Plona z klasy III TO i otrzymała voucher na kwotę 300 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie do wycieczki krajoznawczej, II miejsce zajęła Anita Kowalska z klasy III TO, która otrzymała voucher o wartości 100 zł, III miejsce zajęły uczennice z klasy II TO Paulina Rawa i Sylwia Kaczyńska ,które otrzymały vouchery o wartości 50 zł każda.

Fundatorem nagrody za I miejsce było Biuro Turystyki i Podróży „Juventus”, nagrodę za II miejsce ufundowała Rada Rodziców, III miejsce sponsorował Oddział PTTK „Celuloza” w Ostrołęce. Gratulujemy zwycięzcom.

Opiekunem Koła została Pani Ewa Margiel, a skład nowego Zarządu SK PTTK przedstawiony jest w zakładce „WŁADZE KOŁA".

Gratulujemy Nowo wybranym przedstawicielom Zarządu i Komisji Rewizyjnej SK PTTK, życzymy owocnej pracy.

Głos podczas zebrania zabrała Anna Przygoda- Majewska – Dyrektor Szkoły oraz Paweł Dąbrowski - Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce.

Pani Ewa Margiel podsumowała 11 – letnią działalność SK PTTK. W wystąpieniach podkreślono znaczenie działalności SK PTTK w rozwoju myśli i idei krajoznawstwa wśród młodzieży szkolnej.

Do zobaczenia na szlaku turystycznym.

center 
zdjęcia w galerii>>

 

2013-09-21 GRZYBOBRANIE w LEŚNICZÓWCE NASIADKI

W dniu 21 września 2013 roku Szkolne Koło PTTK było organizatorem grzybobrania w leśniczówce Nasiadki. Uczestnikami wyjazdu byli nauczyciele członkowie koła PTTK. W programie imprezy nie zabrakło pikniku i zabawy przy ognisku. Jak co roku gościł nas podleśniczy Pan Ryszard Puławski wraz z małżonką Małgosią. Do zobaczenia za rok w leśniczówce Nasiadki.

center 
zdjęcia w galerii>>

 

2013-05-16 i 17 SPŁYW KAJAKOWY

W dniach 16.05 – 17.05.2013 roku uczniowie klasy I TO, II TO i I HT1 uczestniczyli w spływie organizowanym przez Szkolne Koło PTTK. Organizatorem spływu była Pani Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz.

Spływ rozpoczynał się w Sorkwitach na jeziorze Lampackim , prowadził przez jezioro Lampasz, urokliwą rzeczkę Sobiekankę, jezioro Kujno. Dalej trasa prowadziła rzeką Grabówką do jeziora Dłużec, następnie krótką rzeką Chmielówką do jeziora Białego. W stanicy wodnej w Bieńkach zatrzymaliśmy się na nocleg. Następnego dnia nasza przygoda rozpoczęła się na jeziorze Białym gdzie przeżyliśmy sztorm. Dalej trasa prowadziła rzeką Dąbrówką do jeziora Gant a następnie leśną rzeczką Gancką Struga do Babięt. Była to niesamowita przygoda zwłaszcza, że niektórzy uczniowie pierwszy raz siedzieli z wiosłami w kajaku. Dziękujemy odważnym i zapraszamy do udziału w kolejnym spływie. Do zobaczenia na szlaku.

 
zdjęcia w galerii>>

2013-01-11 UROCZYSTY APEL

Dnia 10 stycznia 2013 r. odbył się uroczysty apel z okazji 10 – lecia powstania i działalności Szkolnego Koła PTTK. Swoją obecnością zaszczycili nas: prezes Oddziału "Celuloza" PTTK Pan Paweł Dąbrowski, prezes Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej Pan Andrzej Bis, właścicielka biura podróży "Juventus" w Ostrołęce Pani Grażyna Nikodemska, właścicielka biura podróży "Sośniny" w Ostrołęce Pani Małgorzata Zabielska – Wyszkowska, dziekan Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Społecznej w Łodzi Filia w Ostrołęce dr Kazimierz Parszewski, v-ce prezes Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji, przewodnik regionalny Pan Tadeusz Żebrowski, Dyrekcja ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika, Zarząd SK PTTK, członkowie SK PTTK oraz grono pedagogiczne.

Podczas uroczystości zostały rozstrzygnięte następujące konkursy:

- II edycja konkursu krajoznawczego "Co wiem o Polsce"

I miejsce – Marcin Karwel klasa II To
II miejsce – Dawid Kamrat klasa II To
III miejsce - Olga Kadelska, Kornelia Duszak, Marta Drężewska klasa IV To

Sponsorami nagród dla laureatów byli biura podróży "Juventus", "Sośniny" , "Atest Tour" w Ostrołęce.

- konkurs plastyczny na najlepszy plakat dotyczący działalności Koła.

Laureatkami konkursu zostały Marlena Lenkiewicz i Magdalena Siemińska z klasy II To. Sponsorem nagród w tym konkursie była Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. A. Chętnika.

Po części oficjalnej uczniowie z klasy I i II Technikum Obsługi Turystycznej zabrała wszystkich na przejażdżkę "Autostopem przez Polskę"

 
zdjęcia w galerii>>

 

2012-04-26 WYCIECZKA w GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

 
zdjęcia w galerii>>

W dniach 24 – 26 kwietnia 15 – osobowa grupa uczniów z naszej szkoły zdobywała najwyższe szczyty Gór Świętokrzyskich. Wycieczkę zorganizowało Szkolne koło PTTK. Członkowie SK PTTK mieli okazję zdobywać punkty na Górską Odznakę PTTK. Opiekunami wycieczki była Pani Ewelina Sienkiewicz i Pani Renata Lech. Do zobaczenia na szlaku.

 

WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

 
zdjęcia w galerii>>

Szkolne Koło PTTK było organizatorem wycieczki krajoznawczej do Białowieży w dniach 03.02 – 04.02. 2011r.
W wycieczce uczestniczyło 21 uczniów z klas hotelarskich, gastronomicznych i obsługi ruchu turystycznego. W programie wycieczki między innymi był kulig z prawdziwym zaprzęgiem w konie, spacer po Białowieskim Parku Narodowym, zwiedzanie 4- gwiazdkowego hotelu „Żubrówka” oraz ognisko uczestników i dyskoteka.
Opiekunami uczniów była Ewa Margiel nauczyciel przedmiotów zawodowych hotelarskich oraz Ewelina Sienkiewicz nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych. Dziękujemy młodzieży za udział w wycieczce a uczestnikom przesyłamy pozdrowienia od żubrów.

 

DYPLOM ORAZ PODZIĘKOWANIE DLA EWY MARGIEL

 

 

RAJD DO NOWOGRODU 23-24 września 2010

 
zdjęcia w galerii>>

W dniach 23 – 24 września 2010 r. odbył się rajd rowerowy do Nowogrodu „Szlakami Adama Chętnika”, zorganizowany przez Szkolne Koło PTTK. Od kilku lat jest on stałym punktem programu obchodów Dnia Patrona Szkoły. Z tej okazji uczestnicy rajdu złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobie patrona szkoły Adama Chętnika. W rajdzie uczestniczyło 14 uczniów: Il Emilia, Dziczek Karolina, Ogonowski Rafał, Sobotka Justyna, Wikieł Klaudiusz, Mierzejewski Maciej, Mileńska Ewa – uczniowie klasy I Te1; Drężek Magdalena uczennica klasy I Ht; Dąbrowski Piotr uczeń klasy I To; Załęska Paulina, Płaczek Ewelina, Balcerak Anna, Mierzejewska Natalia, Rzewnicki Łukasz – uczniowie klasy III Hs.

Opiekunami byli Cezary Filochowski oraz Małgorzata Litwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu, które są zamieszczone w galerii PTTK.

GRZYBOBRANIE 15-09.2010

 
zdjęcia w galerii>>

PLAN PRACY SZKOLNEGO KOŁA PTTK NA ROK SZKOLNY 2010/2011

Lp. Nazwa Imprezy Termin Realizacji Osoby odpowiedzialne
(kontakt,zapisy)
1 Zebranie organizacyjne
- otwarcie działalności
- nabór nowych członków
- zapoznanie z planem pracy
wrzesień Ewa Margiel
2 Współpraca ze szkolnymi organizacjami cały rok  
3 Rajd pieszy „Palmiry 2010 październik Małgorzata Litwa
4 Wycieczka do Białowieży październik Ewa Margiel
5 Uczestnictwo młodzieży w Konkursach
- "Poznajemy Ojcowiznę"
- Konkurs na "Najlepszy SK PTTK"
cały rok Ewa Margiel
6 Współpraca z Oddziałem PTTK "CELULOZA"  cały rok Małgorzata Litwa
Ewa Margiel
7 Organizacja imprez
* ognisko
* grzybobranie
* kulig
* rajdy
* wycieczki
* spływ kajakowy
cały rok Ewa mArgiel
Małgorzata Litwa
8 Rozpowszechnianie literatury krajoznawczej cały rok Ewa Margiel
9 Aktualizacja gazetki PTTK cały rok Ewa Margiel
10 Współpraca z kołami PTTK działającymi w innych szkołach cały rok Małgorzata Litwa
11 Prowadzenie kroniki szkolnego koła PTTK cały rok Ewa Margiel

Opracowała: 
Ewa Margiel

SPŁYW UCZNIOWSKI 26-28.05.2010

 
zdjęcia w galerii>>

KALENDARZ IMPREZ SZKOLNEGO KOŁA PTTK

WIOSNA 2010-03-04

Lp. Nazwa Imprezy Termin Realizacji Osoby odpowiedzialne
(kontakt,zapisy)
1 Rajd rowerowy Szlakiem Adama Chętnika czerwiec 2010r. 3 dni Adam Żebrowski
Małgorzata Litwa
(Nauczyciel wf)
2 Spływ kajakowy rzeką Krutynią dla uczniów maj 2010r. Ewa Margiel
Opiekun koła
(sala 43)
3 Spływ kajakowy rzeką Krutynią dla nauczycieli maj 2010r. Ewa Margiel
Opiekun koła
(sala 43)
4 Wycieczka promem do Karlskrona kwiecień / maj 2010r. Ewa Margiel
Opiekun koła
(sala 43)

Zapisy przyjmują oraz bliższych informacji o imprezie udzielają nauczyciele odpowiedzialni za realizację.

Opiekun Koła
Ewa Margiel

7.12.2009 WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW PTTK

W dniu 07 grudnia 2009 r odbyło się Walne Zebranie Członków Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego. W zebraniu wzięło udział 20 członków, kandydaci na członków oraz goście zaproszeni w osobach Paweł Dąbrowski Prezes Oddziału PTTK „Celuloza”, Magda Jaworowska V – ce Prezes Oddziału PTTK „Celuloza”, Radna Miasta Ostrołęki, Halina Dąbrowska pracownik Oddziału PTTK „Celuloza”.
Zebranie prowadziła Ewa Margiel – opiekun SK PTTK.
Najważniejszym tematem spotkania był wybór nowego Zarządu SK PTTK.
Opiekunem Koła została p. Ewa Margiel, a skład nowego Zarządu SK PTTK przedstawiony jest w zakładce WŁADZE KOŁA".
Gratulujemy Nowo wybranym przedstawicielom Zarządu i Komisji Rewizyjnej SK PTTK, życzymy owocnej pracy.
Głos podczas zebrania zabrała Anna Przygoda- Majewska – Dyrektor Szkoły oraz Paweł Dąbrowski - Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce.
W wystąpieniach podkreślono znaczenie działalności SK PTTK w rozwoju myśli i idei krajoznawstwa wśród młodzieży szkolnej.

Do zobaczenia na szlaku turystycznym.