KONKURSY


OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOX


Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie "FOX" (język angielski) zorganizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Konkurs odbędzie się 26.02.2013r. o godz. 8.00. I etap odbędzie się w szkole i trwał będzie 75 minut. Do udziału w konkursie wymagana jest znajomość lektury oraz idiomy związane z kolorami. Uczestnicy konkursu to uczniowie klas II i III . Do etapu na poziomie Eagles przystępuje 9 uczniów z różnych klas.


Wśród uczestników różnych konkursów języka angielskiego naszej szkoły szczęście dopisało dwojgu z nich, tj. Anna Chorążewicz i Michał Parzych, którzy wyjechali na 1 tygodniowe wycieczki zagraniczne.  


Tak więc warto uczyć się języków, bo szczęście jest tuż, tuż. 


Danuta Mieczkowska

2013-01-11 ELIMINACJE OKRĘGOWE OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWNOŚCI


W dniu 11 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, do których przystąpiło 60 uczestników z województwa mazowieckiego. Tematyka wiodąca XVII edycji olimpiady to:. "Żywność tradycyjna i kuchnie narodowe". Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe - wielokrotnego wyboru, skojarzeniowe, prawda czy fałsz, uzupełniali tekst odpowiednimi pojęciami, oraz przyporządkowywali właściwe sobie hasła.

 

Podczas pobytu w Warszawie uczniowie i nauczyciele wysłuchali serii wykładów oraz uczestniczyli w pokazach kulinarnych kuchni śląskiej.

 

Zespół Szkół Zawodowych Nr4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce w w/w Olimpiadzie godnie reprezentowała dwójka uczniów z klasy IV tg, pod opieką p. Agnieszki Wojtasik:


- Przemysław Szymczyk, który zajął VI miejsce i został wyróżniony przez komisję
- Justyna Prusaczyk, która zajęła XIII miejsce.  


Do olimpiady uczniów przygotowywała p. Agnieszka Wojtasik.

Gratulacje dla Przemka i Justyny! 

 

  

2012-12-03 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK


W dniu 03.12.2012r. odbył się etap rejonowy XXI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszą szkołę reprezentował Szymczyk Przemysław z kl. IV TG. Uczeń przygotował się do konkursu pod kierunkiem p. Agnieszki Wojtasik. Przemek zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

   

2012-11-16 PUCHAR PREZESA SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”


 
 

W dniach 6 i 14 listopada 2012 r. na hali im. Arkadiusza Gołasia odbył się turniej w piłkę nożną chłopców o Puchar Prezesa Spółdzielni Uczniowskiej "Ekonomik". Do rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn z klas:, I To, I Ht, I Te, To, I Ht1, II Tk, II Tk1, II Tg, II Te, II Ht, II Hs, III Ht, III Te1, III To, IV Hs, IV Tg, IV Te1.

 

Drużyny drogą losowania zostały podzielone na trzy grupy po 4 zespoły. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym. Do dalszych zmagań zakwalifikowało się 6 drużyn (po 2 najlepsze z każdej grupy), które również grały "każdy z każdym". O wygranej decydowała ilość zdobytych punktów. Ostatecznie: 6 miejsce zajęła klasa II Tg; 5 miejsce – III To; 4 miejsce – III Te1.

 

czytaj dalej


obejrzyj zdjęcia

2012-11-14 Konkurs "Zgotuj sobie sukces"


 
 

W dniach 14 - 16 listopada 2012 r. odbył się półfinał i finał konkursu pt. "Zgotuj sobie sukces" organizowany przez MAKRO Centrum Rozwoju Firm HoReCa. W tegorocznej czwartej edycji do półfinału zakwalifikował się zespół uczniów naszej szkoły w składzie Joanna Łępicka ( kl. 4 Tg) i Adrian Grec ( kl. 3 Tk).


Półfinał i finał konkursu odbył się w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości w Warszawie przy Makro gdzie szefem, organizatorem i inicjatorem konkursu jest Grzegorz Kazubski.

 

Prace konkursowe składały się z II dania głównego i deseru (po 6 porcji), a uczestnicy musieli przygotować je w ciągu 1,5 godziny na podstawie przepisu według własnego pomysłu przy użyciu produktów z tzw. "black box", które poznali tuż przed rozpoczęciem pracy. Składnikami "black boxu" był m.in. łosoś, cukinia, ryż, ananasy, pomarańcze, kawa, ser mascarpone, bezy. Zespół Asi i Adriana przygotowali pięknie skomponowany i smaczny deser i danie główne. Mimo to nie udało im się zdobyć jednego z 3 miejsc. Gratulujemy im za wytrwałość i za ciężką pracą oraz życzymy powodzenia za rok.

obejrzyj zdjęcia63 z 65

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl