KONKURSY


KRAJOWY FINAŁ WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE MARII KOLBEM


 

15 kwietnia 2021 roku w pracowni komputerowej naszej Czwórki odbył się finał krajowy XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Maria Kolbem (pisemny, zdalnie).

Naszą Szkołę reprezentowały 2 Osoby: Alicja Piwowarczyk oraz Aleksandra Lewandowska, obie z klasy 2KC1. Finalistki Olimpiady miały za zadanie wykonać test online z zakresu życia, nauczania i działalności św. Maksymiliana Marii Kolbe, książki o. Alberta Wojtczaka OFMConv „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” oraz Ewangelii według św. Marka.

Alicja Piwowarczyk zdobyła 25. miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w Polsce, a Aleksandra Lewandowska 64. miejsce. Gratulujemy Im uzyskania świetnego wyniku, dziękujemy za reprezentowanie naszej Szkoły na szczeblu ogólnopolskim oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

ks. Marek Spiżewski, Bogusław Zych

BABKA WIELKANOCNA


Okres świąteczny to w naszej szkole czas na tradycyjny konkurs na Babkę Wielkanocną. W tym roku była to już trzecia edycja konkursu i jak zawsze cieszyła się zainteresowaniem wśród uczniów. Nic dziwnego, ponieważ nagrodą główną było szkolenie z produkcji oraz dekoracji tortów pod okiem ekspertki Pani Uli Stępniak dla osoby, która wykona najpiękniejszą babkę oraz dla osoby która zbierze najwięcej like na facebookowym profilu gastronomii! Aby wziąć udział należało w zaciszu domowym samodzielnie przygotować babkę, a następnie wysłać drogą mailową zgłoszenie zawierające zdjęcie wypieku oraz uczestnika z babką wielkanocną. Nasi uczniowie jak zwykle wykazali się talentem cukiernicznym i kreatywnością, a wykonane przez nich babki były przepiękne.

Zwycięzcami trzeciej edycji konkursu na najpiękniejszą babkę wielkanocną zostali:

-Klaudia Tuszyńska kl 3KC - za największą ilość lajków na fb -Robert Wielk kl 2CS- za największą ilość punktów przyznaną przez Jury konkursu

Dodatkowo Organizatorzy konkursu przyznali dodatkowe upominki dla:

-Wiktorii Miłek kl 2g

-Nicole Filochowskiej kl 2CS

-Julity Gąski kl 2g1

-Agnieszki Bednarczyk kl 2g1

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach! 

Ewa Okowicka-Dyl

Milena Tyszka

EKONOMISTKI NAGRODZONE


Podczas II etapu „Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych”, który został przeprowadzony 19 marca 2021r. w formie zdalnej, czyli testu on-line, naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Magdalena Dąbkowska z klasy 4TE, Karolina Bakuła z klasy 3 TE oraz Klaudia Bednarczyk z klasy 2AH.

W olimpiadzie, na etapie wojewódzkim, w którym wzięło udział 21 zespołów z województwa mazowieckiego, nasze uczennice zajęły III miejsce. 

Sukces uczennic z klas ekonomicznych został doceniony i zauważony, zarówno w mediach lokalnych, jak też na forum naszej społeczności szkolnej.

W dniu 9 kwietnia 2021 r. ekonomistki otrzymały gratulacje od Pani Dyrektor Barbary Stepnowskiej, która wręczyła uczennicom dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.  

Gratulujemy wysokiej lokaty i życzymy kolejnych sukcesów w następnej edycji olimpiady. 

Składam serdeczne podziękowania dla Pani Anety Kokosza koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Oddziału ZUS w Płocku, za współpracę i wsparcie, a także zaangażowanie oraz poświęcony czas w trakcie realizacji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

W realizację VII edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” zaangażowani byli nauczyciele Zespołu Przedmiotów Ekonomicznych:

Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska oraz Barbara Parzych.

Mimo trudnych okoliczności dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasza młodzież przyswoiła wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych, która z pewnością zaowocuje w dorosłym życiu. Dzięki temu młodzi ludzie będą podejmować decyzje, zarówno zawodowe jak i życiowe, bardziej świadomie.

Barbara Parzych

SZKOŁA ZAGADEK


29 marca odbył się pierwszy etap drugiej edycji "Szkoły Zagadek". Tym razem on-line 36 uczniów zmagało się w wirtualnym escape room. Pomimo niełatwych łamigłówek uczniowie poradzili sobie dobrze.

Wyłoniono 5 najszybszych drużyn, które przechodzą do finału. Są to uczniowie z klas: IVO, IVG, IVKC, IIAH, IIKC1. Projekt "Szkoła zagadek" w ZSZ Nr 4 wspiera fundacja mBank. 

 

A. Stefańska i E. Rogalska

KONKURS "RÓWNANIA I NIERÓWNOŚCI"


  

26 marca odbył się szkolny konkurs matematyczny z równań i nierówności on-line. W klasach 3 i 4 bezkonkurencyjni okazali się ekonomiści. 1 miejsce-Anita Dumała z IVA, 2 miejsce - Karolina Bakuła z IIIA, 3 miejsce - Anna Kukulska z IIIA. Na wyróżnienie za bardzo dobry wynik zasługują: Julia Samsel i Rafał Ziemak. W małym konkursie równania i nierówności dla klas 1 i 2 najlepszy wynik zdobyła Oliwia Płowska z IIA1. 2 miejsce - Amelia Szkodzińska z IA, 3 miejsce - Paulina Laskowska z IG.

A. Stefańska i E. Rogalska


 ...  ...


10 z 68

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl