2015.01.10-11 WYJAZD DO BIAŁOWIEŻY
 

W dniach 10-11.01.2015 roku Szkolne koło PTTK było organizatorem wycieczki do Białowieży dla pracowników ZSZ Nr4 . Podczas wyjazdu mieliśmy okazje zobaczyć ciekawe miejsca tego regionu. Program wycieczki obejmował: zwiedzanie Soboru pod wezwaniem Św. Trójcy w Hajnówce. W Białowieży odwiedziliśmy Rezerwat Żubra oraz poznaliśmy „Szlak Dębów Królewskich”. Śniegu nie było ale największą atrakcją był kulig do granicy z Białorusią , wprawdzie na kołach, ale dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń. Atmosferę tego miejsca podkreślił pobyt w pensjonacie „Gawra”.w Białowieży. Do zobaczenia na kolejnej wycieczce.


Opiekun SK PTTK Ewa Margiel

XV ZLOT TURYSTÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO "KOZIENICE 2014"

 
 

Z okazji Światowego Dnia Turystyki w dniach 04-05.10.2014 roku w Kozienicach odbył się XV Zjazd Turystów Województwa Mazowieckiego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Organizatorem zlotu było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Oddział PTTK w Kozienicach. W zlocie wzięło udział około 200 członków oddziałów PTTK z województwa mazowieckiego. Oddział PTTK "Celuloza" w Ostrołęce reprezentowała grupa 17 osób w tym także członkowie Szkolnego Koła PTTK działającego przy ZSZ Nr4 w osobach: Barbara Stepnowska, Ewa Margiel, Urszula Ciborowska oraz Aleksandra Chrostowska. Na spotkaniu Ewa Margiel – opiekun SK PTTK oraz Urszula Ciborowska – członek otrzymały podziękowanie za wieloletni wkład w krzewienie i rozwój turystyki z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

 

Podczas Zlotu uczestnicy realizowali również program krajoznawczy. Zwiedzaliśmy rezerwat i ścieżkę dydaktyczną w Puszczy Kozienickiej, Muzeum Regionalne i Zespół Pałacowo – Parkowy w Kozienicach. Nie zabrakło również ogniska i biesiady turystycznej.

 

Do zobaczenia na XVI Zlocie, którego organizatorem będzie Oddział PTTK "Celuloza" w Ostrołęce oraz Szkolne Koło PTTK Zespołu Szkół Zawodowych Nr4. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

Opiekun SK PTTK
Ewa Margiel 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018